pri znizeni tlakov (oboch) na 75 psi dokaze vyuzit 8 cm teda 80% zdvihu, myslite ze moze ist tlak este nizsie? nepokazi sa tym nieco vo vidle?
littlefox: ako sa mam pohrat s motion control??


takze polopatiskticky:polohou packy motion control si regulujes chod vidly. od otvorenej poloh kde vpodstate vidla pracuje bez MC, cez rozne stupne tvrdosti az pri poslednej polohe je vidlicka takmer pevná. na vrchu by si mal mal este nastavenie motion controlu malinkym imbusakom, ktorým nastavujes uroven MC. skus sa vozit a tocit a urcite sam prides podla prejavu vidlice ci ti to sedi ci nie ...

stym 80% je to vpohode ona na viacej pojde ked bude za teba zahlit jazdecke chyby ;)
03.01.2008 - 16:40:45
00
mne ide o hlbku ponoru, teda kolko cm sa ti ponoria vnutorne nohy do vonkajsich a na to vplyva predpatie pruziny teda tlak vzduchu, ale tlmenie je na spomalenie navratu vidly do vychodzej polohy a to nema suvis s ponorom, teda odporom vzduchu
Chcem tym povedat ze tlak vzduchu zostane rovnaky pri maximalnom tlmeni aj pri minimalnom, nie?
03.01.2008 - 16:41:59
00
ja ju mam tiez a az v terene som zistila, ze sla na maximum, no zo zaciatku mi taktiez nesedela a tak sme urobili testiky a nastavili na moju hmotnost a jazdi jej to :wink:
03.01.2008 - 16:43:09
00
saldi: a ako je to s tabulkovymi hodnotami a realnymi, teda aby ti isla na 90 a viac %??
Mas tam vyssi tlak alebo nizsi a o kolko?
03.01.2008 - 16:45:19
00
pri znizeni tlakov (oboch) na 75 psi dokaze vyuzit 8 cm teda 80% zdvihu, myslite ze moze ist tlak este nizsie? nepokazi sa tym nieco vo vidle?
littlefox: ako sa mam pohrat s motion control??


takze polopatiskticky:polohou packy motion control si regulujes chod vidly. od otvorenej poloh kde vpodstate vidla pracuje bez MC, cez rozne stupne tvrdosti az pri poslednej polohe je vidlicka takmer pevná. na vrchu by si mal mal este nastavenie motion controlu malinkym imbusakom, ktorým nastavujes uroven MC. skus sa vozit a tocit a urcite sam prides podla prejavu vidlice ci ti to sedi ci nie ...

stym 80% je to vpohode ona na viacej pojde ked bude za teba zahlit jazdecke chyby ;)


Ja mam motion control len v polohe open a lock, nemam plynule nastavitelne zamykanie. A ak tym malym imbusakom myslis floodgate, tak ten sluzi na otvorenie zamknutej vidlice pri silnom raze, hm?
03.01.2008 - 16:49:26
00
saldi: a ako je to s tabulkovymi hodnotami a realnymi, teda aby ti isla na 90 a viac %??
Mas tam vyssi tlak alebo nizsi a o kolko?
tusim tam mam 100 a 120, neviem, co pisu tabulky..
03.01.2008 - 16:50:05
00
Sag mam pri tabulkovom tlaku okolo 2 cm, ale vtedy vidla nevyuziva cely zdvih..ide mi hlavne o to..je to normalne?

Ked sme prvykrat nastavovali Rebu pre priatelku mali sme podobny problem.
ako tu uz bolo povedane skus sa s tymi tlakmi pohrat. zacal by som ubranim tak 20 psi s + a 40 s - co to spravi...
03.01.2008 - 17:15:55
00
postup bol taky isty ako pise stax, treba sa s tym jednoducho pohrat!
03.01.2008 - 17:25:13
00
jedna sa mi o to hlavne ze ked tam dam taky tlak aby vidla jak-tak vyuzivala zdvih budem mat velky sag..a tlak bude ovela mensi ako je v manuali. A napr. pri teste vo Vele bolo: Tabulkove hodnoty tlaku sa ukazali ako celkom presne, kedy sa vidla pri sliapani nehybe a vyuziva hospodarne cely zdvih...Ale moja reba pri takom nastaveni ten zdvih vyuziva na 65% co je dost rozdiel podla mna
03.01.2008 - 17:30:09
00
Dôležité je čo sa myslí pod tým ,že hospodárne využíva celý zdvih,je to o tom že nejde na doraz hneď pri väčšej jame,alebo hrbe,ale len toľko koľko je potrebné na zožehlenie nerovností. Samozrejme je na Tebe,aký hladký krok si nastavíš a ešte jedno,z Tvojho príspevku mi pripadá ako keby si chcel ,aby sa Ti tá vidla zároveň nehýbala,ale aj išla na 100%zdvihu :roll:
03.01.2008 - 18:45:54
00
Nemusi na 100%, ale aspon na tych 80% pri normalnych prekazkach a tych 20% aby zostalo na nejake extremne jamiska atd.
No podla recenzii som to ocakaval..teda ze ide do zdvihu iba pri prekazkach nie pri sliapani..
Ale musim sa s tym este stale hrat, len som sa vas este pytal ci prilis nizky tlak nemoze poskodit vidlu, ale odpoved ziadna
03.01.2008 - 18:54:34
00
No veď o tom to je ,pohraj sa s tým tlakom,jasné nomôžeš ísť na 0, držal by som sa tej tabuľky,ale môžeš ísť aj nižšie,aj keď moc by som to nepreháňal,skús sa pohrať ,ja som s tým tiež dosť laboroval :wink:
03.01.2008 - 19:31:25
00
K otazke: Nizky tlak sam o sebe vidlu poskodit nemoze, ale ak je v manuale uvedeny minimalny tlak, tak nie je vhodne ist pod jeho uroven, lebo je mozne, ze potom prestane vidla spravne fungovat (tlmenie, navrat a pod.). Pri prilis nizkom tlaku by sa vidla mohla poskodit samozrejme za toho predpokladu, ze na kazdej druhej nerovnosti by sla na doraz, ale to je asi logicke a tak si snad nikto vidlu nenastavuje...

Skor sa divim, ze naco si kupujes vidlicu urcenu primarne na XC a maratony s progresivnou charakteristikou a MC, ked od nej potom ocakavas 90% zdvihu pri beznej jazde. Od vzduchovych vidlic s takymto urcenim sa urcita progresivita ocakava a da sa povedat, ze je kupujucimi ziadana. Ked si chcel realny zdvih okolo 90 mm, tak si mal kupit tu 115 mm verziu resp. si sa mal poobzerat po 120-130 mm vidliciach (tie daju tych 100-110 mm).

Btw. ak si ju dostal s prijatelnym sagom (rozumej do 25%) na 80% zdvihu, tak je to podla mna tak akurat. Ak nie je zaverecnych 20% zdvihu dostatocne progresivnych na to, aby ta vidlica podrzala a nedala doraz aj pri necakanom naraze, tak je to z mojho pohladu skor negativne, nez pozitivne. Roman ma na toto iny nazor :), ale to samozrejme zavisi aj od individualnych ocakavani a v Tvojom pripade si si evidentne vzhladom na svoje ocakavania nezvolil vhodny produkt. :idea: Ale mozno Roman by to vedel vytunit podla Tvojich predstav ak to len tlakom nedostanes na take zdvihy ako ocakavas...
03.01.2008 - 19:39:34
00
to geriii:
rebu jazdim treti rok ? - odkedy prisla na slovensky trh
1. nechci aby ti chodila 95% zdvihu - bude mekka ako krupicna kasa
2. osvedcil sa mi sag na 25% - podla toho si fukni pozitivnu komoru - vyuzitie cca 80%
3. negativnu fukam trocha viac - pri odsrubovani pumpicky sfukne viac ako pozitivna
4. pri odsrubovani pumpicky vzdy odfukne "slza" vzduchu, skus ju nasrobavat hned spat a nameras nizsi tlak
5. MC - ak uz to mas, je hriech to nevyuzit, navod v tomto ohlade uplne ignoruj, "branu" mam pootvorenu na 3/4 otacky, "modru packu" mam bud uplne otvorenu, alebo uplne zatvorenu - vtedy MC plni svoju funkciu
6. bez aktivovaneho MC jazdim, ked sa len tak flakam, inak ho aktivujem

ak si takto nastavis vidlu, skus sviznu jazdu s otvorenym MC, pocas jazdy ho uzavri - urcite pocitis "akysi mensi odpor" od predneho kolesa
03.01.2008 - 19:57:37
00
jezus : asi sme pisali skoro subezne

okrem toho uprava zdvihu tejto vidle je v odobrati alebo pridani plastovych kruzkov, takze ak nema U-turn moze byt reba so zdvihmi : 85, 100 a 115mm
03.01.2008 - 20:00:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Vidlice a tlmiče / Odpružené vidlice)
keyboard_arrow_up