Chcel by som vyuzit tuto temu na polozenie otazky pre skusenejsich. Menil som retaz a nahodil som rychlospojku aj na zaklade nazorov viacerych ludi. Na rozpojenie by nemalo byt tym padom potrebne naradie, kedze na tuto funkcie je tu rychlospojka ?! (tym padom je niekde chyba, lebo bez kombinaciek to neviem rozpojit). Druha moja otazka je, ci na kazdu retaz mozno aplikovat prislusnu rychlospojku ? (retaz 10sp + rychlospojka 10sp,...)
21.09.2010 - 20:26:33
00
ja som skusal rychlospojky od sramu (originalne pribalene k retazi) a od kcnc (kupene extra) ..
pre mna rychlospojka v oboch pripadoch znamenala jedno jedine - nikdy som to nevedel nijako rozumne rozpojit, samozrejme bez toho aby som ju neznicil ;)
skoncil som tam kde som zacal - pri nitovacke ..
21.09.2010 - 20:57:03
00
Mne sa dnes rýchlospojka na ceste z tréningu rozletela (týmto chcem poďakovať Indianovi že ma duchaplne odtiahol domov). Vydržala sezónu a pol, takže to bola otázka času. Odteraz si jednu náhradnú budem nosiť zosebou. Čo sa týka rozpojovania, nikdy som s tým nemal problém.
21.09.2010 - 21:06:59
00
Aby som bol konkretny, v mojom pripade ide o kombinaciu retaze CN-7801 a spojky Powerlink. Samotnu spojku nie je mozne spojit a rozpojit len pozitim prstov, co bolo v rozpore s radami z ivela: "Při rozpojování není vhodné používat kleště, protože hrozí poškození spojky. Řetěz kolem ní prohneme do tvaru „U“ a prsty stiskneme protilehlé kraje spojky. Poté čepy vyvlékneme."

Apropo, ake su nazory na retaze so samo maznou konstrukciou ?
21.09.2010 - 21:10:27
00
Mne sa dnes tiez rozpojila rychlospojka v zjazde. Vydrzala takmer 2 sezony. Zo zaciatku, ked bola nova, som ju mal problem rozpojit rukou, ale kombinackami som ju nijak neposkodil :) .
21.09.2010 - 21:20:36
00
- pouzivam posledne roky 9 a 10 rychlostne rychlospojky FSA na retaziach FSA, Shimano, Sram, KMC a Campy
- rozopojil aj spojil som ich vzdy len prstami
- nikdy sa mi spojka nerozpojila za jazdy ani nijak neposkodila ani neznicila
- rychlospojky menim s kazdou druhou/tretou retazou
21.09.2010 - 21:31:46
00
Mne tiež ide rýchlo spojka rukou, a zatiaľ sa nerozpojila. A ináč doteraz som ani nevedel že rýchlo spojku treba takto často meniť :$. Ale táto by mala vydržať ešte 1 a pol sezóny :) alebo ešte jednu. Koľko km vydrží taká rýchlo spojka? či keď dávame novú reťaz tak aj novú rýchlo spojku?
21.09.2010 - 22:28:18
00
rýchlo spojka od SRAMu a predpokladám aj ďalšie, má žliabok na plochej časti do ktorej zapadne hlavička nad výrezom na čape.. takže uvolňovanie je systémom stlačiť ploché časti k sebe (tak aby hlavička "vyliezla" zo žliabku) a až potom čapy smerom k sebe.. neviem či som to zrozumitelne popísal, ale keď si to človek vyskúša v ruke tak to pochopí :$
občas keď je vela bordelu može sa dostať prach alebo niečo do daných žliabkov a to vie narobiť problém pri rozpájaní (aspoň podla mňa, pretože na čistej reťazi to nerobí problém rozpojiť ani jednou rukou)
t1.gstatic.com
t1.gstatic.com
22.09.2010 - 08:05:19
00
Podobne konstrukcne riesene pouziva aj FSA
eshop.dema-bicycles.sk
22.09.2010 - 12:05:48
00
Presne ako pisu CraObs a Raver - spojka musi ist spojit aj rozpojit rukou, ziadne naradie. Pozrite si navod s nakresom ako na to - k retazi by mal byt pribaleny. Ak doma najdem, tak odfotim. Plati, ze pri spajani spojky sa tato zlozi a nasledne sa len potiahne za konce retaze a spojka zacvakne. Lenze toto neplati pri rozpajani - pri rozpajani sa musia najprv stlacit bocne plochy spojky k sebe a az potom stlacit nity k sebe. Ak dodrzite spravny postup, tak ide spojka rozpojit ako lusk, ale ak tie bocne plochy k sebe nestlacite, tak ani za boha. Prave ak ste niekedy na spojku pouzili hrubu silu (klieste a pod.) tak ste ju tym vlastne poskodili a potom sa moze rozpojit pocas jazdy pri otrasoch. Pri spravnom pouzivani je minimalna sanca, ze by sa spojka samovolne rozpojila pocas jazdy...

Inak len tak na okraj:
http://www.sram.com/_media/pdf/service/PowerLock.pdf
22.09.2010 - 12:26:30
00
Ha, aj manualy som nasiel. :)

verzia 1:
Opening: Press both plates of the Power Link together (Fig. 5) while sliding the chain ends together (unlock). Remove the two halves of the link from the chain ends.
http://www.sram.com/_media/techdocs/Chain_all_MTB_08_02.pdf

verzia 2:
Opening: Press both plates of the Power Link together (Fig. 4) while sliding the chain ends together (unlock). Remove the two halves of the link from the chain ends.
http://www.peterverdonedesigns.com/files/sram%20chains.pdf
22.09.2010 - 12:43:50
00
Apropo, ake su nazory na retaze so samo maznou konstrukciou ?

Zatial skusenost len s jednou .. jazdena v podstate cistom prostredi .. nutne mazat, inac desne chrcala :D .. predpokladam, ze ako aj tato co mam su ostatne tiez "samomazne" .. teda, ze sa sami nemazu, len maju ocko alebo ten cap, ci co to je s materialu, co je viac klzny .. len marketing to skvostne nazyva samomazna.
22.09.2010 - 12:54:02
00
Ono je celkom sranda, že si ludia myslia, že keď si kúpia samomaznú reťaz, čo je inak samo o sebe ***** jak mraky, že sa bude čistiť a mazať sama :D
22.09.2010 - 13:18:21
00
:lol: :rofl: :clap:
22.09.2010 - 13:31:08
00
Ja by som si taku urcite kupil za rozumnu cenu - myslim taku, co by sa vedela sama vycistit a namazat. :D

Ale niekde som sem uz pisal, ze "samomazna" retaz moze mat vyznam v kombinacii so spravnym voskom (http://www.whitelightningco.com/products/index.htm) - mensie chytanie bordelu a vyssia vydrz na jedno namazanie.
22.09.2010 - 13:52:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Reťaze / Spojky a nity)
keyboard_arrow_up