takze asi pred 2 tyzdnami som si kupil novy bike a odvtedy mam problem s prednou kotucovou brzdou(Formula Oro K18-180mm).od zaciatku sa suchal kotuc o brzdovu platnicku tak som s tym isiel do servisu a tam mi ju nastavili tak aby sa to nesuchalo, no lenze po par kilometroch sa objavil problem s cinkanim a rezonanciou.viem ze kotucovky maju vo zvyku sem tam cinknut (v zakrute alebo pri silovom slapani) no lenze mne to robilo skoro neustale v nepravidelnych intervaloch (aj pri rovnej jazde po spevnenom povrchu mi to kazdych par sekund zacinkalo), tak som s tym isiel znova do servisu, znova sa s tym troska "pohral" no ale problem sa mu podarilo odstanit len ciastocne.po case som si vsimol ze sa mi proste stale meni pozicia kotuca voci brzdovym platnickam(jeden den proste skrtaju o kotuc,druhy zas nie atd...).pri tretej navsteve v servise mi "servisak" povedal ze to moze byt kvoli naboju(shimano deore m525) lebo ze shimano naboje maju taky ten "kruzok" po stranach ktory vlastne neni gulaty ale ma take dve rovne casti(neviem jak sa to vola preto som to takto retardovane popisal :oops: ) no a ze kvoli tomuto na 100% ma vlastne ten kotuc taku volu ze dochadza k takemuto jeho pohybu...doporucoval mi kupit si novy naboj ale mne sa tomu nejako nechcelo verit tak preto vas prosim ci mi neviete s tymto problemom poradit pretoze nechcem vrazat dalsie peniaze do uz aj tak draheho noveho biku ale nechcem uz dalej "rincat" jak keby som isiel na nejakom tesco biku za 2000sk...
01.05.2008 - 14:56:33
00
este jeden mensi problem-mam vidlicu RS Recon SL vzduch/olej no a povodne bola 80mm ale predvcerom som si ju nechal "predlzit" na 100mm odstranenim tej distancnej vlozky no ale po tomto zasahu sa objavila taka vec ze vzdy ked zatlacim na tu vidlicu tak sa najprv posunie o take 2-3 milimetre akoby "naprazdno" a az potom zacne pruzit...proste akoby tam bola nejaka vola medzi tym kedy na nu zatlacim a kedy zacne pruzit a robi to docela rusivi efekt pri jazde...neviete mi aj s tymto pls pomoct/poradit?
01.05.2008 - 15:01:17
00
no tento problem u 180 mm kotuca nabojom odstranis tazko ... to zalzi od brzd proste aj mne to robili ked som siel rychlejsie a to mam naboje Mavic Crossride loziskove ..naboj nemen tym to nebude budes sa musiet s tym asi zmierit a naucit sa to robit sam obcas ked sa s tym pobavis tak to ide ako ma 8)
01.05.2008 - 15:04:09
00
no keby mi to robilo sem tam tak to neriesim, ale problem je ze mi to robi skoro furt a uz som na nervy z toho zvuku a docela aj z toho ze mam "brutal" bike ktory cinka jak nejaky srot...
01.05.2008 - 15:10:55
00
skus 160 kotuc.robi to stale, ci len po brzdeni napr?.a vidlicu skus trochu dofuknut.
01.05.2008 - 15:16:35
00
no robi to stale respektive hocikedy(v zakrutach,pri silovom slapani,pri jazde s kopca,pri konstantnej jazde po rovine...), trebars slapem po rovine konstantnou rychlostou povedzme 15 minut no a ta jazda vyzera asi takto-3 minuty to ani nezacenga,potom to cinka tak 10 sekund vkuse,potom polminuty nic,potom to zacinka trebars kazde tri sekundy, potom zase 5 minut nic atd...no a vidlica je nafukana na moj vkus az moc by som povedal...
01.05.2008 - 15:27:42
00
ako som povedal nicim tomu nepomozes len sa fakt pohrat s vycentrovanim prasata a aj potom ti to bude obcas robit nakolko mas 180 mm kotuc horsie sa hlada poloha kde kotuc nesucha .. ziaden kotuc nieje dokonale rovny ... a 160 mm kotuc by ti to s najvacsou pravdepodobnostou uz nerobill aspon nie v takej miere ale raz zacas treba vycentrovat brzdovy strmen nakolko sa platnicky opotrebuvavaju a pri tazkom brzdivom zajzde kedy ide kotuc az do fialovo-cierna sa moze trochu vychylit nejaky 0,5 mm 1 mm .. s tymto problemom co mas ti radim asi len zatat zuby a nepocuvat :wink: mozno by pomohlo este roztiahnut pruzinku medzi platnickami mne to nejak extra nepomohlo no skus
01.05.2008 - 15:56:05
00
Skus toto alebo prip. toto. :wink:
01.05.2008 - 16:08:11
00
mne pomohlo na cinkanie zmena plasta...
teraz mi uz necinkaju. Mal som povodne Ritchey Excravader WCS a solidne som ich mal zjazdene potom som kupil Maxxis Medusa uz to necinkalo tie som po dvoch tyzdnoch zmenil a teraz mam Hutchinson Pithon a mam po probleme... nic necinka A niekedy mi pomohlo aj to ze som kolesa maximalne natlakoval a potom cinkanie bolo minimalne.
01.05.2008 - 17:00:32
00
vyskusat povolit sroby na adaptery - tie 2 ktorymi je prasa prisrobovane k adapteru - potom stlac na plno brzdu a drz ju pokial tie sroby zase nezatiahnes to by malo vycentrovat dosticky voci kotucu neviem mozno to pomoze ...
01.05.2008 - 17:40:59
00
vidím že tieto problémy nemám len ja... teraz to už piští vysokým tonom to už prežijem.. a cinkanie občas sa objaví ale to ma neštve ani neruší robí to hlavne v zákrutách ... spočiatku som nevedel že čo to ale zvyk je zvyk :)
01.05.2008 - 19:37:13
00
mne ak nieco na biku robilo nepriemne zvuky a nevedel som uz co s tym tak sluchatka do usi a robim sa ze to nie ja.
viem ze nie moc konstruktivne riesenie ale pomohlo. aspon na cas.
01.05.2008 - 19:49:35
00
neviem či je to až taký dobrý nápad nemáš potom prehľad o dianí okolo Teba .. krik, trúbenie a podobne
01.05.2008 - 19:51:25
00
vyskusat povolit sroby na adaptery - tie 2 ktorymi je prasa prisrobovane k adapteru - potom stlac na plno brzdu a drz ju pokial tie sroby zase nezatiahnes to by malo vycentrovat dosticky voci kotucu neviem mozno to pomoze ...


mozem len odporucit, mal som podobny problem (ORO K18, 180kotuc), ale asi v mensom rozsahu, cinkalo len sem tam, urobil som presne to iste co pise lapla a pomohlo
01.05.2008 - 20:02:27
00
vyskusat povolit sroby na adaptery - tie 2 ktorymi je prasa prisrobovane k adapteru - potom stlac na plno brzdu a drz ju pokial tie sroby zase nezatiahnes to by malo vycentrovat dosticky voci kotucu neviem mozno to pomoze ...

toto ti u formul nepomoze :wink: u Avidov to funguje vcelku fajn aj vdaka konickym podlozkam medzi strmenom a adapterom
01.05.2008 - 20:04:35
00
keyboard_arrow_up