Dobry den,

rozhodujem sa medzi tymito dvoma plastami. Je tu o nich aj celkom dlha tema, ale ide mi o tento rozmer - trosku som vahal aj nad 2.25, ale nizsi odpor zrejme pomoze. Jazdim skor rekreacne asfalt aj lesy, bike je Gary Fisher Piranha 2009.

Lakaju ma Rocket Rony, no zaroven sa trochu obavam odolnosti - opravovat defekt kazdy druhy den sa mi fakt nechce ;) S nizsou vydrzou pocitam, bude to len na sezonu.

Dakujem za odpovede :)
20.02.2010 - 12:57:37
00
Jazdím aj ja a je to v podstate jedno ak máš dostať defetk tak ho dostaneš. Išiel by som asi do Ronov.
20.02.2010 - 13:26:16
00
Presne tak, mám Rocket Rony, Maxxis Flyweight duše a defekt penetráciou plášťa bol len raz aj to v meste na chodníku a drôtom.

Ak ale chceš jazdiť aspoň polku výjazdov po asfalte tak by som porozmýšľal nad niečím iným, na asfalte totiž takmer miznú pred očami.
20.02.2010 - 13:36:03
00
No, v tomto si myslim Ti viem poradit.

Su 2 druhy Racing R. ... starsi a novsi. Ten starsi nedrzal prakticky vobec .. novsi ma lepsi dezen, takze mi to slo. Ale .. Rocket Ron je rychlejsi na sfalte. Ani jeden z plastov Ti na sotoline a podobne nevydrzi, na asfalte vydrzi viac myslim Racing Ralph.

Co sa tyka defektov .. no, myslim si, ze Ron je lepsi. 2.25" je dobra vec, fukas trochu menej, a valivy odpor je rovnaky + viac znesie v terene, je to zakladny princip balonovej pneumatiky.

Co sa tyka duse .. maxiss fly .. radsej nie , to skor klasika Kenda cca 120g

Teren = Rocket Ron
Asfalt = Racing Ralph

A kludne mozes i performance verziu Ronu .. je tazsi len o asi 20g od evo ale znacne lacnejsi (stale ale kevlar patka)

Mozno akurat .. Racing Ralph ma malinko myslim lepsie zaoblenie ako Ron ... ale zas je ... lahsi :)
20.02.2010 - 14:08:19
00
starši Racing nedržal? najazdil som na ňom cez 3000 kma absolutne do pohody.Kolko si na starom Racingu najazdil?
čo stvárate kedˇvám na asvalte miznu plášte pred očami :D driftujete?
FF cca 2000 km a uplne do pohody jazdene 60 asvalt nakoľko nemám silničku zbytok terén.
20.02.2010 - 14:35:16
00
Od casu, kedy som zacal jazdit Ralpha uplynulo asi nieco nez 4 roky a som bohatsi o najazdenych asi cca 25tisic km na horaku. Samozrejme, len mala cast z toho je Ralph ... stary Ralph bol semislick .. na suchu drzal horkotazko .. a poznam lepsie plaste.
20.02.2010 - 15:23:42
00
Co sa tyka asfaltu .. pri hmotnosti asi 70-75kg bajkera +12 kg bajk .. tak Ralph na asfalte vydrzi tak 2k km, Ron tak 1tisic ... ziadne drifty. Kazdopadne .. plast , ktory v terene drzi, na asfalte vydrzi tak 1tisic .. slabsi 2tisic, a taky co nedrzi asi 4 tisic na zadnom. Predny plast obvykle vydrzi asi 3x tolko ako zadny. Fukane tak 40-50psi.
20.02.2010 - 15:27:03
00
Taktiez je nutne podotknut, ze su ludia, ktori dokazu lietat v terene na Fast Fredoch tam, kde obycajny looser sa nechyta na AM plastoch. Je to v technike, presnosti, odvahe, cit v jazdeni, atd ... na fore je minimum ludi, ktori dokazu posudit plaste na doraze ich moznosti .. ja medzi nich nepatrim .. resp. mozno malicky usek v mojom zivote bol taky, kedy som sa k tomu priblizil. Sam som poznal, ze ako sa vravi "kdo umi, ten umi, a kdo neumi, ten cumi" :D

A musim podotknut .. rovnako ako kdekolvek inde .. univerzalny plast neexistuje, vzdy ide o kompromis .. ale ten kompromis musi jeden zistit clovek sam. Jeden extrem je plast, ktory vydrzi 10tisic km na prakticky kazdom terene, ale jazda s nim na mokru je samovrazda (ak sa ide na doraze) a su plaste, ktore podrzia aj na mokrom dreve, ale ich zivotnost je asi 5km dole kopcom (makka zmes v DH zjazdoch). Rovnako je to v automobiloch pretekoch (rallye, F1) a vsade inde . Zatial neexistuje latka a zmes, ktora drzi vsade, vydrzi vsetko, a nezjazdi sa nikdy :)

A to este nepisem o plastoch , ktore su specialne urcene na podmienky typu pieskova duna a pod ...
20.02.2010 - 15:30:08
00
Dakujem za odpovede pani,

teraz tak trosku ina uvaha - brat 2.10 alebo 2.25? Vyhody a nevyhody. Teraz tam mam seriove Bontrager Jones XR 2.25 vpredu a 2.20 vzadu a tie plaste maju (subjektivne pocity) vysoky odpor, su hlucne a samocistiaca schopnost mizerna. Preto sa tak nejak 2.25 trosku bojim, predtym som vzdy jazdil max. 2,00 a to islo ako po masle ;)
20.02.2010 - 20:36:01
00
Pokud jezdis rekreacne a hodne asvalt tak vem spis WTB Nanoraptor
jinak aktualne vozim na jednom kole ve predu 2,2" Rona vzadu 2,2" Ralpha a na druhem kole tebou uvedene Bontragery.
Pokud chces ale Ron a Ralph tak doporucuju do predu Rona do zadu Ralpha tahle kombinace me prijde jako lepsi. Ron ma ridsi vzorek trochu lip drzi a Ralph diky hustsimu vzofku vzadu lip jede, ale rozdily mezi nema nejsou velke. Pak jeste bacha na sirku Ralph je o poznani sirsi nez Ron
20.02.2010 - 21:58:39
00
lto na MTB jazdím od 91 roku mával som 100 kg teraz 90kg a Ralpha som nezodral jazdil som ho prevažne v suchom prostredi to čo popisuješ som absolútne nepostrehol.Teda ešte ani jeden plášť som po 1000 ani 2000 km nezodral podla vašej teórie by musel FF vydržať 5OO km nie? Ako pišem treba jazdiť a nie drifotvať.
Beriem že plášť na AM, FR vydrži (DH je o niečom inom to tu nemusime rozoberať) menej bo tam sa dosť často jazdiš smykom a robia sa rozne prasačinky + mäkššia zmes ale na XC jazdenie pokial nejazdíš špičku zodrať RR po 1000-2000 km je choré asi bude niekde chyba medzi zemou a rajdami.
mať na biku dva rozne vzory ja ako *****.
Ak bude v tvojej jazde prevládať asvalt zober Ralpha ak les a polne cesty Rona.2,1 ti musi stačiť.
20.02.2010 - 23:01:37
00
Pokud jezdis rekreacne a hodne asvalt tak vem spis WTB Nanoraptor
jinak aktualne vozim na jednom kole ve predu 2,2" Rona vzadu 2,2" Ralpha a na druhem kole tebou uvedene Bontragery.
Pokud chces ale Ron a Ralph tak doporucuju do predu Rona do zadu Ralpha tahle kombinace me prijde jako lepsi. Ron ma ridsi vzorek trochu lip drzi a Ralph diky hustsimu vzofku vzadu lip jede, ale rozdily mezi nema nejsou velke. Pak jeste bacha na sirku Ralph je o poznani sirsi nez Ron


Aky mas prosim nazor na tie Bontragery, hlavne v porovnani s Ronom / Ralphom? Ci mam cakat vyrazne zlepsenie ;)
21.02.2010 - 13:40:27
00
Bontragery mam v 29" takze to nejde uplne srovnat
schwalbe pojedou lip, vse ostatni je podobne grip ve prospech Bontrageru, pokud je nemas sjete tak vymena ti moc nepomuze, ale jde hlavne o to v jakem terenu hlavne jezdis.
21.02.2010 - 13:50:39
00
Pokud chces ale Ron a Ralph tak doporucuju do predu Rona do zadu Ralpha tahle kombinace me prijde jako lepsi. Ron ma ridsi vzorek trochu lip drzi a Ralph diky hustsimu vzofku vzadu lip jede, ale rozdily mezi nema nejsou velke. Pak jeste bacha na sirku Ralph je o poznani sirsi nez Ron

A je nejaký zásadný dôvod, prečo nedať dopredu rovno NN. Držať bude určite lepšie a odpor bude oproti Ronovi zvýšený myslím len zanedbateľne. A životnosť bude tiež pri NN lepšia. Jedinú výhodu Rona vidím len v nižšej hmotnosti.
21.02.2010 - 14:00:28
00
Tech duvodu asi bude vic :-) pro upresneni ve predu stridam Nicka a Rona podle terenu a pocasi :-)

ted je tam NN a jeste dlouho bude.
21.02.2010 - 14:11:21
00
keyboard_arrow_up