aky je rozdiel medzi minulorocnym shimanom 2007 a tohtorocnymi 2008 sadami??? ide mi o XT prehadzovacku, LX presmykac a deore radenie, popripade...
21.01.2008 - 20:01:47
00
XT salter bol model 07 aj teraz novy 08.Myslim si,ze ziadny.
21.01.2008 - 20:21:35
00
v prvom rade v dizajne, aj vo vahe. Ak mas peniaze tak nesetria ber verziu 2008. XT Shadow 2008 by som bral, presmykac staci rok 2007 ale XT a radenie 2007 LX radsej, staci nan mensi pritlac na packy, nez na DEORE abo nizsiu radu.

Tot by som bral ja.
21.01.2008 - 20:35:32
00
Podla prvych testov shadow sa problematicky nastavuje.Ja by som si kludne kupil salter 05.Ja ho mam a splna vsetko.Lx radenie by som nekupoval.
21.01.2008 - 20:52:18
00
Tak samozrejme je tu este moznost prejst na znacku SRAM.
21.01.2008 - 20:54:50
00
taka rada: nie je vsetko zlato co sa blisti.....ber to, co sa ti viac paci, ved ked mas raz zly den, nepomoze ti ani shadowka....az chces byt o krok vpred, zober 08 :arrow: skor sa toho zbavis ako starsieho modelu....ale ako tu uz bolo spomenute, az chces nieco "schopnejsie", chod do sramu
21.01.2008 - 21:53:04
00
cize sram je schopnejsi???
21.01.2008 - 21:56:49
00
sam si nieco napisal na shadowku, tak neviem o co ti ide...proste sram je presnejsi, rychlejsi a samozrejme aj drahsi
21.01.2008 - 22:03:49
00
ja mam sram a mozem povedat ze oproti shimanu ma vyhodi hlavne v radeni, ked je zniceny teren a retaz ti skace kade-tade. Pri starsich modeloch shimano XT mi to blblo mi to preradilo na iny prevod ako som chcel alebo samovolne dokonca preradilo pri srame sa mi to zatial nestalo... ale ak chces prejst na stram musis vymenit aj radenie ked menis prehadzovacku lebo prehazdky nie su kompotibilne zo shimano radenim je tam nejaky iny pomer. Sram ma tak islo aj ine vedenie lanka pri ktorom nie je taky "slimak" pred prehadzovackou ktory sa casto zanesie a sposobuje chyby pri radeni ale myslim ze aj shimano XT 08 to ma takto riesene.
21.01.2008 - 22:10:19
00
To je len tvoj nazor.Co sa tyka shadow tak som len opisal nazor redaktora Vela ktory ju testoval.Nepisal ,ze je zla.Len,ze dlhsie tvrva jej dostelovanie a potom funguje bezchybne.Jej vyhodou je urcite to,ze nevytrca z ramu ako ostatne saltre.
Ja by som si sram urcite nekupil.Nemam rad tieto cinsko-vietnamsko americke vyrobky.To iste aj fsa a ich blatove kluky.
21.01.2008 - 22:13:14
00
ja sa len rozhodujem ci kupit 2007 bicykel alebo radsej 2008...
21.01.2008 - 22:45:39
00
na XT shadow mam referencie od 2 ludi - nastavenie je fakt zdlhave - tak, ako to pisu vo Vele. Dlhodobejsie skusenosti s tym zatial nemaju, kedze to jazdia od konca jesene. Ja osobne pouzivam SRAM (na vsetkych 3 bikoch - X9 2007 a X7). Mal som Shimano Deore a XT 2005. Su nachylne na rozstelovanie. SRAM nastavim raz a uz nemusim. SRAM ma pomer 1:1, Shimano 1:2.
to triky>
zatial som nepocul, ze by FSA malo blatove kluky - urcite nie aktualne modely, su porovnatelene so Shimano. Ich prevodniky a loziska dokonca hodnotia ako najodolnejsie - to sa o Shimano tvrdit neda.
Poznamka o povode - v sucasnosti to uz nie je zaujimave, skor by som sa orientoval podla referencii a nie podla toho, kto to vyraba.
22.01.2008 - 08:15:41
00
Asi Vám budem zase trošku protirečiť. Takže moje skúsenosti s XT Shadow a radením XT 2008 sú takéto.

Prehadzovač XT 2008 Shadow mi išiel naštelovať zhruba v rovnakom čase ako klasika. Presnosť radenia je samozrejme stopercentná. Ako už všetci viete tento prehazdovač je aj užší čo mi nepripadá ako niečo extra pozitívne ale budiš. /Možno to raz pocítim v istom prípade v teréne./ Čo by som bral ako velké pozitívum je práve nové uchytenie posunuté viac do zadu a hlavne kĺb ktorý sa už nepohybuje vpred čiže prehadzovač netrieska zospodu na trubku zadnej stavby. /Rovnaký efekt ako pri Srame/ Zatiaľ som ho testoval iba na ceste /čiže ideálne podmienky bez blata/ a funguje skvele. Dávam do pozornosti že takto funguje iba XT Shadow, klasické XT 08 má síce rovnaký dizajn ale tieto vynovenia nemá.

Doplním ešte jednu drobnú pozitívnu vec. Pri prehadzovači XT Shadow je bowden uchytený v prehadzovačke ináč čo prakticky znamená kratší bowden s menším oblúkom a tým pádom menšie trenie a menej vytŕčajúci bowden oproti klasike.

Radenie XT 2008 je takisto prepracované s novým dizajnom a novinkou je že odraďovať môžete či už ukazovákom alebo palcom ako pri Srame. Mal som najprv z toho mindrák pretože pri Srame sa mi to zdalo neprirodzené a trošku nepohodlné ale pri XT som si na to zvykol veľmi rýchlo a odraďovacia páčka mi sadla do ruky na prvú šupu. /zrazu spontánne odraďujem palcom/

ZHRNUTIE: Nové XT má naozaj šikovné a praktické vylepšenia a určite je pozitívum, ktoré je skutočne cítiť.

V prípade záujmu sa s Vami podelím o moje postrehy a rady prípadne aj cez ss. HEHE /pre Pisosipa/


Naposledy upravil Turbi dňa 24.01.2008 - 09:23:43, celkovo upravené 1 krát.

22.01.2008 - 10:01:21
00
Zmeny Shimano 07 oproti o8:

-Alivio: hydraulicke brzdy M485, inac nic nove (myslim...)
-Deore: nove kluky (duta oska), prehadzovac, radenie (rapi fire plus) (mozno aj nieco ine...)
-LX : ziadna zmena
-XT: kompletne nova sada
-XTR: pribudla nova prehadzovacka XTR shadow

Z cestnych viem ze je nova Ultegra SL (ina farba a vraj lahsie veci, inac po starom) a tusim Tiagra.... Ale cesta ma az tak nezaujima...
22.01.2008 - 10:17:26
00
Tiež pridám svoje praktické skúsenosti so Shadow prehadzovačkami a to konkrétne aj s XT aj s XTR...v skratke...s nastavovaním som nemal najmenší problém ani nič podobné, ako písal Turbi presnosť je 100% takže si schovajte zase tie reči jedna babka povedala, keď o tom nič neviete.

A ešte to s tým rozštelovaním..vždy ma to rozosmeje :lol: Momentálne mám na zimáku dualy XTR, prehadzovačku LX 07, 2 ročné !! radiace bowdeny, bike som nečistil od októbra, jazdím teraz prevažne len v blate, čo opadá to opadá, iank to neriešim a od toho októbra som na štelovanie nesiahol...
22.01.2008 - 15:03:37
00
keyboard_arrow_up