Kristina: vdaka za info :) .. moje spekulacie o tom, ako rozvrhnem prevody , su momentalne kompletne zastarale od momentu testu elipsoidu :D .. stacilo by mi 2x9 , ale 36z robi Shimano bez pavuka, co je problem. Mozno ale s 24T elipsoidom zistim, ze staci co mam :D
10.11.2015 - 21:45:21
00
má oválny prevodník význam aj pre bežného človeka ? :D
10.11.2015 - 21:54:57
00
Pockat, co tym chces povedat :^) .. ze nie som bezny clovek .. som uplne normalny :nod: :nod: .. cize ano, malo by ... ale to zistim, az po dlhsom testovani. Prve skusanie este pred asi 3 tyzdnami na brudyho bajku sa mi zdalo , ze to ide same do kopca :lol: .. ale to moze byt sposobene tym, ze neviem spravne tocit a mam veeelky mrtvy moment. Jo a boleli ma nejak kolena este z toho .. ale to moze byt aj tym, ze sa mi neustale zasuva sedlovka do ramu. Asi s tym nieco musim spravit :@
10.11.2015 - 22:02:50
00
coze? uz aj bruder ma ovalne? joooj ja s vami nikam nejdem :)

ale s tou sedlovkou ti viem poradit
10.11.2015 - 22:09:42
04
A čo hovori Brudy,? S tvojej strany nemôže to byť že si išiel na inej geometryi?
10.11.2015 - 22:15:09
00
nie nie :D asi som to mal formulovať kus inak... lebo som začal uvažovať o väčšom prevodníku dopredu tak že či má význam si to ešte komplikovať aj rozhodovaním sa medzi klasickým a oválnym :D
10.11.2015 - 22:18:32
00
iron.hide napísal:
coze? uz aj bruder ma ovalne? joooj ja s vami nikam nejdem :)
ale s tou sedlovkou ti viem poradit

Brudy ho ma uz dlhsie .. a nebud zbabelec :D .. joo, ja viem, ze so sedlovkou to konci u Tesaka :rofl:

fofo050 napísal:
A čo hovori Brudy,? S tvojej strany nemôže to byť že si išiel na inej geometryi?

Asi nie, lebo to je extra pomaly slimak .. oval som si dal na AM/EN bajk. Ale je fakt, ze som prezul .. na Mountain Kingy s drsnejsim dezenom. Ktory je napodiv na asfalte rychlejsi a aj ma smyklo. Alebo mozno ze som dofukal pneumatiky :lol:

FiLus napísal:
nie nie :D asi som to mal formulovať kus inak... lebo som začal uvažovať o väčšom prevodníku dopredu tak že či má význam si to ešte komplikovať aj rozhodovaním sa medzi klasickým a oválnym :D

Pisu, ze ovalny 34T je akokeby 33T normalny , ale beha v rozmedzi 32-36, podla zaberu. Tak si vyber :lol: .. pri ovale nestaci uvazovat pocet jeho zubov, ale kvoli presmyku a napnutiu retaze aj jeho max. zdvih a pre ucely zaberu vzhladom na efektivitu aj jeho minimalny a vobec .. cele je to nejake privelmi komplikovane. Tak som skusmo kupil nejaky za 22e a vyskusal som. Ako vravi stara ludova mudrost, kazdy zub, ktory mi prida na vykone, je na vyjazde s tmaxom dalsimi xmi na nezaplatenie :D

edit: a naviac, ja som ho este otocil opacne, ako sa ma montovat, ale celkom sa mi to pozdavalo.
10.11.2015 - 22:26:32
01
filus ulahcim ti rozhodovanie - na tvoje kluky 30z oval nedas ;) Najmensi tam vojde 32z. A to ci ma vyznam neviem, kazdy musi vediet sam ako jazdi. Z mojho pozorovania:
1) funguje to pri kadenciach nad 100
2) zrychli ta to, ale nie zazracne - vydoluje to viac energie a to viac znici (aspon mna)
10.11.2015 - 22:51:10
00
Mohol by na 64kovu roztec , len teraz neviem, ci sa robi
10.11.2015 - 23:03:59
00
FiLus napísal:
má oválny prevodník význam aj pre bežného človeka ? :D


Nie som nejaky velky odbornik, ale o to vecsi pametnik. Ovalne prevodniky sa vyskytli uz okolo roku 1990 tj pred 25 rokmi !!! Bol to hit asi tak 2 roky, potom to odbornici podrobili analyze a uzaver bol, ze to vlastne nepomaha, tak to zmizlo raz dva.
Teraz sa toho chytili marketeri a tlacia kaleraby do hlavy, dufajuc, ze si to uz nikto nepameta.
Zaujimalo by ma, ze ci to pouzivaju profici, ale ani to nemusi byt smerodajne, lebo oni su tiez podrobeni natlaku zo strany vyrobcov, placebo efekt tomu neupieram.


Naposledy upravil simecek dňa 11.11.2015 - 08:39:30, celkovo upravené 1 krát.

11.11.2015 - 08:26:37
01
simecek napísal:
Nie som nejaky velky odbornik, ...
Zaujimalo by ma, ze ci to pouzivaju profici, ale ani to nemusi byt smerodajne, lebo oni su tiez podrobeni natlaku zo strany vyrobcov.

A Tour de France a Froome ti niečo hovorí ;)
11.11.2015 - 08:38:49
00
brudy napísal:
filus ulahcim ti rozhodovanie - na tvoje kluky 30z oval nedas ;)

áno o tom viem :) 30z tam mám teraz, ale práve že plánujem pár zubov pridať lebo ma začalo baviť šľapať aj s kopca :D tak preto mi začal ovál vŕtať hlavou

ale keď čítam tie zvyšné príspevky tak asi ostanem pri klasike :D
11.11.2015 - 08:40:13
00
tak hlavne na oválnej Biopace dvojplacke je treba aj radiť a to nebude bohviečo a to pri asymetrickom jednoprevodníku odpadá, čiže ten efekt tam je a nemusíš mať nervy z nefunkčného radenia..;)
11.11.2015 - 08:43:45
00
simecek : to vsetci vieme, ze to tu uz bolo .. ale dve veci su rozdiel oproti biopace .. a) biopace bol otoceny opacne, nebol robeny kvoli vykonu, ale kolenam, pokial viem b) ovalne prevodniky mali problem s radenim co dnes odpada, kedze vsetci vozia aj tak jednoplacku .. ale to som uz pisal, ze "znovuvynajdenie" ovalu je dosledok masoveho rozsirenia jednoplacky
11.11.2015 - 10:03:24
01
Nespomínam si, že by som mal v roku 1991 akékoľvek problémy pri radení oválnych prevodníkov... A ovalita je z biomechanického hľadiska logickejšia, lebo ani sila pri šliapaní do pedálov nie je lineárna. Len to chce správne fázovanie osí elipsy ku kľukám, v tom smere sú dnešné oválne prevodníky oproti minulému tisícročiu ďalej.
11.11.2015 - 10:15:47
01
keyboard_arrow_up