...po prvy krat sa mi to stalo pri retazi Sram tak som ju okamzite vyhodil hoc bola nova,kupil som si xt okamzite to prestalo, taktiez pri zlom pocasi ked je bahno,ktore sa dostane do slapacieho mechanizmu , neskorsie som si kupil dalsie xt zacala to odznova po 50 km to prestalo,ustali loto a dneska sa mito stalo znova slapapem si do kopca ked zrazu mi vystreli prehadzovacka retaz sa napne nedovoli dalej slapat ,robilo mi dneska dost casto ,po cely cas mi pri slapani vybrovali kluky,prehadzovacka sa mi hupala sem a tam a ked sa nasralo tak vystrelila k smerom ramu retaz sa napla takze som musel urobit opacny zaber na rovine mi to neuurobilo ani raz proste len ked je vacsi zaber(kopec) v zlom pocasi som to daval za vinu tomu sajratu ktory sa nalepil,ale teraz retaz bola riadne namazana cely slapaci system bol cisty len mokry....tak v com to je:S ...retaz je 1/3 svoje zivotnosti a kazeta lx ta ma uz dost 7000km ale pri novej r. mi nestrielala kluky XT asi 5000km...nestretol sa niekto uz podobnou anomaliou
21.01.2006 - 18:50:44
00
Aj mne to robilo,vymenil som kazetu a píly,ktoré boli viditelne znicene a je to ok...
21.01.2006 - 22:15:45
00
nooo ten popis je dost divoky....a nie je mi stale jasne, ze co je podla teba na vine ...ci retaz, kazeta alebo zivotnost...mozno len staci vycistit retaz a kolecka prehadzovacky...
22.01.2006 - 13:23:19
00
počúvaj, mne sa stala zasa takáto vec(neviem či ti to nepomôže). sem tam mi pri šlapaní haluzila reťaz, musel som spraviť pohyb späť. jazdím ťažké prevody takže keď som nestihol vrátiť säť, tak mi zacviklo reťaz (zvonka) o pílu a kľuku. odtiahol som ju len staním si na zadnú stavbu a brutálnym ťahom reťaze. skúšal som hocičo, ale iba toto zabralo. chodil som k jednému servismanovi a dával som často prachy za nastavenie obidvoch preh. brat mi poradil servisáka (top v BB) a ten pri prvom pohľade na môj stred spustil strašný smiech a pýtal sa, kto to montoval. na xt hollowtechoch 2 sú také dišt. podložky ktoré ten typ poprehadzoval pri montáži. tak mi to chlap spojazdnil zachránil rozbitý náboj a de to... a samozrejme spravil super servis. bystričani, asi viete o koho ide

s tebou to ale asi veľa nema, lebo pri veku tvojích komp by som sa nedivil. možno tvoj štýl jazdy potrebuje čatejšie výmeny ako obvikle. reagoval som iba preto, že si spomínal že ti to robilo aj skôr ako boli tak ojeté.
22.01.2006 - 19:17:45
00
kua zeby zadny naboj? B)
22.01.2006 - 20:52:38
00
bulf, ak myslíš mňa tak

nie, vyosené kľuky sposobili rozbitie náboja, okrem iného.
22.01.2006 - 21:52:39
00
...zaujimave dneska mi to ani raz neurobilo ,geroy prevcerom boli ciste a namazane tak ako dneska ,bulf v naboji to nebude ...uz asi tusim v com to bude ...aj pri spravnom vymienani retaze robi retaz znacky na pile najviac su na tom najmansom bud sa to rozchodi popripade sa pily rozoberu a oplia znacky ,ktore sa tvoria na vnutornej stane pile ...i ked je pravda ze aj pri oplilovani to trva urciti cas ked retaz sadne ... takze ani tato operacia nic nevyriesi bud to sadne alebo je treba vymenit pilu... potom ma len napada ci je vlastne niecomu dobre vymienat retaze i ked ta najmensia je aj najlacnejia zo svätej trojici ...jano tie tazke prevody do kopcov som na zaciatku asi tak rok robil aj ja mysliac ze si vybudujem lepsiu svalovu hmotu na nohach ...je to hlupost lebo robim vacsinou take kopce za aj pri 9 by som chcel aj 10 ..proste ten kopec by som nevyslapal aj keby som mal nohy Arnieho pri najtazsom okrem toho viac nicis slapak a bedrovu cast chrbtice ...je to hlupost ked som jazdil tazke prevody casto som robil prestavky pocas vyjazdu teraz vyslapem na jeden-dva vyjazd na Pajstun a poviem ze aj pri 9 je to riadna drina neviem si predstavit ze by som ta slapal na najtazsom prevode ..to sa ani neda
...inak dneska hoc som sparvil len 54 km bol to natasi vyjaz co som spavil za svoju karieru 6 hod.na bi´ku uplne omrznute ruky, nohy proste hruza az teraz sa idem sprchovat doter som saq aklimatizoval vo svojej posteli nikdy viac zajtera si idem kupit normalne zimne rukavice windstoper za 2 litre cele zimne nohavice lebo tie navleky furt padaje a tie celoprstene letne rukavice nesacia i ked pri vyjazde mi je v nich teplo ale akonahle zjazdujem uz prefukaju neviem ako tie zimne to aby som si ich vyzliekal pri vyjazde a nie niejake poriadne zimne topanky ...inak pri tych topankach jazdi niekto aj tych vysokych trek. lebo dotez som jazdil na teniskach,ktore boli znutra oteplene a kuzoch sa po roku vysuhal...no nic tak sa majte
..s pozravom Vas milovani aj nenavideni biker z Blavy
22.01.2006 - 22:10:13
00
No jo, treba si oprasit alebo osvojit pojmy ako retazova linka :-)
23.01.2006 - 10:11:39
00
ja som teda vobec nepochopil o com tu je rec :) jedine co mna obcas donuti potocit klukami naspat, je ked mi pri rychlom zhadzovani pily namota retaz zo spodu na pilu, ostane tam skratka nejak vzpriecena a nepokracuje od pily vodorovne k prehadzovacke ale je dalej namotana na pile az kym sa nestretne hore s retazou. Neviem preco to robi, ale zivot mi to vyrazne nekomplikuje, a stane sa to raz za cas, takze neriesim :D
23.01.2006 - 12:24:16
00
Keď tak visíš niekomu v háku ako sopeľ a už pomaly nevladzeš pretočiť, je veľmi fajnové len tak cvične zacvrkať orechom, prípadne aj pretočiť dozadu, aby cvrkanie bolo intenzívnejšie... Tomu prvému to bohovsky berie morálku, lebo sa tiež trápi a počuje, ako pohodovo za ním ideš a ešte aj vycvrkávaš!
23.01.2006 - 23:20:05
00
Hmm. Tusim Dominik objavil chain-suck. Gratulujem.
Vygooglil som pre teba trosku teorie:
http://www.fagan.co.za/Bikes/Csuck/
24.01.2006 - 23:01:30
00
wow ... to je pomaly na semestralku :) mi to miestami pripada az komicke, ale je v tom kusisko pravdy.... uz len dufat, ze Dominik vie po anglicky.
25.01.2006 - 11:35:09
00
Máš otlačené ozubenie na prevodníkoch preto sa ti reťaz do nich zakvačí-vymeniť alebo jemne zboku obrúsiť.
06.03.2006 - 12:34:58
00
keyboard_arrow_up