cincarjan napísal:
Ma niekto podobnu skúsenosť s novou GX eagle lunar prehadzovackou pre 52t kazety?:
-jemna vola, ale hlavne vrzga jak diva svina keď s nou jemne pokyvem ku kolesu a späť
https://youtube.com/shorts/GsN5cn9NCGQ?feature=share

Je nova, nepadnuta, cca len 700km.
Vyzera ze zvuk ide od uchytenia na pätku.
Stretli ste sa s tym?
Riesenie?
Na obrazku cisla 1 a 2, da sa to rozobrat a vycistit?

Zistujem ci je to "bežné", ci sa "tešiť" ze to budem posielat na reklamacku


Mne to robilo/robi tiez. Niekto tu daval navod ako tomu zabranit. Precitaj par stran dozadu a najdes riesenie.
12.04.2021 - 22:28:13
00
Ale s radenim problém nie je, radi dobre.
Akurat vrzga.
Ja nebudem rozoberať novu prehadzku po 3 mesiacoch jazdenia.
Ani nahodou.
Reklamacka
13.04.2021 - 01:04:50
00
Možno sa ti dostal bordel medzi pätku a prehadzovačku ? Možno by stálo za to zhodiť prehazku a prečistiť ten priestor kde sa pripája k pätke.
13.04.2021 - 08:26:42
01
cincarjan napísal:
Ale s radenim problém nie je, radi dobre.
Akurat vrzga.
Ja nebudem rozoberať novu prehadzku po 3 mesiacoch jazdenia.
Ani nahodou.
Reklamacka


OK, ved rob si co chces... posli na reklamacku, maj mesiac nepojazdny bike a prehadzovacka sa ti moze vratit ta ista so statusom - reklamacia neuznana.
13.04.2021 - 10:18:40
03
Ja jedine na tom celom vŕzganí nerozumiem na čo niekto toto robí s prehadzovačkou?? akože nejaké preskúšanie vôlí?? Len pri jazde toto nemáš ako dosiahnuť okrem bočného nárazu do predmetov - a vtedy si rád, že sa nerozsekáš ty a vŕzganie ti je jedno....Normálne som musel ísť pozrieť svoje prehadzovačky a robí mi to aj X01 aj XX1...ale to až po zhliadnutí tohto videa, ináč by ma to nenapadlo skúšať :)
13.04.2021 - 10:28:37
00
branomelis napísal:
Ja jedine na tom celom vŕzganí nerozumiem na čo niekto toto robí s prehadzovačkou?? akože nejaké preskúšanie vôlí?? Len pri jazde toto nemáš ako dosiahnuť okrem bočného nárazu do predmetov - a vtedy si rád, že sa nerozsekáš ty a vŕzganie ti je jedno....Normálne som musel ísť pozrieť svoje prehadzovačky a robí mi to aj X01 aj XX1...ale to až po zhliadnutí tohto videa, ináč by ma to nenapadlo skúšať :)


Asi ze som to neskusal len tak.
Ale hladam príčinu zvukov co vydava bike pri sliapani, a nasiel som toto.
13.04.2021 - 10:41:56
00
Daj trochu olejčeka na všetky kĺby prehadzovačky, aby si to vylúčil, ale takýto zvuk pri jazde vydávajú skôr iné veci. Pri jazde smerom dopredu ti pravdepodobne prehadzovačka takto priečne nekmitá? Skôr keby si mal ten zvuk z bicykla pri jazde.
13.04.2021 - 10:45:54
01
Ahoj, môže byť že kazeta je opotrebená po 1200km? reťaz nieje natiahnutá ani na 0,75%..do kopcov jazdím väčšinou ľahšie prevody, ťažké dávam iba dole kopcom..koľko vydrží kazeta vám?
17.06.2021 - 15:06:57
00
Zatiaľ mám 4200 km a podľa toho ako vyzerá, by ešte raz toľko mohla kľudne dať. Jediný problém bol s cvakajúcim zubom, ktorý tom trochu ohol a odvtedy všetko funguje bez problémov. Za ten čas som zlikvidoval jednu prehadzku. Reťaze mám 4 a točím ich po 600-800 km. Podľa toho kedy si na to spomeniem.
17.06.2021 - 15:21:04
03
volodaj - Presne ako hovoríš. Moja SRAM kazeta 1295 má niečo cez 12000km a 7 reťazí ktoré som postupne točil, keď mi mierka (Kovys) prepadla za polovicu (to je asi tak 50-60% opotrebovania reťaze). Teraz už dotáčam predposlednú reťaz a ešte jednu mám v zálohe tak na 70% opotrebovanú.
17.06.2021 - 16:09:35
00
Preskakujú mi posledné 2 prevody, v servise mi povedali že treba kazetu vymeniť, niekde mi poradili že to si musí iba nová reťaz sadnúť. Škoda že na SRAM sa nedajú meniť spodné pastorky ako na shimane. A reťaze používaš originál SRAM GX eagle alebo niečo lacnejšie/drahšie?
22.06.2021 - 09:51:36
00
Reťaz používam SRAM GX a nevidím dôvod prečo by sa mali po 1200 km vyťahať pastorky ak tam nie je niečo ozaj zle. Ako prvé by som možno skúsil iný servis.
22.06.2021 - 11:18:19
02
volodaj napísal:
Zatiaľ mám 4200 km a podľa toho ako vyzerá, by ešte raz toľko mohla kľudne dať. Jediný problém bol s cvakajúcim zubom, ktorý tom trochu ohol a odvtedy všetko funguje bez problémov. Za ten čas som zlikvidoval jednu prehadzku. Reťaze mám 4 a točím ich po 600-800 km. Podľa toho kedy si na to spomeniem.

ako zistim ktory zub to je? mne to robi to iste, ako asi aj vacsine ludom no neviem ktory zub to je :D diky
24.06.2021 - 14:32:50
00
Kukni vedľajšiu tému 😉
24.06.2021 - 14:42:13
00
Ak ste niekto z BA a ste zúfalý zo šaltra - nedarí sa Vám vyšlicovať k spokojnosti, kľudne sa mi ozvite.
12 speed sady majú ultra malé tolerancie na nastavenie, treba mať skúsenosti a vhodné je aj správne "nádobíčko" (rozumej narovnávač pätky ktorý nie len vyzerá ale hlavne je presný).
Lacnejšie sady od Sram majú dosť "blatový" šalter, ľahko sa ohne. Výskyt tohoto javu v populácii je častý. Treba sa potom na to pozerať ako na systém pätka+šalter a hladať optimálne nastavenie. Niekedy je potrebné šalter jemne narovnať a pätku jemne ohnúť do protistrany, nájsť najlepší možný kompromis, skrátka vyhrať sa s tým jemne, s citom, skúšať pri tom nielen na stojane ale aj s tým pojazdiť - znie to ako piplačka, aj je. Dakedy treba vymeniť lanko za 1,1mm ultra slick brúsené, aby bola pri radení smerom dole okamžitá odozva. Alebo vymeniť aj bowden (keď ide cez rám nechce sa Vám do toho, že? :-)
V zásade keď sa ja "pohrám" 30-60 minút a dosiahnem výsledok najlepší možný, často jazdec odchádza s tým že predtým chcel kupovať nový šalter ale radí mu to tak, že je spokojný. Sú prípady keď to vyriešiť už nejde, hlavne keď už má šalter až príliš veľký vakel, vo vela prípadoch však viem dobrý pocit z radenia obnoviť.
11.07.2021 - 12:14:35
02
keyboard_arrow_up