Po výmene stredovej osky Truvativ Square LE som zistil, že sa v nej nachádzajú 2 ložiská (asi Ázia, ozn. 163110-2RS) s atypickými rozmermi d=16, D=31, H=10. Chcel by som ich nahradiť kvalitnými ložiskami (napr. SKF), no nemôžem nájsť tento rozmer. Prosím, poraďte. Vďaka.
PS: drahú osku nepotrebujem, stačia mi kvalitné ložiská.
10.08.2006 - 17:43:10
00
Jeden môj kamoš robí v Slovenskej ložiskovej spoločnosti. Len je momentálne na dovolenke (ešte aj budúci týždeň), takže ti neviem cez neho zistiť, či také niečo majú. Skús si tam zavolať.
10.08.2006 - 20:47:53
00
To Jfab: To sa mozes aj rovno spytat a nie takto oklukou!
Ale k faktom: rovnake loziska pouziva aj FSA (Ultimate Carbon Ti) a kedze som mal podozrenie, ze su uz vybehane (pedale "lupkali"), tak som zacal zhanat ... a nezohnal. SKF taky rozmer nerobi. Obratil som sa aj na Satku (Slovkolex), ale nezohnal ani osobne v Taliansku (centrala a sklad FSA).
Riesenie 1: Pouzit standardne loziska SKF 17/30x7. Osku vypuzdrit puzdrom 16/17x10. Doplnit distancnu podlozku 17/cca20x3. Upravit Al misky Kinex na vn. priemer 30 alebo vypuzdrit povodne. Este doplnit domcek a mas fungl novy stred s povodnou oskou. Sci-fi? Nie! Takto som to riesil s Ti oskou od FSA, ktorej mi bolo luto. Vysledok bol perfektny a lahsi ako original (173g)! Vsetko fungovalo podla predpokladu az na to, ze vadne boli 4-hrany na oske a nie loziska, na co som vsak prisiel neskoro. Takze okrem osky mam ten zvysok a mozme sa dohodnut.
Riesenie 2: Poziadat ma, ci by som nepredal povodne loziska, ktore su vzhladom na vyssie uvedene zrejme dobre. Bez osky nemam kompletny stred.
Riesenie 3: Ak mas dobru Ti osku dlzky 113mm, tak ju od Teba kupim (po obhliadke vhodnosti).
10.08.2006 - 22:06:44
00
to peterg:
1) toto riešenie mi bolo navrhnuté Petrom A., len sa mi zdá príliš pracné (pre neho, už ho aj tak otravujem dosť – preto radšej orig ložiská)
2) o tom, že máš originál ložiská som netušil (možné odkúpenie dohodneme na nejakom výjazde)
3) osku Ti nemám

Keďže som kúpil novú osku, výmenu ložísk plánujem do blízkeho budúcna. Meniť osku raz ročne z dôvodu opotrebovania ložísk sa mi zdá príliš často.
V mojej otázke nevidím žiadnu okľuku, vďaka za pomoc.
11.08.2006 - 09:10:44
00
...V mojej otázke nevidím žiadnu okľuku ...
Prepac, to bolo myslene len nadnesene, cakal som, ze Ta P. A. bude informovat, ze som uz tento problem riesil. Mimochodom, myslim si, ze je to sice pracne riesenie, ale pri dobrej Ti oske stoji zato. Potom je uz jednoduche menit loziska.
11.08.2006 - 11:05:21
00
chlapci kupte si hollowtech 2 a mate istu zaruku servisu.A prestante uz kupovat tie taiwansko-cinsko-vietnamske kyble. 8) Urcite usetrite na nervoch. :wink:
11.08.2006 - 22:34:28
00
chlapci kupte si hollowtech 2 a mate istu zaruku servisu...

Ja som mal ten stred davno predtym, nez prislo Shimano s dutou osou (Hollowtech s tym nema nic spolocne). A k tome este stale dobre kluky Middleburn, ktore v sucte hmotnosti so stredom hravo porazia Shimano XT a mozno aj XTR.
11.08.2006 - 23:53:48
00
Vaha neznamena vsetko.Dostupnost servisu je dost dolezita.
12.08.2006 - 14:06:33
00
Suhlasim, ze servis je dolezity. Middleburn je OK, len som potreboval k nemu stred a v tom case kraloval 4-hran bez moznosti volby (nebol este ani ISIS). To vela nenavymyslas. To, ze FSA pouziva nestandardne loziska som zistil, az ked som ho mal. Teraz uz mam original Middleburn so std. loziskami, takze dufam, ze to bude dlho OK. Mimochodom, cely servis stredov sa toci len okolo lozisk (ak ovsem neskaces). A frezovane, tuhe a lahke kluky Middleburn predsa nevyhodim resp. nevymenim za tuctove Shimano (aj ked uznavam technicke riesenie dutej osi):wink:
13.08.2006 - 16:15:45
00
Ja som pred tromi rokmi vymenil este na starom bajku stvorhran za octalink na ktory boli vselijake recenzie,ale bez problemov funguje stale bez udrzby.Fsa je azijska zalezitost a mam na to svoj nazor. Tak isto aj sram. 8)
13.08.2006 - 16:23:59
00
Zivotnost stredu je v prvom rade otazkou vniknutia vody do lozisk, t.j. terenu, pocasia, pouzivania tlakovej vody a kvality a prevedenia tesneni lozisk. O kvalite FSA mam uz aj ja svoj nazor, aj ked hlavove bolo aj po 3 rokoch OK. Je vsak naivne si mysliet, ze Shimano sa vyraba v Japonsku, mozno niektore top komponenty, kdezto Pace, USE, Middleburn, Hope su zarucene UK, DT Swiss svajciarske, Syntace nemecke, Mavic francuzsky, atd., ak uz ide o to, a precizne spracovane - v tom sa uz trochu vyznam. Aj Shimano sa niekedy netrafi do trendu, kedysi som mal Biopace prevodniky a dnes su uz zabudnute, dualy su dnes minimalne dost kontroverzne a vratil sa RapidFire, cim len Shimano podporuje tento nazor. SRAM a grip shift mi sluzi roky, retaze v testoch a praxi vychadzaju vitazne, kazeta bez chyby, takze neviem, o ake vyhrady sa jedna. Bike sa da poskladat aj NonShimano pri minimalne rovnakej alebo aj vyssej kvalite a hmotnosti, ako XTR. Zo Shimana mam len XT smykac (vobec nie som uneseny kvalitou, ale iny TopSwing nie je) a pedale 959 (dnes by som urcite dal Time Atac XS Carbon).
Uznavam ale, ze je to vec osobnych preferencii, a preto asi pokracovanie diskusie na podobnu temu by nemalo zmysel, niekomu sa paci bruneta a inemu zrzka.
13.08.2006 - 17:04:16
00
Vsetky sady od LXka vyssie sa vyrabaju v Japonsku. 8)
13.08.2006 - 17:10:39
00
A Japnosko je v azii:))
13.08.2006 - 20:53:00
00
2dijck pekne :!: :P

na margo shimano vs. nonshimano suhlasim s petom, ale prosim o navrat k teme o probleme s oskou.
13.08.2006 - 21:45:17
00
A Japnosko je v azii:))



Vies,ked sa povie medzi cyklistami azijska vyroba tak sa mysli taiwan,cina,vietnam.Nie japonsko. :wink:
13.08.2006 - 22:11:56
00
keyboard_arrow_up