Ved kupis Shimano stred! nie fsa

apropo, odkaz na svoj kosik sem davat nemusis, nic tam nezobrazi....
17.05.2007 - 09:06:33
00
Ak by si chcel nove tak jedine Shimano.. Truvativ je este horsi ako fsa...
Ale mozno to nebude az take zle, skus to opat rozobrat a vystriekaj to tym gt-ckom (ani by som zatial nedaval tie krytky dolu)

Cize, mam zlozit kluky, kritky mam nechat hore a striekat mam v podstate len zvonka? Lebo bez toho, aby som krytky zlozil sa k lozisku nedostanem.. Resp. nie priamo.

takže máme potvrdené, že používajú tie isté ložiská len s jedným tesnením aj to je lamela (treba zabezpečiť obrat firme) :evil:
ak budeš dávať krytky dole z vonkajšej strany, tak moooc opatrne, nakolko fungujú ako protikus lamelového tesnenia. S vnútornej riskuješ menšie poškodenie, ale tam sa nedostaneš bez náradia. Ak sa ti podarí vybrať plastové krúžky, tak z vonkajšej strany ložiska je kovový krúžok (pogumovaný) na ktorom je lamelka. Ten sa dá velmi opatrne vybrať. nesmieš ho zohnúť!!! (dá sa to narovnať, ale môže robiť paseku).
Ak ho vyberieš, tak máš pred sebou vnútornosti ložiska v plnej kráse. Treba vyčistiť, premazať a poskladať.

FSA, Xt, LX pracujú na tom istom systéme. Ten kto chce niečo lepšie tak treba vymeniť ložisko za obojstranne utesnené cca 160,-Sk, alebo zakúpiť toto ... http://www.enduroforkseals.com/id180.html
17.05.2007 - 09:08:21
00
Ak by si chcel nove tak jedine Shimano.. Truvativ je este horsi ako fsa...
Ale mozno to nebude az take zle, skus to opat rozobrat a vystriekaj to tym gt-ckom (ani by som zatial nedaval tie krytky dolu)

Cize, mam zlozit kluky, kritky mam nechat hore a striekat mam v podstate len zvonka? Lebo bez toho, aby som krytky zlozil sa k lozisku nedostanem.. Resp. nie priamo.

takže máme potvrdené, že používajú tie isté ložiská len s jedným tesnením aj to je lamela (treba zabezpečiť obrat firme) :evil:
ak budeš dávať krytky dole z vonkajšej strany, tak moooc opatrne, nakolko fungujú ako protikus lamelového tesnenia. S vnútornej riskuješ menšie poškodenie, ale tam sa nedostaneš bez náradia. Ak sa ti podarí vybrať plastové krúžky, tak z vonkajšej strany ložiska je kovový krúžok (pogumovaný) na ktorom je lamelka. Ten sa dá velmi opatrne vybrať. nesmieš ho zohnúť!!! (dá sa to narovnať, ale môže robiť paseku).
Ak ho vyberieš, tak máš pred sebou vnútornosti ložiska v plnej kráse. Treba vyčistiť, premazať a poskladať.

FSA, Xt, LX pracujú na tom istom systéme. Ten kto chce niečo lepšie tak treba vymeniť ložisko za obojstranne utesnené cca 160,-Sk, alebo zakúpiť toto ... http://www.enduroforkseals.com/id180.html


Ok, kedze sa nechcem babrat v loziskach, tak sa mi lubi tato moznost:

http://www.enduroforkseals.com/id181.html

Predava ich aj niekto na Slovensku?
17.05.2007 - 09:13:56
00
Ved kupis Shimano stred! nie fsa

apropo, odkaz na svoj kosik sem davat nemusis, nic tam nezobrazi....


K tomu, ze kupim stred shimano. Ono teoria je to dobra, ale ked som volal do Slovkolexu, tipek mi tvrdil, ze na moje kluky FSA Gamma MegaExo ide stred za 1190 Sk, co je najlacnejsi mozny od FSA a splietal, ze tam iny ist nemoze....
17.05.2007 - 09:19:50
00
aj na stránke endurof.... máš napísane:

USE WITH:
HOLLOWTECH II®
FSA® MegaExo
RACE FACE® X-TYPE

tak nevidím dôvod prečo nie. Je to jeden systém pod inými značkami.
17.05.2007 - 09:26:22
00
Ved kupis Shimano stred! nie fsa

apropo, odkaz na svoj kosik sem davat nemusis, nic tam nezobrazi....


K tomu, ze kupim stred shimano. Ono teoria je to dobra, ale ked som volal do Slovkolexu, tipek mi tvrdil, ze na moje kluky FSA Gamma MegaExo ide stred BB-1000 Gamma Drive za 1190 Sk, co je najlacnejsi mozny od FSA a splietal, ze tam iny ist nemoze....
17.05.2007 - 09:27:55
00
Zaujimal by ma vas nazor na tie keramicke loziska. Uz som raz na ne pozeral...

Tiez mam FSA MexaExo a zatial s nim nemam ziaden problem. Klop, klop na drevo.

Dakujem.

Zdar!
17.05.2007 - 09:31:53
00
Ved kupis Shimano stred! nie fsa

apropo, odkaz na svoj kosik sem davat nemusis, nic tam nezobrazi....


K tomu, ze kupim stred shimano. Ono teoria je to dobra, ale ked som volal do Slovkolexu, tipek mi tvrdil, ze na moje kluky FSA Gamma MegaExo ide stred BB-1000 Gamma Drive za 1190 Sk, co je najlacnejsi mozny od FSA a splietal, ze tam iny ist nemoze, nakolko je uzsia oska....
17.05.2007 - 09:34:31
00
Zaujimal by ma vas nazor na tie keramicke loziska. Uz som raz na ne pozeral...
Tiez mam FSA MexaExo a zatial s nim nemam ziaden problem. Klop, klop na drevo.
Dakujem.
Zdar!


teoreticky: výššia životnosť, menší valivý odpor, mali by sa menej hriať (na biku asi ťaško) ale nemám odskúšané. Pokial nejazdíš v prvej 10 tak to nebude mať význam a pomer cena / výkon bude výraznejší v prospech ceny.
toť môj názor
17.05.2007 - 09:40:16
00
Zaujimal by ma vas nazor na tie keramicke loziska. Uz som raz na ne pozeral...
Tiez mam FSA MexaExo a zatial s nim nemam ziaden problem. Klop, klop na drevo.
Dakujem.
Zdar!


teoreticky: výššia životnosť, menší valivý odpor, mali by sa menej hriať (na biku asi ťaško) ale nemám odskúšané. Pokial nejazdíš v prvej 10 tak to nebude mať význam a pomer cena / výkon bude výraznejší v prospech ceny.
toť môj názor


Kde sa daju kupit?
A aky je rozdiel medzi Holowtech a Holowtech II?
17.05.2007 - 09:41:29
00
David, je problem odmerat hrubku osky?
17.05.2007 - 09:44:33
00
Hollowtech - dutá kluka na normálnej oske (octanlink)
Hollowtech II - dutá kluka s integrovanou oskou (dutou) = vyššia torzná tuhosť (rozostup ložiska) lepšie to vyzerá :roll:
17.05.2007 - 09:52:14
00
Hollowtech - dutá kluka na normálnej oske (octanlink)
Hollowtech II - dutá kluka s integrovanou oskou (dutou) = vyššia torzná tuhosť (rozostup ložiska) lepšie to vyzerá :roll:


A toto je podla teba Holowtech alebo Holowtech II:

http://www.kupkolo.cz/produkty/Extra-na ... 0_200.html

Pisu, ze Holowtech, ale na obrazku je Holowtech II
17.05.2007 - 09:54:18
00
Kde sa daju kupit?


Pokial mas kreditku, tak priamo na ich stranke, ktoru si postol.

http://www.enduroforkseals.com/id181.html

Skusal som tam aj "Checkout" a dalo sa vybrat, ze "Slovakia".

Zdar!
17.05.2007 - 09:55:52
00
Samozrejme, ze su to Hollowtech II... to musis vidiet aj sam, ked ti napisal, ze HII je integrovana osa, nie?

www.kupkolo.cz
17.05.2007 - 09:57:11
00
keyboard_arrow_up