Na kruhove slapanie urcite valce :wink:
01.03.2008 - 18:35:49
00
Mne nohy zo zaciatku tiez trpli uz mam druhe tretry a zase to iste ale ono to chce len poriadne spotit - oni sa po nejakych 500km prisposobia uplne do pohody
02.03.2008 - 15:28:56
00
ked som pred par rokmi presiel na tretry (najskor na cestnom bicykli) tiez mi zo zaciatku trpli nohy, ale po niekolkych dnoch som zistil preco : VELMI STIAHNUTE TRETRY. ked som ich utahoval jemnejsie, problem sa navzdy vyriesil. a mimochodom... kto ma nahodou problem s prstami, ze ich ma moc smerom hore a pocas treningu ma nutkanie prsty skrcit smerom dolu, lebo mu ta poloha uz vadi, tak tretry su tovarensky moc so zvihnutou spickou dohora. tento problem sa da vyriesit len vymenou tretier. :-( take tretry som uz mal - sidi (presny typ si uz nepamatam). inak boli super. lahke a tuhe. po ich vymene je to OK.
02.03.2008 - 20:41:56
00
vcera som si aj ja konecne kupil tretry.prvy vyjazd do lesa a defekt.tak som musel 5 Km tlacit po asfalte(beha sa v nich nahovno) :D dnes to uz bolo lepsie zmenu oproti normalnym botaskam je citit hlavne v terene.nohy mi netrpnu ale to som v nich bol tak 2 hodiny.uvidime ked pojdem nieco dlhsie


ty nejazdis s kapsickou s rezervnou dusou a zakladnymi klucmi? hmmm. co keby si namotal prehadzovacku niekde 50 km od domu? ako si ju upravis na nudzovy dojazd? alebo ako si naspät nastavis sedlo ci riaditka po pade? ako nahrubo precentrujes ohnute koleso? pojdes domov pesi s bicyklom na chrbte? ver mi je to dolezite, aj ked vacsinou to nepotrebujes. ale ked sa zial nieco take stane, tak si v prdeli... mam to zo skusenosti overene
02.03.2008 - 21:00:26
00
pride pre mna TAXI 8)
ale nie niektore veci nosím ale napr. nitovačku zo sebou namávam
02.03.2008 - 21:15:43
00
nitovacku nenosim ani ja. problem s retazou som mal len raz. bola to connex s rychlospojkou. pouzivali rychlospojky bez zacvaknutia. take volne zasuvacie - co je riadna pi....! pri nahlom sliapnuti dozadu, aby som pedalom nezachytil padnuty kmen, sa retaz rozopla. nastastie som spadnutu rychlospojku hned nasiel. doma som retaz hned spojil napevno. s retazami SRAM a ich rychlospojkami je to lepsie. tie drzia, lebo sa zacvaknu....
02.03.2008 - 21:30:50
00
mne nohy netrpnu mám tretry merida... trpnutie pravdepodobne spôsobuje nedostatočné prekrvenie nohy tam hľadajte problém.. možno to utiahnutie možno niečo iné :)
01.04.2008 - 18:29:00
00
Takze este som sa tu nikde nedocital to co scem napisat tak pridavam moj postreh. Tiez mi v tretrach zvykla trochu trpnut lava noha - konkretnejsie prsty (najma palec) ale len chvilkovo, vzdy to po chvili preslo a to najma trplo pocas nejakeho prudsieho slapania intenzivnejsieho atd... A moje riesenie, pomohlo uz na 2 tretrach takze asi to nimi nebude. Takze ide o to ze nohy nejsu rovnake aj ked tak vyzeraju :) , kukam na tretry nahodil som kufre rovnako na obe a pocas jazdy som mal cudny pocit, proste akoby som mal kufor na lavej nohe prilis vpredu - posunul som tak aby som mal na oboch nohach rovnaky vyvazeny pocit - aj ked na pohlad je na lavej tretre kufor mierne (nie nejak extremne) vzadu. A problem sa vyriesil. Jasne ze to moze byt aj silnym zatiahnutim apod. ale podla mna aj tym (v pripade trpnutia prstov) ze je kufor prilis vpredu (co sice ma byt lepsie na vykonnostne slapanie) ale po case trpnu prsty leby ide tlak aj na ne (nielen na ten hlavny klb co ma byt nad kufrom)
A este jeden postreh na zaver - aj v tomto pripade je asi najlepsim riesenim prave slapanie do kruhu :wink:
02.04.2008 - 13:55:42
00
Tiez mam teraz prve tretry, zatial som najazdil len cca 80 km. Tiez mi trpnu nohy, hlavne na rovinkach. Kruhove slapanie trochu pomaha, ale lepsie je trochu pocvicit prstamy. Mozno to je aj teplotamy, lebo navleby nenosim. Snad to prejde. Ak nie, skusim posuvat kufre. Skoda ze sa nedaju posuvat aj do boku, potreboval by som nohy blizsie ku stredu...
02.04.2008 - 14:10:29
00
jakze sa nedaju posuvat kufre do boku? co su to za kufre?
02.04.2008 - 14:12:05
00
Prečo by sa nedali posúvať do boku?
02.04.2008 - 14:12:15
00
btw, netrpnu vam nohy nahodou pretoze ich dotahujete na nohach jak blazni? na päte sa ti predsa vyzuvat nikdy nebude tak netreba nejak sťahovať..
to bol taky ftipek, dcerka ma vybulene ocka a doktor hovori matke: skuste jej povolit gumicku vo vlasoch..
02.04.2008 - 14:19:10
00
Ten milimeter - az 2 mi asi nepomoze...
Ale skusit to mozem :oops:

Problem je v tom, ze ked nasadam (alebo pocas jazdy, ked sa mi vypne tretra), davam intuitivne nohu viac ku stredu, mozno 1-1,5 cm (odhadom)
02.04.2008 - 14:19:22
00
Aké máš pedále?
02.04.2008 - 14:20:28
00
porto, ale ved to budes uz pätu suchať o kluku
resp o zadnu stavbu
02.04.2008 - 14:20:32
00
keyboard_arrow_up