Ahojte,
potrebujem kupit tmel do ust plastov (2,25" NN na Fulcrum Red Zone XLR). Aky je prosim vas rozdiel medzi Tubelles a Pro Tubeless od Slime? Konkretne tu:
http://www.kolokram.sk/product_info.php?cPath=109_211&products_id=1617
vs.
http://www.kolokram.sk/product_info.php?cPath=109_211&products_id=4217
Beriem z toho obchodu viac veci, tak k nim chcem pribalit aj tmel a velmi velky vyber ich tam nemaju.

Ktory z tych dvoch zobrat? Ten prvy vyjde podla popisu len na jedno naplnenie, kolko pouziti vyjde z tej vacsej Pro flase?

Dik za kazdu radu.
28.03.2010 - 22:30:42
00
No, podla popisu Pro verzia je odlahcovana a na diery do 3mm (+60g), ta normalna az do 6mm (takze asi viac gramov).
Hmm, chcel by som vidiet tmel, co dokaze zalepit bike pneumatiku o priemere 6mm.. to by som fakt chcel vidiet :tmi:

edit: ziaden tmel nezalepi viac ako 1-1.5mm ... na dlzku prerezania, nie priemeru ...
28.03.2010 - 23:48:12
00
Pro kulatou díru (také píšou průměr) to v pohodě fungovat bude. Naposledy když jsem testoval jetý UST RR před vyhozením (s NoTubes tmelem), tak jsem zkusil udělat díru 6mm kulatým pilníkem. A tu to okamžitě v klidu zacelilo. Kulatá díra se ale stáhne, takže i když byla vytvořená 6mm nástrojem, tak po vytáhnutí toho pilníku se stáhla na menší průměr.
Příště vyzkouším větší díry, až zase budu mít nějaký sjetý plášť na vyhození. A také zkusím nějaké pokusy s říznutím.

A i říznutí to určitě musí zacelit větší než 1,5mm. Říznutí je pro zacelování samozřejmě vždy horší, když je to delší řez (ten to nedá), ale pokud by byl kratičký o hodně menší než průměr kulaté díry, tak to musí zacelit taky (u UST pláště, u dušových to bude vždy horší).
29.03.2010 - 09:26:54
00
A ktory z nich teda zobrat:)?
29.03.2010 - 09:31:39
00
Mlok: tvrdis, ze viac ako polcentimetrova diera v plasti sa zaceli ? Len tak skrze tekutinu vnutri ? Ako tomu proste neverim. Ten 1-1.5mm by som este uveril. Pokial je tmeliaca hmota ako plastelina, resp. podobnej konzistencie, tak hmm, mozno, ale ten plast bude tak na dojazd. Teda ak som Ta spravne pochopil, ze si vypiloval dieru s priemerom 6mm. Lebo spravit dieru 6mm toolom a vypilovat dieru o priemere 6mm su rozne (neporovnatelne) veci. Ten rez ale byva castejsi ... osobne mam skusenosti co sa defektu tyka na UST len 2x. Prvykrat prerazenie plastu, malinko sikmo. Mala dierka, ale nikdy sa ju nepodarilo zalepit (tmel som vtedy nemal) .. ale to bol Hutchinson. Druhykrat to bol pripinacik do Alberta. Nic sa nedialo, dokial som ho nevytiahol :lol: .. ale takto ma byt :nod:

A co skusit NoTube tekutinu a nie Slime ?
29.03.2010 - 12:46:50
00
Ako som pisal:) Keby v tom obchode mali NoTubes tak beriem ten, ale nemaju:) A nechce sa mi ho objednavat z inakade resp behat po kamennych obchodoch a hladat ho. Da sa vobec niekde v slovenskych eshopoch kupit? Nejak sa mi nezadarilo najst taky..
29.03.2010 - 13:13:11
00
keyboard_arrow_up