Mne to tiež nejde do hlavy a verte že imbusy som dotiahol fest fest. Tie sa nepovoľujú, takže dávať na ne loktit nemá zmysel. Vyzerá že jediné riešenie bude dať podľa plastovej šrauby vyrobiť duralovú. Napíšem potom či to zabralo, ale myslím že by malo.

mal si misky dobre vypodlozkovane? ... a ked nahadzujes pravu kluku musis ju rukou trochu nahlobit ako najviac ide a potom ten plastovy srob dotiahnut pevne a potom imbusy a nemalo by sa to stat :!: nechapem skus dat foto drazkovania na kluke a ose ci nieje nejako poskodene a aj imbusy .. :arrow:
28.03.2008 - 20:36:24
00
nemas sa coho bat ani lepidlo netreba tí co sa na toto stazovali neviem co s tym maju ale ked kupis normalne XT kluky alebo aj LX nahadzoval som ich uz kopec ale toto som nevidel ... nevahaj a ber HT II ale daj si to radsej spravit v servise ak to nevies :wink:


Jasne, nahodit by som si to vedel aj sam...(jeto sice hudba buducnosti).
Ale ide o to ze ked si chces nieco take kupit a naraz sa docitas o nejakej chybe ci vade tak ti to nedoda na dovere...
Ale som aj tak rozhodnuty ze pojdem do Holl2.
28.03.2008 - 20:44:00
00
Ked si to nahodis sam tak dojdes o zaruku ked sa ti to bude sxat.
28.03.2008 - 20:46:19
00
No ved ja by som si urcite nechal najprv od vas alebo niekoho ineho poradit..... :wink:
28.03.2008 - 20:50:26
00
Taktiez zafrezovat stred a taketo veci robi servis.ja neviem ja som v zivote este nemal ziadne problemy.To je asi tym,ze sa s bicyklom doma nesexem.
28.03.2008 - 21:00:57
00
Os je tvrdá, tá je v poho. Ale na kľuke pri detaile vidieť mierne vyžutie. No nič, skúsim tú duralovú šraubu, natmeliť a dotiahnuť, potom dotiahnuť imbusy. Malo by to brániť zosúvaniu kľuky z osi.
Ak nie, ***** to do kriakov a kúpim si novú HT II. Musím uznať, že to bezúdržbovo vydržalo 4 roky poctivého namáhania. Zodral som na tom 3 malé a 2 stredné prevodníky.
28.03.2008 - 21:02:32
00
Os je tvrdá, tá je v poho. Ale na kľuke pri detaile vidieť mierne vyžutie. No nič, skúsim tú duralovú šraubu, natmeliť a dotiahnuť, potom dotiahnuť imbusy. Malo by to brániť zosúvaniu kľuky z osi.
Ak nie, ***** to do kriakov a kúpim si novú HT II. Musím uznať, že to bezúdržbovo vydržalo 4 roky poctivého namáhania. Zodral som na tom 3 malé a 2 stredné prevodníky.

no tak po 4 rokoch bezudrzby sa moc nedivim v akom strave to je lepsie je to obcas rozobrat premazat nahodit a valit dalej .. nech to slape ako ma ziaden komponent nieje bezudrzbovy ... ale po veeeela kilometroch to ma aspon oddvovodnenie 8)
28.03.2008 - 21:07:24
00
8) Trošku do toho rýpnem, lebo aj mňa o nejaký čas čaká výmena klúk. (teraz DEORE, octalink, hollowtech).
Existuje predsa aj iná alternatíva ako XTR, XT, LX. Čo tak TRUVATIV alebo FSA. Kamarát má LX a už mu dvakrát odišlo ložisko (vakel) na ľavej strane klúk (left adapter) a je to nechutne drahé na to akú to má životnosť pri intenzívnom bikovaní.
Ja som zatiaľ s mojimi DEORE klukami spokojný, žiadne povolovačky, jedine raz som musel meniť celú stredovú os, lebo tá pôvodná nechutne začala pukať ako metronóm.
:?: Majú aj iné značky takéto detské chyby ako XT, LX.
01.04.2008 - 06:52:48
00
hmm myslim ze Shimano ma celkom slusnu zivotnost lozisk a ma spravne vypodlozkovane misky :?:
01.04.2008 - 17:15:51
00
Chlapi, sorry že oživujem túto tému. Ale rozmýšlam nad kúpou novych kluk s integrovanou osou. Nič prevratne špeciálne nechcem. Zdá sa mi super cena na Kolokrame za tie DEORE kluky (50€).
Mám však stále pochybnosti, či nebudem mať problémy s povoľovaním ľavej kluky. Doteraz som jazdil DEORE kluky na octalinkovej ose a ani raz som neriešil nejaké povolovanie tých skrutiek na ose.
Tak ako je to s tou plastovou maticou na ľavej kluke.
Mám vahu okolo 92 - 95 kg, tak si myslím, že práve kľuky a os dostávajú dosť zabrať.
Neviete náhodou niekto, aký je váhový rozdiel medzi DEORE kľukami s Octalinkovou osou a DEORE kľukami s pevnou osou.
Tie moje sú s Octalinkovou osou a majú duté kluky Hollowtech.
11.03.2009 - 23:05:57
00
base: jazdim Hollowtech II uz 4. rok, a nic sa mi zatial nepovolilo.
11.03.2009 - 23:31:36
00
base: Pokial je to namontovane, tak ako to ma byt, tak neni mozne aby ta kluka vypadavala.
Ja mam na LX klukach najazdene cca 9000km a ziadny problem a spokojnost maximalna.
12.03.2009 - 06:02:15
00
Ja mam LX holII kluky uz 4 rok, na jesen som menil lozisko, lebo malo volu, najprv som ho chcel vymenit, ale neslo dole, resp sa mi rozsypalo. Nakoniec som kupil cez kupkolo nove. Vysli tusim na 900sk obidve. V BA mali v obchode jedno za 750sk.
Uz mam zodrane aj prevodniky, ale tie uz su dost drahe.
12.03.2009 - 07:37:51
00
mailer, prevodniky na LX a drahe ? si robis srandu... nie :wink:
12.03.2009 - 07:40:19
00
base : http://www.kupkolo.cz/produkty/Komponenty-horske_29/Kliky_32/MTB-Kliky-Shimano-Deore-FC-M532_2625.html

Tieto začínam jazdiť tretiu sezonu, kupoval som ich v septembri 2007, sú úplne bez problémov.
12.03.2009 - 07:45:18
00
keyboard_arrow_up