Zdravim Vas bikery,

poprosim Vas o radu, dnes som isiel na biku a kluka mi odstala s pedalom na tretre ;-) dotiahol som na fest tie dva imbusy ale ked som siel dalsich 5 km uz som videl ze pada znova odtiahol a zatiahol a isiel som jeeemne domov. prosím poradte ci to mam pekelnejsie dotiahnut iba alebo co s tym... ?

mam xt hollowtech II klasicke. 3 rokz jazdene bez problemov. diki moc
24.07.2007 - 17:34:43
00
nemas nahodov strhnuty zavit... tak toto ma zaujima, lebo ked tu kluku nasadis na tu integrovanu osku a dotiahnes kluku ku loziskam tym plastovym sroubom a potom to dotiahnes tymi dvoma imb. sroubami, tak to musi drzat ako bejk...
24.07.2007 - 17:40:33
00
cauko :-) asi si musim kupit okuliare. nelen zavit strhnuty ale ten srob ma polovicnu dlzku druha bola v oske. diki. da sa to niekde kupit?
25.07.2007 - 09:25:34
00
Dá sa to kúpiť, ale asi to bežne v obchode nebude mať nikto.
Poradím Ti ako na to aby si bez toho zatial mohol jazdiť.
Uvolni imbusy ľavej kluky.
Vlož cez tú dutú osu rýchloupinak na koleso a dotiahni ho /jemne/.
Dotiahni potom tie dva imbusy a rýchloupinak zase demontuj. Hotovo.
Samozrejme pred tým preventívne prečisti misky, osu a jemne premaž vazelínou.
Dúfam že môj návod je jasný.
Viva MTB
25.07.2007 - 11:39:18
00
cauko :-) asi si musim kupit okuliare. nelen zavit strhnuty ale ten srob ma polovicnu dlzku druha bola v oske. diki. da sa to niekde kupit?
oska urcite
http://www.kupkolo.cz/produkty/Osy_56/
ale ci aj ten srob, to uz bude horsie....
25.07.2007 - 15:38:18
00
Chalan urval toto a takto to vyzerá zničené.
Ináč akurát na to čakám ,mám to objednané pre jedného zákazníka.

Prílohy:

xt.jpg
xt.jpg 87.19 KiB thumb_up0thumb_down

25.07.2007 - 16:04:00
00
To tak dopada ked dotahujete "na fest" ... take veci sa nikdy tak nedotahuju.
daj si to niekam vysustruzit podobny zavit. dedinsky majstri stale existuju.

ja osobne to cierne "čudo" ani nezatahujem skoro. len aby som to nestratil :D ... dve sezony odjaudene a stale to nevypadlo
25.07.2007 - 16:21:40
00
caute..

tak problem som vyriesil ;-) problem nastal niekde inde ;-)))

- ano to na obrazku vyzera presne tak

2roky som jazdil bez komplikacie s tymi klukami a teraz... zrazu som skocil ako som pisal a ostala mi kluka na tretre ;-) tyzden po vymene pedalov, stare mi nesli odtiahnut tak som to nastreikal WD40 a ta svina asi zatiekla aj na ten 1000 hran ;-) a tym sa kluka uvolnila a zlomila ten plast! ;-) kotry nema inu ako kozmeticku a instalacnu funkciu.

a ked som to opetovne zatahoval bolo to masne a tym to slo nejako zazracne dole. vystriekal som to WURTH sprejom cistic na brzdy- taky fajn odmastnovac a dotiajhol na hovado a je to ok..

len mi teraz ked som to pozoroval jemne puka akokeby nejaka necistota a piesok v strede..

zvladnem to premazat a rozobrat sam alebo to hodim do servisu? nemam ten tool na odtahovanie tych "misiek"mozem iba vytiahnut osku spilami vycistit namazat vazelinou dura ace a hotovson?
27.07.2007 - 09:39:20
00
este infoska ohladne dostupnosti. v podunajskych biskupiciach na trojicnom to maju bezne na predajni, ale cena trosku vela za kus umeliny tusim 4kila.
27.07.2007 - 09:41:34
00
caute..

tak problem som vyriesil ;-) problem nastal niekde inde ;-)))

- ano to na obrazku vyzera presne tak

2roky som jazdil bez komplikacie s tymi klukami a teraz... zrazu som skocil ako som pisal a ostala mi kluka na tretre ;-) tyzden po vymene pedalov, stare mi nesli odtiahnut tak som to nastreikal WD40 a ta svina asi zatiekla aj na ten 1000 hran ;-) a tym sa kluka uvolnila a zlomila ten plast! ;-) kotry nema inu ako kozmeticku a instalacnu funkciu.

a ked som to opetovne zatahoval bolo to masne a tym to slo nejako zazracne dole. vystriekal som to WURTH sprejom cistic na brzdy- taky fajn odmastnovac a dotiajhol na hovado a je to ok..

len mi teraz ked som to pozoroval jemne puka akokeby nejaka necistota a piesok v strede..

zvladnem to premazat a rozobrat sam alebo to hodim do servisu? nemam ten tool na odtahovanie tych "misiek"mozem iba vytiahnut osku spilami vycistit namazat vazelinou dura ace a hotovson?


Ak mas loziska v poriadku, tak ich dole nedavaj. Vsetko vyber, rozober (aj pily !) vycisti a poskladaj. Na skrutky na pile doporucujem pouzit modry Loctite (alebo Cayes - ten je lacnejsi) to je velmi casto tazkoodstranitelny zdroj pukania.
Cierna skrutka na lavej kluke nema ziadnu extra funkciu, ale ked ju mas, tak ju dotiahni RUKOU a potom stvrt obratky povol. Na vsetko co je na lavej strane kluky pouzivaj VELA vazeliny - zvysky utries. Imbusy na kluke treba STRIEDAVO dotahovat na moment 11Nm a po jazde opat striedavo dotiahnut na 11Nm.

A este rada na zaver - neumyvaj bajk wap-kou a NIKDY nepouzivaj WD40 nikde na bicykli...
04.08.2007 - 10:21:52
00
Čaute, mám ten istý problém. S tým rozdielom, že žiadny popísaný postup nepomáha. Už som 2x založil nové tie plastové skrutky(foto), dotiahol imbusy a po čase to zas povolilo. Tak ma napadlo, že k XTR ku by mala byť tá skrutka miesto plastu kovová. Takže otázka: neviete, či mi bude pasovať XTRková skrutka na XTčkovú os? Teda či je tam rovnaký závit. Ď.
27.03.2008 - 17:56:39
00
nove xtr je inak riesene...mne sa ale nic neuvolnuje neviem ako sa ti to moze uvolnovat...
27.03.2008 - 18:06:16
00
Povolilo sa Ti to koľko? Mierna vôla?
27.03.2008 - 18:08:22
00
kluka by ti nemala vobec len tak vypdnut je tam taka ako keby plastova podlozka v zareze lavej kluky a ked sa nahadzuju kluky trreba ju zatlacit a tam trci taka kovova somarinka na zabezpecenie kluky proti vypadnutiu v ose je vyvrtana dierka a tam zapadne a nevypadne len tak .... a ta matica plastova je tam hlavne na stiahnutie kluk aby dobre dosadali kluky na misky aby cez tesnenia sa nedostal bordel na osu a aby tam nebol vakel a nie na okrasu len neviem ci ti ta matica pomoze proti povolovaniu sa kluky
27.03.2008 - 18:15:01
00
Medzi imbusy ide este taka plastova vlozka...
27.03.2008 - 18:17:51
00
keyboard_arrow_up