Viem ze po napisanio mojho problemu odpisete chod do servisu skor privitam radu ako odstranit vadu bez servisu bo servis je dost daleko od mojho bydliska.
Asi pred mesiacom som si kupil Author Versus 2004 a ke d idem do prudkeho terenu
a bike ma vacsi zaber na na kazete spadne retaz na mensi prevod a hned sa vrati spat mate s tym niekto skusenosti??Kamos vravel ze mu to robilo tiez ked bol novy ze sa to musi vybehat je to pravda???

2.Dalsi dotaz ked slapem na biku tak retaz vydava zvuk vr vr vr ten zvuk ide od presmikaca ale nedrhne on nemoze to byt sposobene necistotov v loziskach pedalov alebo osmickov na prevodniku???

Dakujem za precitanie mojho problemu!!!
25.06.2005 - 22:47:27
00
takze strielajuca, alebo skakajuca retaz... je vacsinou sposobena bud poskodenym pastorkom alebo poskodenym clankom retaze... skus skontrolovat retaz clanok po clanku a over si, ci je vola vsetkych clankov rovnaka (ci sa daju v kadom cape volne ohybat)

skace ti retaz na kazdom pastorku alebo na vsetkych ???

problem 2.
to ci je to v pedaloch zistis jednoducho.... raz slap jednym raz slap druhym (neviem ci mas SPDecka ale takto zistis ci je to v pedaloch...

osmicku na prevodniku by si nemal mat po mesiaci ak si ho niekde nechytil o schod...

najskor to vsak bude tou retazou alebo nejakym bordelom...v nej
26.06.2005 - 08:56:28
00
a nemoze to byt len blbo nastavena prehazka?
26.06.2005 - 09:30:56
00
robi to na setkych pastorkoch a tam kde bola retaz spojovana sa tazko ohyba jednen clanok.
26.06.2005 - 10:03:55
00
Vyreklamuj,tu si uz nepomozes
26.06.2005 - 15:10:58
00
hmmm. by ma zaujimalo kto to skaldal. zakazdym ked nitujes retaz po zanitovani je clanok prakticky neohybny. preto ho treba rozhybat a to smerom ked sa pozeras na bike zhora tak dolava doprava. musi byt volne ohybatelny jako ostatne.

a k tym prevodnikom : sak si najdi kusok rovnej cesty slap a pozeraj na prevodniky a uvidis ci ti to skre, ci mas osmicku alebo co.
26.06.2005 - 21:37:07
00
niektore rady (a aj otazky) asi vazne nechapem, teda ak dotycny prave nekupil svoj prvy bike :) ....skace ti retaz a prehadzovacka robi vrrr? nastav si ju.....tazko sa ti ohyba nejaky clanok? strekni WD a rozhyb, alebo skontroluj ci je spojovaci nit riadne zanitovany, ak ti ten tazko ohybny clanok necukne prehadzovackou ked nou prechadza tak to ani neries, casom sa to rozhybe....a ak nevies presne odkial to vrrr ide, tak ti tu asi nikto neporadi :)
27.06.2005 - 00:29:50
00
Mam tiez versus 2004 ale mne nic vr vr vr nerobilo ani mi nelietala retaz po pastorku. Ale mal som ztuhnuty 1 clanok na retazi. Po cca 500-1000Km nit sadol a bolo to OK. Da sa to ale vyriesit este aj nitovacom. Ked mas cit v ruke vies kedy mas prestat zatahovat a vyskusaj ci je utiahnuty tak akurat. Nit ma na sebe take dve drazky. Do nich musia clanky padnut.
28.06.2005 - 20:45:22
00
keyboard_arrow_up