1. Je bezne ze mam mierne ohnuty kotuc, a trosku to obcas suchoce? (bike este nema asni tyzden)

2.Mozu aj kotuce (mechanicke) piskat? lebo mne zadna dost piska a lezie mi to na nervy

3.Ako sa prosim vola taka vecicka co sa dava na zadnu cast kostry biku aby mi retaz nebuchala o tu tycku? myslim ze je to nieco ako pena alebo volaco take...pripadne ake su znacky vyrobcov tychto hovadin?
28.06.2005 - 22:54:56
00
1. neviem ci je to bezne ale mne to tiez robi a aj ked to nastavim aby to nesuchalo tak to pri urcitej rychlosti chyta nejaku rezonanciu alebo co a zacne to zase suchat ale len pri tej danej rychlosti :)

2. tiez mam mechanicke a nepiska mi, len ked je mokry kotuc, musis tam mat nejaky bordel alebo co, vycisti platnicky

3. kamos vravi ze sa to vola zralok, ja som to este od nikoho ineho nepocul :) a gumenna vec proti obuchaniu kostry retazou je tiez dobry nazov... a podla mna je uplne jedno od akeho vyrobcu to kupis :)
28.06.2005 - 23:44:45
00
3. napr Scott
29.06.2005 - 08:52:49
00
1. udrzat si uplne rovny kotuc je umenie. ale ked neni uplne krivy tak to nejako nevadi... koho poznam s kotucmi skoro kazdy cinka :-

2. zalezi od toho ci mas presne rovnobezne dosticky s kotucom popripade zlozenie dosticiek.

3. je to neoprenovy kryt na zadnu vidlicu... ma ho BBB, author, scott... niekto predava aj nalepky na vidlicu. ale tie vydrzia prd. inak aj ten neopren je zachvilu jak sito, a podla mna su vsetky kratke... teraz mam dva, neskracoval som ich ale a su vstrede prelozene cez seba, akurat v mieste kde ma retaz najvacsi pohyb a pohoda...
29.06.2005 - 10:50:59
00
1. suhlasim, ze udrzat rovny kotuc je umenie, urcite sa ho nesnaz vyrovnat do povodnej polohy, ked chces aby ti necinkal (pravidelne sa nesuchal o platnicky, musis nastavit vacsiu volu medzi platnickami a diskom) neviem ake mas mechanicke brzdy, ak nemas moznost nastavenia vzdialenosti dosticiek, skus skocit do zeleziarstva a kupit tam 6 ultratenuckych ocelovych podloziek, najtensie ake maju ale urcite nie hrubsie ako pol milimetra a daj ich medzi kotuc a naboj. Niekedy kotuc cinka aj preto, lebo nemas rovnomerne dotiahnute sruby na kotuci. Ak si vies zohnat momentovy kluc (to je taky, ktory ti ukazuje silu zatiahnutia) dotiahni si ich vsetky na rovnaky moment.

2. kotuc vacsinou piska preto, lebo je tam nejaky sajrajt alebo voda...ak ti to robi sustavne, tak po a) vycisti kotuc technickym alkoholom a vatou, ak ani to nepomoze, kup najjemnejsi smirgel papier a prejdi s nim po kotuci smerom od stredu von
b) vytiahni dosticky a prejdi s nimi po mierne drsnom pilniku (staci raz) kolmo na smer brzdenia

3.najlepsi kryt (aj najlacnejsi je zobrat pouzitu dusu alebo slick-plast odrezat potrebny kusok a uchytit ho plastovymi spojkami na trubku zadnej stavby.

napis, ci ti to pomohlo
29.06.2005 - 18:31:49
00
to geroy: len ta dusa s objimkami na tom biku bohvieako nevyzera :)
29.06.2005 - 19:15:12
00
1.ked cinka moc chtim kladivo a jemne po nom pobucham v tom mieste kde skre a na ktoru stranu,ale vazne s citom.

2.ake mas znacku kotucoviek?a po tyzdni sa ti urcite este nezabehli.
29.06.2005 - 20:32:14
00
1. Kotucovky sa ti zabehnu az po 50 km brzdenia nie jazdenia ale brzdenia ta co si nedockavy !!!!!!!!!!!!
29.06.2005 - 21:04:09
00
treba dat dajaky dlhy dolekopec vkuse na brzdach a slapat do pedalov a mas zabehnute...len netreba prehriat:)
29.06.2005 - 21:11:36
00
to lolkos: no zatial som dal jeden taky dolekopec ale sa prehrialy a dost potom smrdeli

to Duro: no to je sice pekne ale ja SOM nedockavy ;)

to ra: kotuce mam mechanicke shimano ale konkretne neviem...

to lolkos: suhlasim s tebou ze ta dusa s obimkami teda neni bohvieco :)
29.06.2005 - 22:03:43
00
smrdeli? to co mas zac? ja som ich teda uz neraz riadne zapiekol a na zaciatku som ich vypaloval dole Polomom (kto je zo ziliny pozna :) ) a nesmrdelo nic
29.06.2005 - 23:09:07
00
to lolkos

pre mna je dolezita funkcia a nie vizaz....no ale ked chces na to oplieskat
prachy tak sa daju zohnat hocake vychytavky, od neoprenovych az po nalepovacie sharky.
30.06.2005 - 01:13:58
00
keyboard_arrow_up