co mate vsetci prosti suntour?ked este nadavate na rst,ok mozno,ale suntour?co je na nich take zle?


ja sa tiez pytam...? mam ju a nic zle na nu nemozem povedat a to sa snazim jazdit najtvrdsie XC ake v karpatoch najdem.. aj ked 100vka by bola asi lepsia
22.08.2007 - 13:05:31
00
Jam mam vidlu 100 mm od Suntouru a je spolahliva.

O modeloch Epicon a Axon aj o ich úpravach a možnostiach som popísal už vela, takže skús pohladať určite sa niečo dozvieš.

Po sezone sa pozriem doňútra, zaruka 2 roky padla na Axonke D-RL.
Ak su uz nejake zname tipy na vylepsenie, sem s nimi. Ale ako vravim, som s nou spokojny.
22.08.2007 - 13:10:31
00
aj ja mam vidlu tejto znacky a zatial spokojnost... podla mna je aj o dost lepsia ako nejaka rst kotoru by som dostal k bike v tejto cene... (13000sk...)
22.08.2007 - 22:04:19
00
Suntour XC 60=vakel za tyzden
Suntour AXON=vakel za mesiac

(mam to odskusane)

ale ta axona je inak super.
23.08.2007 - 19:03:51
00
Suntour XC 60=vakel za tyzden
Suntour AXON=vakel za mesiac, ale ta axona je inak super.

predpokladám, že AXON máš ročník 2006, alebo starší (30mm nohy). Môžeš mi to potvrdiť?
Ak su uz nejake zname tipy na vylepsenie, sem s nimi. Ale ako vravim, som s nou spokojny.

známe tipy existujú, ale tie ktoré podstatne vylepšia chod tlmiča, tie sa pred zrakmi verejnosti schovávajú.
aby si pochopil princíp dynamického grafu tak tu a konkrétne ladenie a rozdiel medzi rôznymi "overenými" úpravami tu
potom môžeme pokračovať ... :wink:
24.08.2007 - 08:18:26
00
roman, aj ja mám axona r. 2006 (ale už čakám na balík s epiconom od Milana :) ). no keď tohto axona zhodím, ak by si mi poradil niečo čo by mu mohlo pomôcť, bol by som veľmi rád. pochopil som že jediná cesta je úprava tlmiča, takže v konečnom dôsledku neviem či sa do toho vôbec pustím, no rozhodne ma to veľmi zaujíma. dik
29.08.2007 - 00:49:18
00
Suntour XC 60=vakel za tyzden
Suntour AXON=vakel za mesiac

(mam to odskusane)

Kamos kupil Meridu na jar s takym vyvaklanym nepodarkom Suntour. Na mojej Axon D RL nie je vakel, tak neviem.
29.08.2007 - 12:00:13
00
Suntour XC 60=vakel za tyzden
Suntour AXON=vakel za mesiac, ale ta axona je inak super.

predpokladám, že AXON máš ročník 2006, alebo starší (30mm nohy). Môžeš mi to potvrdiť?



hej bol to rocnik 2006. a mal som ju uz mam RS
29.08.2007 - 15:36:02
00
kiri: určite by som sa na tvojom mieste nepúšťal do uzavretých natlakovaných patron tlmiča. Najprv získaj skúsenosti na Manitou a RS. Ich systémy sú velké lego, takže je menšia šanca že sa dá niečo poškodiť.

V roku 2006 mal AXON malú tuhosť 30mm nohy a pokial mám správne informácie tak Axony 06 sa už upravovať nebudú. Vykazoval náhodné prejavy blokovania locku ... sorry viac nemôžem.
29.08.2007 - 17:58:44
00
roman dik. aj som si myslel že to nebude také jednoduché :) ak sadne krk predám tú axonu kamarátovi a oproti pevnej vidle to bude sakra rozdiel. si jeden z nie veľa ktorý poradí rozumne na základe skúseností a faktov. kiež by sa toho všetci držali.
29.08.2007 - 18:15:45
00
Neviem, co je to za nazor, ze ak ma bajk vidlu Suntour, tak ani ostatne nebude ktovie co..Sam som jazdil SR Suntour XCP 75 LO 3 roky na HFS Meride bez vaznych problemov,aj po tomto case bola skoro ako prvy den, tak neviem odkial sa beru tie nazory. Kazda firma moze mat nepodarok. Moj bracho mal nepodarok prehadzovac od Campagnola na ilustraciu, vyjadrenie dealera - campagnolo sa nekazi, reklamacia zamietnuta.. Takze nenadavajme na nieco len podla nazvu vyrobcu.. Navyse Sr Suntour jednaznacne najlepsi pomer cena - vykon!
30.08.2007 - 12:18:25
00
8) Ja som mal tiež AXONa pravdepodobne model 2006. Totálny krám, vhodný zapichnúť do fazuli. :!: Nedržal tlak poriadne ani týždeň, pokiaľ si nad valec nenalial vidlicový olej zahustený vazelínou. Potom to chvílu držalo tlak, ale keď všetok olej pretiekol cez tesniace gumičky do spodnej nohy tak to vôbec netesnilo. Mal som to X krát rozobrané - žiadne známky poškodenia stien valca a ani tesniace gumičky neboli poškodené.
:roll: Najväčší gól bol, že mi vidla raz pekne strelila - rana ako z pištole. Pozriem sa na ľavú nohu vidli a prachovka spolu s ďalším tesnením bola úplne hore pri korunke. Všetok tlak sa uvolnil do spodnej nohy. No proste hrôza. Mám veľmi zlú skúsenosť s touto vidlou.
:roll: Možno to bol vadný kus, ale mám dvoch kamošov, čo sem tam s nami jazdia a tým tiež AXONy nedržia tlak tak ako majú.
8) Mne môjho AXONa našťastie vymenili vrámci záruky za nový model od SR-Suntour - model EPICON. No to je už iná káva, zatiaľ spokojnosť. Drží tlak, pevnejšie nohy a citlivejšia na nerovnosti. Jediné mínus tej vidly je jej váha.
03.09.2007 - 07:07:54
00
Neviem, co je to za nazor, ze ak ma bajk vidlu Suntour, tak ani ostatne nebude ktovie co..Sam som jazdil SR Suntour XCP 75 LO 3 roky na HFS Meride bez vaznych problemov,aj po tomto case bola skoro ako prvy den, tak neviem odkial sa beru tie nazory. Kazda firma moze mat nepodarok. Moj bracho mal nepodarok prehadzovac od Campagnola na ilustraciu, vyjadrenie dealera - campagnolo sa nekazi, reklamacia zamietnuta.. Takze nenadavajme na nieco len podla nazvu vyrobcu.. Navyse Sr Suntour jednaznacne najlepsi pomer cena - vykon!


uplne presne... vacsina videla sintour len v obchode alebo na inete a cena im hovori ze smejd ale 80mm vidla za par supiek nieje na downhill ani freeride, ale xc bikerovy urcite bude stacit a aj udrzba je asi taka ze ju obcas nastriekas tym co mas po ruke... :oops:
BTW: aj ked manitou za 20 tisic by som si vedel na biku tiez radsej predstavit... :wink:
03.09.2007 - 22:21:09
00
Neviem, co je to za nazor, ze ak ma
uplne presne... vacsina videla sintour len v obchode alebo na inete a cena im hovori ze smejd ale 80mm vidla za par supiek nieje na downhill ani freeride, ale xc bikerovy urcite bude stacit a aj udrzba je asi taka ze ju obcas nastriekas tym co mas po ruke... :oops:
BTW: aj ked manitou za 20 tisic by som si vedel na biku tiez radsej predstavit... :wink:


no ako ktoremu XC bikerovy.
04.09.2007 - 12:10:00
00
uplne presne... vacsina videla sintour len v obchode alebo na inete a cena im hovori ze smejd ale 80mm vidla za par supiek nieje na downhill ani freeride, ale xc bikerovy urcite bude stacit a aj udrzba je asi taka ze ju obcas nastriekas tym co mas po ruke... :oops:
BTW: aj ked manitou za 20 tisic by som si vedel na biku tiez radsej predstavit... :wink:

Takisto ako bude niekomu stacit vidla RST Capa. Mne teda nestaci ani moja terajsia macocha, tak preto kupujem inu kavu :D
04.09.2007 - 12:22:01
00
keyboard_arrow_up