Nuže, som vo fáze pred nákupom klasických (čiernych) krátkych elasťákov na vykonávanie jednej zo základných ľudských činnností - bikovania. Problém má niekoľko strán:

- First and foremost: NA VEĽKOSTI ZÁLEŽÍ! :P
- budem kupovať cez eshop, teda gate nemôžem odskúšať a musím trafiť správnu veľkosť na prvý raz
- odmietam ísť to skúšať do kamenného shopu z viacerých dôvodov, hlavný z nich je ten, že je to debilné...
- som nekonfekčný typ a veci čo sa šijú akože "na štandardné osoby, ich tvary, dĺžky a veľkosti", mi nezvyknú pasovať
- moje parametre: h=190 cm, m=65 kg. Áno, klasika, hajzlový pavúk, tenké dlhé nohy, nesmejte sa... :D , obvod v páse 75cm, obvod stehna cca. 50cm.
- bolo by vyslovene výborné, keby elasťáky tak normálne obopínali nohy a trup a neplandali na zadku a na stehnách (toto píšem preto, lebo je možné, že veľkosť L od výrobcu A má iný strih a tvar napr. v oblasti panvy. než veľkosť L od výrobcu B)
- neviem, či sa nejak vo veľkostiach zohľadnuje aj "výška strihu", to je vzdialenosť, no keď to mám povedať ľudovo "od vajec po pupek", alebo je to viacmenej konštantná vec "across all manufacturers"
- chcel by som bez trakov, ale ak viete, že prečo sú tie s trakmi (Bib-shorts), výrazne lepšie, napíšte prečo, názor nie je nemenný
- domnievam sa, že by mi mali byť pravdepodobne dobré nohavice veľkosti L alebo M
- konkrétne to vidím na jeden z týchto dvoch http://www.bbbparts.com/clothing_shorts-bbw82.php alebo http://www.wiggle.co.uk/p/Cycle/7/Adidas_Response_Race_Shorts/5360028769/:

No, a čo by som potreboval od vás, je, že tí čo ste už ojazdili dvoje a viaceré gate, či mi viete približne povedať (viem, že to je ťažké pri hentakých kritériách, ale aspoň uvidím, ktorú veľkosť odporučí viac ľudí), že teda ktorá veľkosť by mohla byť "tá pravá (orechová)".

Díky Díky Díky.
17.01.2009 - 13:16:39
00
- odmietam ísť to skúšať do kamenného shopu z viacerých dôvodov, hlavný z nich je ten, že je to debilné...


co uz je len na tom debilne :roll: pokial nemas 10 rokov...
17.01.2009 - 13:50:15
00
Ja by som z e-shopu nekupoval. Šiel som do kamenného , vyskúšal všetky čo mali a našiel tie pravé http://www.etape.cz/old/etapek/vkf.php. Dopredu upozorňujem , že majú vnútorné odnímatelné elastické nohavice , to len aby nedošlo k nedorozumeniam 8)
17.01.2009 - 14:05:33
00
Steju: Co si sa s tym este nestretol? Bud je debilna obsluha, alebo je debilny (maly) vyber a v najhorsom oboje naraz...
Mike: Prosim ta bud taky gold, ze ked uz chces byt tak napomocny, tak aspon uved spravny link (http://www.etape.cz/old/etapek/kkpp.php) a nie do temy o elastakoch strelit volne freeridove sortky :!:
17.01.2009 - 14:20:34
00
Veď uviedol správny link, ešte poznamenal, že sú to voľné gate s elastickou vložkou ;).
17.01.2009 - 14:23:41
00
OK, mea culpa, nejak som to v rychlosti prehliadol. Bohuzial to vsak nijakym sposobom nedava odpoved na povodnu otazku o velkosti.
17.01.2009 - 14:50:44
00
Choď do shopu , vyskúšaj ich natiahnúť na svoju chudú riť a zbadáš. Sám predsa najlepšie vieš čo chceš :evil:
17.01.2009 - 15:12:52
00
No ja som vyrazne nespoko s elastakmi bez trakou - staci zle nasadnut a uz z nich lezia zadok von. Bib drzia tak ako si to predstavujem.
17.01.2009 - 15:16:22
00
Jednoznačne, pokiaľ si nemôžeš kupovaný model vyskúšať aj v kamennom obchode tak cez e-shop nekupuj. Práve dnes som bol obehať nejaké obchody v BA s cieľom kúpiť veľkosť M, bohužiaľ Castell, BBB, Scott mi boli malé.
Mám 4-ročný model Castelli veľ.M, Briko veľ.XL, Author L, netuším akým spôsobom to šijú ale je to asi podobné ako s topánkami, raz ti sadnú 41 inokedy 42.

Nakoniec som objednal veľ. L u známeho :P obchodníka tu na fóre. Ale s vedomím že mi sadnú, dúfam.... :twisted:
17.01.2009 - 17:30:01
00
Vo vseobecnosti plati,ze dresy by sa mali skusat.A vsetko oblecenie.Kedze s,m.l.xl...nie su konfekcne velkosti.
17.01.2009 - 19:32:09
00
Mám väčšiu riť a cyklogate majú veľkosť L a XL - podľa výrobcu. Dresy mám dokonca od M cez L až po XL.
Cez net, bez skúšania, by som určite nekupoval.
17.01.2009 - 20:44:24
00
Nechapem kde je problem. Ja som oblecenia objednaval z netu celkom dost a vzdy som podla tabuliek od vyrobcu vybral spravnu velkost ,ktora sedela perfektne. Akurat raz mi dres nesadol a tak som ho poslal spat do anglicka.Na druhy tyzden som mal novy,vacsi,ktory uz sedel dobre. (nestalo ma to ani 100sk)
17.01.2009 - 21:57:45
00
...budem kupovať cez eshop, teda gate nemôžem odskúšať a musím trafiť správnu veľkosť na prvý raz
...

nerozumiem tejto fame, tak rozsirenej na fore... kup si predsa napr. dve velkosti a tu nespravnu vratis spat (stoji to jedno postovne navyse, no a?)
:roll:
18.01.2009 - 00:10:33
00
aspon si tie bbb videl nazivo? lebo mne sa zda, ze presne tie som mal pred troma rokmi, a bola to katastrofa. ked volne tak endura singletrack, ktore mam teraz.
18.01.2009 - 01:01:32
00
nerozumiem tejto fame, tak rozsirenej na fore... kup si predsa napr. dve velkosti a tu nespravnu vratis spat (stoji to jedno postovne navyse, no a?)
:roll:


Ano, toto mi napadlo ako prve, ze dve velkosti. Inak, ked tie jedny vratis spat, tak oni akoze zase vratia prislusne peniaze za to? To mi pride nejake prilis pekne... BBB som videl nazivo, a vcelku ma zaujali. Navyse BBB ma u mna povest kvalitnej (hoci drahsej) znacky. Je to rydza bikerska firma, nie ako napr. Nike, ktory fusuje do vsetkeho a nie vzdy dobre. Model co si videl (resp. "zdalo sa ti, ze si ich mal", cize nevieme naisto co si vlastne pred tromi rokmi mal, chapes, ze dohad a overene info su dve veci) asi urcite inovovali, kedze dnes mame 2009 (a ver mi, ze inovacia a vylepsovanie nie je pre BBB cudzi pojem).

Kazdopadne dakujem Tadeasovi a Jokovi za uvedenie konkretnych velkostnych informacii, rozhodne to pomoze rozhodovaniu.
18.01.2009 - 17:34:31
00
keyboard_arrow_up