Dobry den,
potrebujem poradit-uz som uplne zufaly. Predny rotor sa pri toceni kolesa hybe zo strany na stranu tak, ze vzdy sucha jednu platnicku a teda ho neviem centrovat. Uchyteny je (6 bolt) riadne, do kriza pritiahnuty. Rovnako je novy, teda nebol ohnuty (RT61). Predtym som mal Avid G3 a rovnako mi to robil. Brzdy mam uplne nove M615.
Napadlo mi, ci by to nemohol byt predny naboj (Deore), kt treba dotiahnut. Mate niekto skusenosti, ze by mohol byt predny naboj od vyroby zly?. Uvitam akykolvek napad.
Dakujem za pomoc.
17.05.2014 - 08:01:57
00
skus vycentrovat prasiatko tak ze ho povolis stlacis brzdu, kotuc sa ti sam vycentruje na stred a dotiahnes, ked hovoris ze kotuc je novy.
17.05.2014 - 08:26:16
00
Kontroloval si rovnosť kotúčov? Napr. položením na sklo. Ak je kotúč rovný, zatoč jemne koleso a sleduj miesta na kotúči kde sa dotýka platničiek. Označ si tie miesta. .Zároveň označ aj špicu kolesa nad miestom dotyku kotúča. (predpokladám dve miesta oproti sebe - jedno na pravej a jedno na ľavej strane) Odmontuj kotúč a založ ho inak. Napr. potoč ho o 90 stupňov. Znova zatoč koleso a sleduj miesta dotyku kotúča o platničky. Ak sa dotýkajú v tých istých miesta ako pôvodne, je krivý kotúč. Ak sa dotýkajú v mieste kde boli označené špice, je inde "zrada". Kotúč zrejme nie je uchytený na náboji v kolmom smere na osku náboja. Keď ti rovnako odierali aj predošlé kotúče môže byť zrada aj na náboji. Riešenie? Jemne zatlačiť na nahodený kotúč v mieste dotyku (ohnúť ho). Do úpravy dosadacej plochy náboja, napr. pilníkom, by som sa radšej nepúšťal. Ak je problém v náboji, skúsil by som skôr prehodiť i kompletnú osku aj s kónusmi a guličkami.
17.05.2014 - 09:21:08
00
Dakujem za rady.
Kotuc je na 100% rovny, lebo ked prehodim zadny na predny, problem je tu opat.
Skusim teda opatrne ohnut...
Vdaka
17.05.2014 - 11:46:07
00
...de facto som rovny disk ohol tak, aby mi sedel na naboj. Nie je to 100% rovne, ale uz to nesucha platne.
17.05.2014 - 12:09:20
00
Nuž ja by som pred takýmto ohýbaním rozobral a zoservisoval ten náboj, pričom by som sa snažil nájsť problém (ohnutá os a podbone)
Takto si zrejme len kompenzoval dôsledok a nie problém samotný
17.05.2014 - 12:22:43
00
keyboard_arrow_up