takisto sa na to chystam dat si to stocit po vzore tf tuned. mam doma nylon a teflon, teflon je mastnejsi ten chcem pouzit ako bushing a spacery a asi aj oska budu nylonove. v sobotu mam poslednu skusku tak to potom budem riesit, dufam ze sa to osvedci.
01.02.2012 - 18:57:59
00
bubulak: puzdra chces dat robit? ved to stoji par €
01.02.2012 - 19:01:13
00
Ano, puzdra ale tie polymerove neviem kde zohnat. Preto ich chcem dat vyrobit.
01.02.2012 - 19:03:33
00
andrej ano mas pravdu 18 libier
01.02.2012 - 19:06:28
00
takisto sa na to chystam dat si to stocit po vzore tf tuned. mam doma nylon a teflon, teflon je mastnejsi ten chcem pouzit ako bushing a spacery a asi aj oska budu nylonove. v sobotu mam poslednu skusku tak to potom budem riesit, dufam ze sa to osvedci.

Vau, nylon na teflone, uz si sa stretol s takou kombinaciou puzdra a capu? Ja teda nie. Oba materialy su velmi makke, hlavne teflon, absolutne nevhodny na puzdra. Ale ked chces experimentovat, tak skusaj, potom daj vediet...
Mimochodom, vyrobit capy nie je take jednoduche. Vlastne je, len je to presna vyroba s licovanym ulozenim a nizkou drsnostou povrchu, idealne je, ak sa cap prisposobi nalisovanemu puzdru. A ked uz sme pri tom, nalisovanim puzdro zmeni vnutorny rozmer (zmensi sa), takze treba zohladnit aj to, ak sa to vyraba samostatne ako licovany diel. Presiel som takouto konstrukciou aj vyrobou a kludne obetujem tie Eura, co za to chcu v TFtuned. To len taka fakticka poznamka, ale drzim palce ;) a nenechaj sa odradit mojimi pripomienkami.
01.02.2012 - 19:31:11
00
Presiel som takouto konstrukciou aj vyrobou..


chces povedat ze si to skusal vyrobit a nezadarilo sa?

mozno som sa vyjadril nepresne o materialoch co mam, makke nie su ani nahodou teraz neviem ci je to silon, nylon alebo je to to iste.. u fotrika to v robote pouzivaju ako medzikusy pri hriadeloch atd.

samozrejme tocit to nebudem ja v okoli mam sikovneho sustruznika, este uvidim ako sa vyjadri on.
01.02.2012 - 19:42:33
00
Pozri stranu 12, mal som ich skor, ako TFtunedshox :D . Mnohe funguje dodnes, ine mi zisli z dohladu predajom ramu...

Silon, nylon, ertalon a pod. su obchodne nazvy polyamidu. Existuje mnohe modifikacie, podla plniva a bohviecoho, detaily napr. tu http://www.hpplast.sk/hpplast/fyzik/ertalon_fyz.html.
01.02.2012 - 20:25:46
00
ahojte, chce niekto v dohladnej dobe objednavat z tftuned? ak ano, mohli by sme sa poskladat na postovne.
26.02.2012 - 22:58:59
00
Mozno za 2-3 tyzdne, ale nie je to iste.
26.02.2012 - 23:48:50
00
aha, tak to asi nebudem cakat, mam v tom starom puzdre vyraznu volu a prekaza mi to :)

BTW neskusal niekto napodobnit to ich riesenie DIY?
27.02.2012 - 10:01:57
00
daniel, precitaj si najprv tuto temu a potom si precitaj tuto svoju poslednu otazku este raz. Mozno zistis, ze bola uplne zbytocna. :)

P.S. A tu predchadzajucu otazku nabuduce pokojne umiestni do temy Pripojim sa k objednavke, ktora je na to urcena. Jednak nebudes zneprehladnovat uzitocnu temu zbytocnostami a taktiez sa zvysi Tvoja sanca, ze si tu ponuku vsimne viac ludi. ;)
27.02.2012 - 10:07:31
00
ahoj, zbezne som prelistoval celu temu, ale nikde som nezachytil konkretny postup, kde zohnat vhodny material na ten cap s presnym rozmerom a s adekvatnou povrchovou upravou (dostatocne hladky) a taktiez tie polymerove klzne vlozky. ak to tam je, tak sa ospravedlnujem za svoju nepozornost a prejdem si to este raz :)

v kazdom pripade vdaka za tip na "pripojím sa k objednávke...", nabuduce budem postovam dotazy tam.
27.02.2012 - 10:55:49
00
ahoj, zbezne som prelistoval celu temu, ale nikde som nezachytil konkretny postup, kde zohnat vhodny material na ten cap s presnym rozmerom a s adekvatnou povrchovou upravou (dostatocne hladky) a taktiez tie polymerove klzne vlozky...

Srandujes? Vhodny material je nerezova gulatina, zohnat sa da vsade, kde vyrabaju nerezove zabradlia. Presny rozmer a povrchovu upravu si MUSIS (dat) VYROBIT na sustruhu. Ak su Ti tieto veci cudzie, rychlo zabudni na DIY.
27.02.2012 - 11:09:24
00
dobre, toto by som vedel vyriesit. a ako je to s dostupnostou polymerovych klznych vloziek 12mm v SR? este otazka, zmeni sa vnutorny rozmer tej vlozky po vlisovani do oka piestnice tlmica? predpokladam, ze nebude predelena ako tie kovove, ale vnutorny priemer sa moze zmensit napr. stlacenim pri tom vlisovani. aby som vedel, ci ju mozem merat pred sustruzenim capu len tak v ruke alebo ju radsej nalisovat a potom merat.
27.02.2012 - 13:03:56
00
Staci pozriet par prispevkov vyssie, dokonca na TEJTO strane.
Priemer capu je v tolerancnej triede h7 (+0/-0.018mm), t.j. maximalne 18 tisic milimetra do minusu, optimalne do jednej stotinky. Neviem, ci to dokazes posuvkou zmerat.
Klzne puzdra sa daju zohnat napr. v TFtuned.
27.02.2012 - 13:35:31
00
keyboard_arrow_up