Ahojte, potreboval by som poradit s klukami. Mam Deore LX kluky uz hollowtechII. Problem je ze uz maju nejake volne tie loziska a je tam znacna vola. Teraz sa chystame na taku bajkovacku cca 400km v terene, myslite ze to vydrzi? lebo peniaze na nove kluky nemam nazvys. Teda aj by sa nasli keby horelo, ale to by som musel aj kazetu a retaz novu.
12.08.2008 - 10:19:51
00
akým spôsobom sú voľné? ... nemáš len povolenú kľuku ľavú ?
12.08.2008 - 10:54:20
00
To že je to povolené ešte nemusí znamenať, že treba nové :)
12.08.2008 - 11:09:54
00
Uf nove misky v kamenaku 840,- za pravu aaa 840,- za laviu :roll:
Na nete XTR misky 30€ za obe ...
12.08.2008 - 11:15:22
00
..tie ložiská sa dajú v pohode vymeniť, nemusíš kupovať nové misky, ložiská sa dajú kúpiť v každom obchode s ložiskami od 150,-Sk...
..prečítaj si ešte:
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?p ... ech#169568
12.08.2008 - 12:59:45
00
Posielam foto, misky su dotiahnute, vsetko nafest, iba kluky sa v oske hybu skratke laicky povedane, akoby ta diera v ktorej je oska bola vecsia.

Ono to ma problem ten, ze nahradne diely su drahe, a neoplati sa to kupovat samostatne, samotne prevodniky su uz zodrate, takze najvyhodnejsie je kupit nove vsetko, to znamena, ze dokupit aj novu kazetu a retaz a hned tu mame 6-7tisic (uz by som bral XT). A mam pocit ze aj oska je v mieste styku s loziskom mierne zodrana.

Prílohy:

vykresy.jpg
vykresy.jpg 49.56 KiB thumb_up0thumb_down

12.08.2008 - 15:39:35
00
...neviem presne ako je to u Hollowtech ale na FSA je medzi ložiskom a oskou plastová vložka a ja som ju mal otlačenú a vôľa bola v tom, po výmene tých plastových vložiek bolo všetko O.K....
12.08.2008 - 16:01:37
00
ano, aj tam je taka plastova asi krytka, ale to sa asi neda samostatne zohnat. aspon nie u shimana
12.08.2008 - 20:59:11
00
..tak keď budeš kupovať nové, tak si kúp FSA, na to sa dajú kúpiť diely samostatne v Slovkolex-e... http://www.slovkolex.sk/index.php?modul=list&id=477
12.08.2008 - 21:07:16
00
A mam pocit ze aj oska je v mieste styku s loziskom mierne zodrana.


to som sa Ta chcel opytat.........
videl som experta, co jazdil so zadretym loziskom.
lozisko sa vobec nehybalo, oska sa tocila len v tej plastovej vlozke a samozrejme, ze oska bola zodrata :shock:

myslel som, ze ide o endemit

budes musiet asi vsetko vymenit, 400 km by to este mohlo vydrzat, ale ta vola uz mensia nebude, skor naopak :cry:
12.08.2008 - 21:29:20
00
No, tak vcera som sa dostal znova na bajk, cca 80km, a viditelne sa to zhorsuje, idem to vymenit
18.08.2008 - 09:58:43
00
http://www.bajk.cz/web/data/clanek.asp?id_clanek=714
http://www.bajk.cz/web/data/clanek.asp?id_clanek=582
18.08.2008 - 11:37:45
00
no ja som prave dnes skusil vymenit tie loziska - na pokus som kupil iba nejake ciny za sto korun aby som pripadne neznicil nejake drahe SKF.
zaujimave je ze v ultegre v miskach bolo to lozisko akoby zalepene, pretoze najprv sa ho neuspesne pokusali vymlatit v 2 nemenovanych cykloservisoch, avsak neuspesne - ani sa nepohlo.
tak ma napadlo to doma nahrievat a kupodivu sa to lozisku zapacilo a povolilo - ale ako vravim bolo na nom vidno akoby zbytky lepidla alebo nejakej inej sracky(vazelina???) ktora ho nechcela z misky pustit.
to bola prva cast snazenia, nasledovala druha - nalisovanie noveho.
kedze nemam naradie potrebne na nalisovanie loziska tak opat nasledovalo nahrievanie misky - uspesne, lozisko pekne zapadlo bez akehokovek nasilia:D.
loziska som mal vymenene, nasledovalo umiestnenie tych vtipnych shimano tesneni.
vzhladom na to ze origo lozisko je atyp, musite kupit o 1mm sirsie a tu nastavaju problemy.
kedze je sirsie treba upravit plastovu krytku(asi hodina pilnikovania:D).
no ani po jej uprave mi krytka pekne nesadila na lozisko, jej konce sa proste nezasekli do druhej strany loziska - pretoze je o 1mm sirsie.
po dvoch hodinach snazenia som si povedal ze taketo riesenie stoji za prd a dnes objednavam nove dura misky (890,- s dph).
Len pre zaujimavost jedno SKF(ine by som v reale radsej nepouzival - vacsina lacnych ma plechove krytky ktore stoja za prd) stoji okolo 450 korun a treba naozaj kopec nervov na vymenu a aj tak to nebude ono.
takze odporucam radsej vymenit cely stred ako len loziska...
18.08.2008 - 18:02:50
00
...takze odporucam radsej vymenit cely stred ako len loziska...

...a si znova na zaciatku svojej cesty. Mas tam znova cinske loziska, iba ovela drahsie.
Medzi SKF a Cinou je obrovske mnozstvo vyrobcov.
18.08.2008 - 20:36:05
00
vzhladom na to ze origo lozisko je atyp, musite kupit o 1mm sirsie a tu nastavaju problemy.
kedze je sirsie treba upravit plastovu krytku(asi hodina pilnikovania:D).
no ani po jej uprave mi krytka pekne nesadila na lozisko, jej konce sa proste nezasekli do druhej strany loziska - pretoze je o 1mm sirsie.
po dvoch hodinach snazenia som si povedal ze taketo riesenie stoji za prd a dnes objednavam nove dura misky (890,- s dph).
Len pre zaujimavost jedno SKF(ine by som v reale radsej nepouzival - vacsina lacnych ma plechove krytky ktore stoja za prd) stoji okolo 450 korun a treba naozaj kopec nervov na vymenu a aj tak to nebude ono.
takze odporucam radsej vymenit cely stred ako len loziska...


a je aj kopec vyrobcov stredovych misiek pre loziska kluk holowtechII
ktore maju osadenie na 7mm :idea:
18.08.2008 - 20:56:40
00
keyboard_arrow_up