Zdravím Vás všetkých a zároveň prosím o radu.
Potrebujem nové brzdy, nakoľko staré Deore 535 DCL sú predané a chcem ešte jazdiť.
Limit je 10 000.-Sk dokopy. (bez kotúčov)
Vázim cca 70kg, jazdím XC a mali by byť o niečo lepšie ako tie Deore.
Kotúče budú XTR 160/160.
Nakupovať budem v kamennom shope u kamaráta, v rámci dobrých vzťahov.
Ďakujem za rady.
02.10.2008 - 10:56:22
00
Neviem za ake ceny mozes u kamarata nakupit, ale mna osobne velmi oslovil novy model od Avidu, konkretne Elixir CR - hned by som siel do toho (aj o tom tak trochu rozmyslam). :)

www.sram.com/en/avid/hydraulicdiscbrakes/elixircr.php

www.sram.com
02.10.2008 - 11:01:55
00
Mna 70kiloveho dokazali vzdy spolahlivo zastavit vsetky vyssie spomenute brzdy. Vyberal by som teda podla dizajnu a vybavenia biku - t.j. ze ked mas bike v Srame tak XT nie a pod.
Keby ti islo o gram tak najsamlepsie z nich bude Formula.
02.10.2008 - 11:02:12
00
ORO K24 cca 8 000.-Sk
XT 08 cca 7 500.-Sk
Juicy 7 cca 7 500.-Sk

Len na Avidoch mi trochu vadí to nastavovanie strmeňa.
XT by boli určite čo sa nastavovania a servisovania týka najlepšie.
S Formulami nemám skúsenosti.

Bol som rozhodnutý viacmenej pre tie XT ale teraz si neviem vybrať.

to quasko: Ty si ako spokojný s tými K18?


Naposledy upravil dodiken dňa 02.10.2008 - 11:21:47, celkovo upravené 1 krát.

02.10.2008 - 11:11:01
00
Tak chod do XT, nic nepokazis.

Ale zvaz si ten nakup u kamosa, lebo len tak namatkovo som pozrel ceny na nete a urcite sa to oplati viac...
Juicy 4890 Kc + 100 Sk vklad do CSOB + postovne (kolokram.cz)
XT 08 bez kotucov 3900 Kc + 100 Sk vklad do CSOB + postovne (netbike.cz)
02.10.2008 - 11:21:18
00
Som si vedomý, že cez net by to bolo lacnejšie, možno o dosť.
Ale ako som napísal, v rámci dobrých vzťahov nakúpim u kamoša.
Teraz je prakticky už skoro po sezóne a každá koruna sa mu zíde, tak ho o kšeft neukrátim.
Možno ma to vyjde viac, ale prerobiť neprerobím.
Z netu určite nebudem brať, radšej dám zarobiť kamarátovi ako niekomu koho ani nepoznám.
02.10.2008 - 11:32:15
00
Jazdim XT 08 od zaciatku sezony a som snimi nad mieru spokojny. Kupil som ich po dieloch, bez problemu poskladal, nahodil, odvzdusnil. Momentalne maju nieco cez 4000 km bez akehokolvek servisneho zasahu. Platnicky su uz na vymenu tak az teraz sa objavuje obcastne cinknutie o kutuc co je sposobene zrejme tym, ze piestiky su dost vysunute a unavene perka ich nedokazu dostatocne zatlacit. Ja mam radsej nastavenie brzd mäksie co nieje absolutne ziadny problem to nastavit, tak ako aj vzdialenost packy od gripov. Ich kupou chybu urcite neurobis.
02.10.2008 - 12:03:21
00
Chybu neuděláš s žádnými. Brzdí dobře všechny a rozdíly mezi tím jak brzdí jsou menší než rozdíl mezi sousední velikostí kotoučů. Každé ale mají trochu jiný tvar i krok páky a je to tedy hodně o subjektivních preferencích, doporučuju vyzkoušet a vzít ty, kde tobě sedne nejlépe chod a tvar páky.
Jezdil jsem dlouhodobě J7, XT (ty předchozí, 08 jen krátce zkoušel), ORO K24 (s karbonovými pákami, což není standardní, takhle to ale montujou u Cubu).
Osobně bych vzal K24, sedí mi nejvíce, ale někomu sednou lépe třeba XT nebo J7.

U Avidů bych do výběru přidal nové Elixíry (ještě jsem neměl možnost vyzkoušet), ale nevím přesně kolik stojí, jestli se vejdou do limitu.

A pak pokud nechceš cíleně delší chod páky, tak místo J7 bych vzal raději J5, ještě ušetříš. J5 brzdí úplně stejně, jen nemají to červené štelovací kolečko, které je tam při požadavku na co nejkratší chod páky nejen zbytečné, ale dokonce mírně vadí. A to proto, že J5 mají nepatrně kratší chod než J7 nastavené kolečkem na nejkratší chod (to kolečko pouze prodlužuje mrtvý chod páky).

Údržba bude nejjednodušší u XT, ale tohle bych nebral jako rozhodující kritérium, odvzdušňování stejně není žádná častá činnost.
02.10.2008 - 12:30:01
00
Tvar páky si veľmi nemám ako vyskúšať ale toho sa nebojím.
Chcel by som niečo iné ako J5, lebo ten ich chod sa mi nepáči, dlho nič a potom to zrazu brzdí až veľmi.
Asi by som chcel niečo menej agresívne.
Staré Deore čo som mal, tak mali taký plynulý nábeh, ale maximálny účinok sa mi zdal trochu slabý.
Resp. dosť slabý v porovnaní s J5.
Asi vezmem tie XT, ale ešte počkám na ďaľšie názory.
Za tie predošlé zatiaľ vďaka.
02.10.2008 - 12:44:06
00
Cakat na dalsie nazory je zbytocne, napisane bolo vsetko. A ak nestaci to, co je napisane tu, tak tu je dalsich 20 tem riesiacich tu istu otazku, tak si pozri dalsie nazory aj v nich. Staci pohladat. Nic nove sa uz ale podla mna nedozvies, lebo kazdy vnima subjektivne a pise svoje skusenosti. Nikto nedokaze uplne objektivne zmerat rozdiely, kedze kazdy z nas ma ine vnimanie a inu ruku ako Ty. Spis si klady a zapory kazdeho typu brzd o ktorom uvazujes a uvidis. Vela stastia pri rozhodovani, to za Teba nikto neurobi. :)
02.10.2008 - 13:04:15
00
No ak J5 brzdia podobne ako J3,tak su dost kusave(co by mne osobne nevadilo),ale pokial chces plynulejsi,maksi chod,tak K24(ktore jazdim teraz) su pre Teba tym pravym orechovym.Aj tvar pak je velmi dobry...
btw. Mloku vitam Ta na mtbiker.sk a tesim sa na Tvoje odborne prispevky,ktore som rad citaval aj na BF :)
02.10.2008 - 13:18:02
00
Tvar páky si veľmi nemám ako vyskúšať ale toho sa nebojím.
Chcel by som niečo iné ako J5, lebo ten ich chod sa mi nepáči, dlho nič a potom to zrazu brzdí až veľmi.
Asi by som chcel niečo menej agresívne.
Staré Deore čo som mal, tak mali taký plynulý nábeh, ale maximálny účinok sa mi zdal trochu slabý.
Resp. dosť slabý v porovnaní s J5.
Asi vezmem tie XT, ale ešte počkám na ďaľšie názory.
Za tie predošlé zatiaľ vďaka.


Tak pak si škrtni i J7. Všechny Juicy (J3, J5 i J7) jsou trošku kousavější (a kolečko na páce u J7 s tím nic neudělá, jen může prodloužit mrtvý chod, který s tím nijak nesouvisí). Více než ORO i než XT.
02.10.2008 - 13:28:01
00
Avidy teda vypadávajú z výberu.

Radšej by som asi išiel do tých XT, hlavne kvoli ľahkému odvzdušňovaniu.
Dúfam, že ten maximálny brzdný účinok bude lepší ako tie Deore, tam bolo teba dosť veľkú silu.

S tými Formulami by som to aj riskol, ale nemám šajnu ako sa servisujú.
02.10.2008 - 13:45:29
00
Co to co to citam Shimano brzdy sa lahko odvzdusnuju v porovnani s Formulou hmm ked som kukal ten manual a videl cifru za odvzusnovaciu sadu som rad ze mam Formulu.
02.10.2008 - 14:13:50
00
Áno, myslím že Shimano sa úplne v pohode odvzdušňujú.
Tým myslím, že sa to dá aj bez original sady.
Neviem ako sa servisujú Formula brzdy, tak preto sa ich obávam.

Teraz ma napadlo, ze tie staré brzdy v zime ako keby stvrdli, dúfam že pri XT alebo Formule to nehrozí.
02.10.2008 - 14:26:45
00
keyboard_arrow_up