zdravím vás, nevedel som sa nikde na nete dočítať (vzhľadom na čas venovaný hľadaniu.. ?) , no zároveň by som niekoho z vás poprosil o radu, tip či trik ..
Mám bike Canyon Stitched 180 na ktorom mám zadný náboj orig. Canyon Stitched 360- 135x12mm oska na matice s 10T driverom (troj západkový/bez označenia... nevyznám sa vôbec v tomto..sorry ?
Kľuky sú tam tiež orig. typ BMX dvoj dielne s 28T prevodníkom.

Keďže chcem prioritne kupovať nové kľuky...klasické mtb s jednoprevodníkom, tak je jedno aké kľuky skôr riešim to že väčšina kľúk je v ponuke s 32-36T (výnimky 30T) prevodníkom.. .a na ten môj zadny náboj s 10T driverom... mi vychádza že musím (chcem) vyriešiť aj ten náboj kvôli prevodu..chcel by som ľahší o niečo so teraz 28/10

Oplatí sa podľa vás riešiť zachovanie toho Canyon náboja a riešiť naň kompatibilitu s nejakým orechom na aspoň 15T či voľnobežkou 18T ???
Dá sa to vlastne?? alebo sa to ani neoplatí a radšej riešiť nový náboj?

Ďakujem za pomoc a odpovede?

Prílohy:

20201017_173707.jpg
20201017_173707.jpg 1.06 MiB thumb_up0thumb_down

11.01.2021 - 22:56:48
00
Ahoj. A čo chceš vlastne dosiahnuť? len potrebuješ lahší prevod? lebo to by ti potom mohlo stačiť vymeniť 10t pastorok za nejaký vääčší+ nová dlhšia reťaz. Prečo chceš nove mtb kľuky? K ním potrebuješ aj nové stredové zloženie. Tá zadná stavba vyzerá dosť široká hneď za stredom, tak aby sa ti tam MTB kľuky na klasickom štandarde a väčší prevodník vôbec zmestili...
12.01.2021 - 08:57:13
00
Áno v podstate riešim aj prevod...ale nové kľuky chcem kvôli stavu tých pôvodných.
Na ktorých je prevodník s uchytením na jeden šrób, a na prevodníku je už v mieste pre šrób vôľa..tzn aj po dotiahnutí..šlapaním mením jeho polohou čo spôsobuje vyosenie prevodníku a zníženie reťaze/ drhnutie kľúk...

A na náboji je singlespeed driver s 10T zubovým kolečkom na pevno...nie ako na orechu že vymením za viac zubový pastorok..
Cena nového 13T driveru cca 50€+ ..čo už môžem riešiť celý náboj...

pre to som chcel len radu či by niekto vedel navrhnúť úspešnejšie riešenie...?
12.01.2021 - 23:58:24
00
keyboard_arrow_up