Ahoj, premýšľam o neskoršej kúpe (to znamená, keď skape terajší orech... otázka do konca leta) zadného náboja pre 9mm osku. Momentálne tam mám Deore náboj s "pitomým" dvojkladivkovým orechom. Ten orech je celá zloba týchto nábojov, sú nespoľahlivé a struna na napínanie kladiva sa rýchlo zničí. Už som raz menil orech (respektíve iba kladivká a strunku). A navyše mi to tam začína pekne lietať a vrčať (nelinearita bohvie-čoho). Jazdím to čo v popise v podstate ja náboje nejako neničím, ale sem tam dostanú na prdel až mi ohne ten môj ráf :D (teda bokouka :) ). Rozmýšľam nad kúpou SLX nába možno aj XT. Jeden týpek mi rozprával že Shimano od rady SLX už tie orechy neodflakuje (a sú tam vytúžené 3 kladivká) o systém uchytenia kotúča mi nejde. Rozmýšľal som aj nad klasickým Novatecom. V podstate mi je k srdcu bližšie riešenie SHIMANO, i keď ma doposiaľ sklamalo (teda vzadu). Chcem počuť váš názor prípadne lepší typ na náboj do zadu (CL abo 6dier, používam 8čkovú kazetku, 9mm osa). Rozpočet je ten Novatec :). Ide mi len o maximálnu výdrž, prípadne rýchly servis a dostupnosť dielov (u mňa to nemá nič spoločné s kónusovým ložiskom). Napr. novatec oriešok stojí 22€ a mám nový orech šimano je šmejd na tieto veci :) .
Tak dajte nejaké typy, skúsenosti, rady apod. vítam všetky názory.
24.06.2010 - 20:48:43
00
Myslím, že si si už vybral. Novatec bude pre teba asi najlepšie riešenie čo sa týka ceny aj servisovatelnosti.
25.06.2010 - 07:50:54
00
mám možnosť kúpiť teraz obe kolesá za 100€ ... náboje novatec, DT výplet, remerx Fastdisc celé v čiernom ... nikdy nepoužité... Myslíte dobrá kúpa? je to od užívateľa rawbiker, nemá tu žiadne príspevky máte niekto s ním skúsenosť? Ď.
26.06.2010 - 20:52:52
00
oka takźe kolesá som kúpil, veľmi dobrý obchod, ak narazíte na RAWBIKERA, tak ja mám dobrú skúsenosť
30.06.2010 - 16:31:53
00
vyuzijem tuto temu ;-] ma prihodny nazov.

Takze damy a pani poradte. Cez vikend mi pri rychlostiach nad 20 km/h odmietala volnobezkovat volnobezka. Orech som dal dole prezrel a nebola tam ziadna vyrazna necistota zapadky aj pruzinky vyzeraju k svetu nic zlomene nic vyskocene. V com moze byt problem?
07.07.2010 - 07:43:56
00
mne toto robilo keď som mal ulomenú špicu pri hlavičke na náboji, sa tam občas zašprajcla, ale to by si si asi všimol keď si dával dole orech a teda aj kazetu..
07.07.2010 - 07:51:09
00
keyboard_arrow_up