Zdravím,

vpredu aj vzadu mám BB5, najazdených necelých 200km, no s prednou mám problémy. Dal som ju dolu lebo mi šúchala niektorá z bŕzd (žiaľ bola to zadná, ktorá je už OK) a teraz ju nedokážem nastaviť. Teda nastavím ju, ale pri silnom stlačení mi odtlačí stacionárnu platničku a zasekne prasiatko, potom už nedokážem pohnúť a nastaviť ručne stacionárnu platničku pomocou červeného kolieska zboku, musím použiť torx a povoliť to, nastaviť znovu a opäť to isté. Takto je to furt. Proste nemám čo spraviť a testujem brzdu tak, že ju pri jazde na fest zatlačím, nech ma prehodí. Takto zabrzdím ale s postupným uvoľňovaním brzdného účinku. Následne je už brzda slabá a ja už neviem čo s tým. Príde mi to, že ju tlačí medzi závity a je prúser, ale ide pekne keď ju uvoľním, nezadrháva ju a ani nie je strhnutý závit. Zháňam novú, inač to nevidím, len chcem radu.

BTW: že sú mechaniky na prd počuť nechcem, ja som spokojný
06.08.2018 - 21:01:48
00
Keď ti posúva stacionarnu platničku tak máš tam strhnuty závit...stáva sa aj to že na pohyblivej platnicke sa zničí šnek buď preskočí alebo sa zasekne
08.08.2018 - 07:30:21
00
A oprava je možná alebo je to už vhodné do večných lovíšť?
08.08.2018 - 08:12:05
00
keyboard_arrow_up