ahojte,
chcem kupit radenie SRAM XO grip shift a k tomu prehadzovacku X9.
Otazka:
- je potrebne menit aj smyk? Teraz tam mam SLX M 660, Dual Pull, Top Swing,
- je potrebné meniť kazetu?
- reťaz?
- lanká?

Ďakujem :handshake:
21.01.2011 - 10:03:46
00
9 rychlostnu ? Potom nic, len to radenie .. vsetko ostatne je rovnake. A myslim,ze ani lanko, bude o nieco kratsie.

Children are afraid of the dark and adults are afraid of the light.

21.01.2011 - 10:21:17
00
Odpovede:
-nie
-nie
-nie
-nie, ale nove mas nasadene v radeni, tak preco ich nevyuzit. A vymena bovdenov bude len bonus k lepsiemu radeniu.

Do kopca nevladzem, z kopca sa bojim a po rovine ma to nebavi.

21.01.2011 - 10:22:12
00
Chapem. Ja to aj tak po case vymenim, kazeta po tejto sezone pojde na vymenu, retaz niekedy v polovici leta. No a smyk sa zvezie s tym.

Ako je to pri smyku - spodny a horny tah ....nejake velke rozdiely?
21.01.2011 - 10:24:25
00
Hlavne si daj pri kupe pozor, aby radenie aj menic boli 9Speed - mix 9 a 10speed nefunguje!
21.01.2011 - 10:49:09
00
vlani som používal:
radenie X0 GS, šmyk XT dolný ťah, reťaz C9, kazetu XT a prehadzovač X9
všetko fungovalo ako malo bez problémov

"...and on the seventh day He rode..."

21.01.2011 - 11:07:15
00
angel1 napísal:
Ako je to pri smyku - spodny a horny tah ....nejake velke rozdiely?

Staci trochu hladat...

komponenty/rozdiel-medzi-top-swing-a-down-swing-presmykom-t13524.html

Hrádzar, lesnoasfaltkár, listobrod aj blatošľap.
Lidé jsou různí, povětšinou hovada.
https://youtu.be/2gwbZdC1GhI?t=19

21.01.2011 - 11:34:09
00
Dobra volba, ja idem robit to iste.

teraz mam xt radenie, xtr shadow salter.

Bude tam x.o gripshift and x.9 salter 2011 model.

Vsetko v 9 speedoch :-)

Nic proti shimanku, radi to pekne, ale cistota bowdenov je zasadny problem!

Keby som nahodou potratil rozum a vykradol banku, tak si kupim X.0 v Tango orange :-)

Pokial viem tak Sram je npc iba co sa tyka kladiek - v tych je shimano o svetelne roky dopredu.
21.01.2011 - 11:35:10
00
ak berieš sram 9 rýchlostné radenie (2010 a staršie) a 10sp sram prehadzovačku (2011) tak to spolu nepôjde :)
21.01.2011 - 11:41:13
00
Flinker, ak bovdeny po sezone menis, tak urcite na tom nie je Shimano horsie ako Sram. To by si musel jazdit stale v takych sratchkach, ze to jazdenie uz cloveka ani nebavi v tych podmienkach, aby sa prejavil casom rozdiel medzi SRAMom a Shimanom. Kvoli tomuto by som urcite z XT radenia a xtr shadow menica neodchadzal - uplne zbytocne vyhodene prachy...

P.S. Ak mas bovdeny OK, tak si poriadne skontroluj pätku, to moze byt väcsi problem presnosti...

21.01.2011 - 11:43:50
00
Jezus napísal:

IMHO horny a dolny tah je o vedeni lanka ku smyku a top/down swing je o konstrukcii smyku. Ci nie?

21.01.2011 - 11:45:04
00
To ano, ale hadam nepredpokladas, ze to ludia takto rozlisuju - ked raz mas privedene lanko po rame z jedneho smeru, tak sa nebudes pytat na prehadzovac, ku ktoremu privadzas lanko z opacneho smeru nie? Tak ci tak maju dnes asi takmer vsetky moznost pouzitia aj horneho aj dolneho tahu. No a kedze to ludia nerozlisuju, tak vlastne ide vzdy o to iste - TS vs. DS.

21.01.2011 - 11:49:22
00
Co sa tyka jazdenia v srackach, tak v nich jazdim dost casto a nemienim sediet doma kvoli tomu ze je v lese mokro. A v srackach ma to prave celkom bavi, menej ludi sa mota po lese, a aj inak jednoduche trasy vedia byt vesele :-)

Radenie x.0 grip mam doma, a kupim si x.9 z roku 2011. Je trocha ina ako povodna X.9.
Financne by to nebolo tak zle, xt radenie a xtr salter (nerozbity) sa vzdy da predat, alebo este lepsie odlozit na horsie casy.

Na dokreslenie situacie, jazdil som predtym kombinaciu grip shift a x.0 a nic lepsie som v zivote nejazdil. Jazdil som aj x.o + x.9, tusim kedysi davno LX + LX a taktiez dual controly + xt (tie som mal velmi rad, skoda tej citlivosti na bowdeny :sweat: ) takze som uz co-to vyskusal.

Jazdim na fulle, a komplikovanejsie vedenie bowdenov jednoducho shimanu nesvedci.
Inymi slovami, vraciam sa k tomu co som jazdil a je osvedcene.

xt+xtr prislo na novom bajku, oskusal som, jazdi to fasa do prveho blata a je po zabave.
Jednoducho je to citlivejsie na znecistenie, a z principu 1:1 sram a 1:2 shimano aj bude. (10 sp shimano to ma inak, ale do 10 sp nejdem momentalne).

Kedze ma netlaci cas, tak skusim este jednu vec - kupim si poriadne utesneny bowden a dam shimanku este jednu sancu - aj ked som milovnik gripshiftu, tak musim povedat ze xtr shadow salter sa mi velmi pozdava, a proti xt shifterom sa tiez nic zle neda povedat.

Ja pozeram na problem prakticky - chcem aby mi to vzadu radilo a bez toho aby som sa o to musel nejak extremne starat.
Z praxe viem ze s kombinaciou gripshift x.0 to ide, zo shimanom sa mi to velmi nedarilo.

Az na tie kladky (treba pronto vymenit za shimanacke) som nemal z sramom doteraz ziaden problem.
21.01.2011 - 11:56:23
00
Flinker, ale sram 2011 už nemá 1:1, staré radenie to asi nerozchodí :)
21.01.2011 - 11:59:26
00
Jezus: Nikdy nevies. ;) Ale v kazdom pripade po tychto prispevkoch, uz bude Angel1 vediet, na co sa vlastne pytal.

21.01.2011 - 12:10:19
00
keyboard_arrow_up