1. Zimný MTB maratón na Slovensku

19.01.2013 - 20.01.2013
MTB maratón
Cestný beh
Bratislava, Železná Studienka, (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Výsledky, Reportáže, Foto
Hej hej, vravel mi ze stracam 52 minut na prveho :-)
22.01.2013 - 14:31:14
00
A v lete rozvazali vodu zasa :)
22.01.2013 - 14:40:24
00
Navrhujem túto akciu premenovať na:
1.zimná MTB tlačenica + beh :lol:

Zopár foto zo spariska:
https://picasaweb.google.com/102055679945396644832/ZimnyMTBMaraton#
22.01.2013 - 17:06:52
00
[quote=""]ja len konstatujem :) fakt by som radsej prijal keby pred zavodom povedali ze viete co, je to asi v trochu horsom stave ako sme napisali a vobec by som sa nehneval a radsej ani neodstartoval. ale tak budis, do buducna som mudrejsi :)

Ivan,
Nas moderator pred startom povedal do reproduktorov niekolko krat ze trat je velmi tazka a ze je na trati velmi vela snehu atd.. Ja som to urcite pocul niekolko krat.
22.01.2013 - 17:14:34
00
https://picasaweb.google.com/102055679945396644832/ZimnyMTBMaraton#

Ľutujeme, stránka sa nenašla.
22.01.2013 - 17:15:15
00
tak prehrnúť to 18 teho v deň keď tu bolo najhoršie počasie je asi zlá volba.Fúkať prestalo z piatka na sobotu čiže ohrnúť sa to malo v sobotu ráno.
A to,že za päť rokov nebolo toľko snehu si nemyslím v 2010 tom ho rovnako naváľalo.


Triki,
tra sme zacali prehrnat po obede, nie rano. O trat sme sa starali tak ako na ZIMA 2009 a 2010, kedy bol tiez sneh.
V roku 2009 bola suvisla snehova pokryvka cca 20cm snehu, v 2010 cca 15cm. V roku 2011 sneh nebol, len mrzlo. A minuly rok sme mali kombinaciu snehu a ladu do 5 az 10cm. Tento rok bolo v lese 50cm snehu!!


Naposledy upravil Pavol.Grujbar dňa 22.01.2013 - 17:33:59, celkovo upravené 2 krát.

22.01.2013 - 17:19:20
00
Presne tak .. kazdy rok je v MK minimalne tolkoto snehu, ako bolo teraz. Je to taky normalny stav, niekedy je aj viac, niekedy vydrzi dlhsie, niekedy kratsie. Ale nic extra to nebolo. Napr. ked bol zimny maraton v roku 2010, bolo snehu viac ako teraz. V roku 2009, ked bol prvy rocnik, som sa pekne brodil snehom po cervenej TZ za Kolibou. Bolo myslim este viac, nez roku 2010. Pamatam si jednu zimu, mozno 2009 .. kedy pod BK trcala ta znacka cyklocesty asi 10cm .. bolo tam nafukaneho cez 1m snehu. No a ked vezmem zimu na zaciatku roku 2006, tak vtedy bolo snehu naozaj vela a velmi dlho. A malo by sa to opakovat kazdych 10 rokov :lol: No ale ono je to tak, ze ked clovek nechodi pravidelne do MK do lesa a hlavne na Zahorsku stranu ale sedi v meste, tak sa mu zda, ze sneh nie je :lol: .. ale on tam je a schovava sa v lese :D


Hej v Bratislave bola kalamita najvyssieho stupna, ale nad MK nasnezilo postriedmo tak ako minuly rok cize do 10cm snehu. ;)

O trat sme sa starali tak ako na ZIMA 2009 a 2010, kedy bol tiez sneh. V roku 2009 bola suvisla snehova pokryvka cca 20cm snehu, v 2010 cca 15cm. V roku 2011 sneh nebol, len mrzlo. A minuly rok sme mali kombinaciu snehu a ladu do 5 az 10cm.

V 2009 sme dokonca tolkom snehu isli variantu "A" a tiez sa dost velmi tlacilo. Ak by bolo tolko snehu ako tento rok ako pises, tak by to ludia ani nedali. V 2010 sme preto prvy krat isli lahsiu variantu "B"

Trosku objektivity poprosim.
Vdaka
22.01.2013 - 17:31:06
00
Na pretekoch som nebol, lebo najlepší zimný som už zažil. No jemne ľutujem, prebehol by som sa s bikom v tom snehu. :-) Tí, ktorí nadávajú, nabudúce si pozrite počasie alebo sa mrknite z okna.
22.01.2013 - 17:39:09
00
kedy si stupavcania najdu manazera na komunikaciu v krizovej situacii ? alebo aspon ako tak profi PR manazera... chvalit sa tym, ze 18. rano to bolo prehrnute... pretoze pri tom vetre a snezeni sa to dalo prehrnut uz za pol hodinku znova... sem-tam je mlcat zlato...

pre ucastnikov : neesistuje zle zle pocasie, existuje len zle obleceny ucastnik:-)) takisto, aj ked zijeme v "udolil", obcas nas treba aj pocuvat, ze pocko je prd. vacsina co je tu vie odhadnut ake pocasie je OK a co uz je tak trocha extremnejsie...


Nikde sme nepisali ze rano niekto nieco prehrnal. Prehrnalo sa po obede. A komentovali sme tento fakt preto lebo sa riesilo (prekrucalo) nase oznamenie na nasom Facebooku. Treba sledovat diskusiu ako celok, nie vyzobavat. sem-tam je mlcat zlato ;) :)


Naposledy upravil Pavol.Grujbar dňa 22.01.2013 - 18:34:24, celkovo upravené 1 krát.

22.01.2013 - 17:44:14
00
Report ucastnika zo zahranicia:
Rob's Epic's: Dead-march in powder snow - Winter Marathon 2013
22.01.2013 - 17:55:57
00
a presne o tom hovorim... utocit na vsetkych okolo...

OK, odhrnalo sa to v piatok po obede, mea culpa...

ale tento casovy posun nijakym sposobom neneguje to co som pisal v dalsej casti vety - "...pretoze pri tom vetre a snezeni sa to dalo prehrnut uz za pol hodinku znova..." - to len tak na okraj. ako si napisal "Treba sledovat diskusiu ako celok, nie vyzobavat. sem-tam je mlcat zlato"

ak sa niekto stazuje na zimne podmienkz, tak zrejme nechape slovne spojenie "zimny maraton" - ved v BA a v okoli predsa nesnezi...

len tak na okraj, naozaj si myslim, ze svojou , nazvime to, medialnou prezentaciou, negujete tu pracu, ktoru pri organizovani maratonov robite... ale to je uz na trocha inu diskusiu...
22.01.2013 - 19:17:17
00
Možno v lete ,ak bude pršat budu reakcie na tom že prečo bolo toľko blata.Veď je to zimný maraton,čiže treba ratať so snehom. A že ho bolo veľa? Ved je ZIMA!! No ešte poručíme počasiu ako sa ma spravat,nie?. Ved každy vedel kolko napadlo snehu v BA. Ako keby ste niektorí prišli z Afriky. Možno by ste mali podat trestne oznamenie na dr.Iľka.
22.01.2013 - 19:23:09
00
palino to množstvo snehu z toho roku je úplne porovnateľné.Bol som vtedy v lese takže viem ako bolo.
tieto akcie sú už čisto komerčná vec a podľa mňa to opúšťa to,prečo to vzniklo.
22.01.2013 - 20:03:11
00
palino to množstvo snehu z toho roku je úplne porovnateľné.Bol som vtedy v lese takže viem ako bolo.
tieto akcie sú už čisto komerčná vec a podľa mňa to opúšťa to,prečo to vzniklo.


Zimny maraton 2009 a 2010 som cely znacil s kolegom z nasho zdruzenia, viem co bolo vtedy v lese ;-)

Ak sa spolu dohodneme a prispejes nam na zaplatenie nami objednanych sluzieb pre Vas ucastnikov. Tak by nam mozno cosi ostalo a vtedy by sme sa mohli zhodnut na tom ze to bola uspesna a komercna akcia.

Na rovinu Ti poviem, ze nebyt Bratislavskjeho samospravneho kraja, zimny maraton by sa tento rok nekonal. Koncom Novembra sme este nemali peniaze na stan co je najvacsia polozka a bez stanu by maraton padol dole urovnou, ludia by neprisli. Na zimu potrebujes taketo zazemie. Zo startovneho uhradime tak cca polovicu ceny prenajmu stanu. A to radsej nejdem ratat ostatne polozky ktore akcia potrebuje :-(

Globalna dan kt. zacala platit od 1.1.2013 nam odohnala globalnych sponzorov. Zimny maraton organizujeme cisto z nadsenie a pre radost nas organizatorov urobit radost VAM bajkerom a bezcom. To ze je akcia velka a ze je zabezpecene na mieste vsetko potrebne co je btw. v zapadnej Europe bezne a standartne neznamena automaticky snahu organizatora ryzovat, k comu nas neustale prirovnavas (vid Tvoje predosle komenty). Vsetko nieco stoji a za to co na mieste pre ludi zabezpecujeme pytaju partneri logicky spatnu vazbu. Ale to predsa neznamena to na co Ty poukazujes. My sa snazime organizovat vo velkom ale stale s citom a s tym ze sa snazime mysliet na vsetko co potrebujete... :-)
22.01.2013 - 20:22:51
00
no vidíš a možno sa vrátite k pôvodnému mariatálskemu preteku kde vás miestny elektrikár pripájal na obecný rozvod.
tá kríza bude na niečo dobrá.
22.01.2013 - 20:34:01
00
keyboard_arrow_up