1. Zimný MTB maratón na Slovensku

19.01.2013 - 20.01.2013
MTB maratón
Cestný beh
Bratislava, Železná Studienka, (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Výsledky, Reportáže, Foto
ahojte, mohla by osm vás poprosiť o nejaké foto z bežeckej časti ? buď sem alebo na mail majkakiko@gmail.com je to pre mňa dosť dôležité, ďakujem :)


Nech sa paci:
http://www.behame.sk/index.php?src=krosove-behy%2Fobrazom-zimny-mtb-maraton-na-slovensku-v-kombinacii-s-behom#galeria

a este jedna:
https://www.facebook.com/mtbmaraton#!/photo.php?fbid=499283133450751&set=a.499283116784086.109237.185434848168916&type=1&theater
22.01.2013 - 01:21:05
00
Vyjadrenie Hlavneho organizatora...

18.1. po obede bola trat prejdena traktorom s radlicou a to vsade kde sa traktor zmestil. Hned na to sme vydali na Facebooku tutu spravu citujem: ""Sprava pre vsetych sutaziacich: trat je upravena lepsie ako nase cesty, obe trate su prejdene traktorom."" Koniec citacie.

Miesta kde sa traktor nezmestil nebolo mozne upravovat. Uprava skutrom ci valcom ako som tu niekde cital by bola nezmyslom. Sneh pred maratonom mal sypke skupenstvo, takze by sme takymto zasahom situaciu len zhorsili. Stovrkolku z radlicou sme pouzit nemohli, nakolko su 4-kolky v Bratislavskych lesoch zakazane...

Mailom sme posielali pred maratonom fotografie z trate, na Facebook sme ukladali fotografie z trate pocas toho ako sme ju znacili. Co viac sme mali urobit.

Trat by sme skratili v pripade este vacsieho navalu snehu (od pol metra snehu a viac). Boli sme pripraveny na kazdu variantu. Ale kedze na sobotu hlasili pocasie bez snehovych prehanok ostali sme pri lahsom terennom variante trate "B". Tato varianta sa pouziva v pripade ak je suvisla pokryvka snehu od 15cm snehu a viac. Povodna tahsia varianta trate "A" je vhodna pre nas pretek ak je suvisla pokryvka snehu od 0 do 15cm.

Za 5 rocnikov nasho zimneho MTB maratonu sme nikdy nemali takuto masivnu snehovu nadielku. A prave z tohoto dovodu nam na start neprislo cca 150 cyklistov, kt. sme ocakavali. Ak by nedoslo k snehovemu navalu, urcite by u nas startovalo viac cyklistov. Verim tomu ze tych cca 150 bajkerov sa rozhodovalo nestartovat na zaklade informacii ziskanych z diskusie(web MTBiker.sk a stupavskymaraton.sk), z nasich mailov a Facebooku, ci inych zdrojov ako napriklad predpoved pocasia pre nasu oblast, atd...

Vazime si vsetkych ucastnikom, kt. uspesne dokoncili ci nedokoncili nas sobotny najextremnejsi zimny MTB maraton v historii. Vsetci co sa postavili na start absolvovali nas maraton so vysokym nasadenim a odhodlaninm. Verime, ze na piaty rocnik nasho zimneho MTB maratonu budete dlho a verime ze aj pozitivne spominat.

Tesime sa na Vas vsetkych pri nasom dalsom zimnom MTB maratone. Na rok 2014 si vsetci prajeme od 5 do 15cm suvislej snehovej nadielky ;-)

Pavol Grujbar
Hlavny Organizator


Naposledy upravil Pavol.Grujbar dňa 22.01.2013 - 11:26:35, celkovo upravené 1 krát.

22.01.2013 - 10:49:44
00
no to mi je prd platne ked mam zapal priedusnice :)
22.01.2013 - 11:15:28
00
vdaka organizatorovi?
22.01.2013 - 11:18:40
00
no to mi je prd platne ked mam zapal priedusnice :)


to ze sa nevies poriadne obliect su tvoje sracky ;-)
22.01.2013 - 11:26:00
00
Na druhú stranu ten kto sa šiel pred štartom previezť aspoň k sanatóriu musel vedieť do čoho ide...
22.01.2013 - 11:27:02
00
ja len konstatujem :) fakt by som radsej prijal keby pred zavodom povedali ze viete co, je to asi v trochu horsom stave ako sme napisali a vobec by som sa nehneval a radsej ani neodstartoval. ale tak budis, do buducna som mudrejsi :)

michal ... co sa tyka tych mojich sraciek :) ze si vyhral, v tejto veci ti gratulujem, no to neznamena ze sa tu musis spravat ako grobian :) na turistiku by som sa obliekol asi trocha inak, uznavam
22.01.2013 - 11:27:30
00
fakt by som radsej prijal keby pred zavodom povedali ze viete co, je to asi v trochu horsom stave ako sme napisali a vobec by som sa nehneval a radsej ani neodstartoval

Ked si zistil v akom stave trat je, mohol si skoncit. Nikto Ta nenutil pokracovat. A uz vidim, ako by si zostal vychystany na starte a neodstartoval, keby organizator 10 minut pred startom povedal, ze to je zle. Po bitke je kazdy general...
22.01.2013 - 11:49:26
00
oka, nechajme tuto diskusiu radsej tak. povedzme, ze na celu vzniknutu situaciu mam trochu iny nazor ...
22.01.2013 - 11:55:28
00
Ja i napriek tomu, ze som skoncil na chvoste startoveho pola som so vsetkym max. spokojny.Dosiel som cely ale vytrapeny.Z toho, ze som dal a nezabalil v polovicke trate sa vnutorne budem este dlho tesit.Myslim, ze nebudem sam. Som rad, ze aj Blave bolo konecne pekne zimne pocasie so vsetkym co k tomu patri. Velka vdaka organizatorom za super akciu.
22.01.2013 - 12:16:15
00
v prvom rade za toto bysa usporiadatel nemal ospravedlnovat ... lebo potom za

1.vyzera ako debil, co pokracuje v nastupenom standarde z leta, pricom tento raz ani neurobil chybu ..

2. dava to vodu na mlyn "zavodnikom", co si myslia ze priroda si nesmie robit co chce

P.S. ospravedlnujem sa organizatorovi za silny vyraz, ale vcera som pozeral utrzkovito zamenu manzeliek a snazim sa len vtesnat do sposobu, akemu rozumie tento narod
22.01.2013 - 12:18:00
00
tak prehrnúť to 18 teho v deň keď tu bolo najhoršie počasie je asi zlá volba.Fúkať prestalo z piatka na sobotu čiže ohrnúť sa to malo v sobotu ráno.
A to,že za päť rokov nebolo toľko snehu si nemyslím v 2010 tom ho rovnako naváľalo.
22.01.2013 - 13:42:52
00
A to,že za päť rokov nebolo toľko snehu si nemyslím v 2010 tom ho rovnako naváľalo.

Presne tak .. kazdy rok je v MK minimalne tolkoto snehu, ako bolo teraz. Je to taky normalny stav, niekedy je aj viac, niekedy vydrzi dlhsie, niekedy kratsie. Ale nic extra to nebolo. Napr. ked bol zimny maraton v roku 2010, bolo snehu viac ako teraz. V roku 2009, ked bol prvy rocnik, som sa pekne brodil snehom po cervenej TZ za Kolibou. Bolo myslim este viac, nez roku 2010. Pamatam si jednu zimu, mozno 2009 .. kedy pod BK trcala ta znacka cyklocesty asi 10cm .. bolo tam nafukaneho cez 1m snehu. No a ked vezmem zimu na zaciatku roku 2006, tak vtedy bolo snehu naozaj vela a velmi dlho. A malo by sa to opakovat kazdych 10 rokov :lol: No ale ono je to tak, ze ked clovek nechodi pravidelne do MK do lesa a hlavne na Zahorsku stranu ale sedi v meste, tak sa mu zda, ze sneh nie je :lol: .. ale on tam je a schovava sa v lese :D
22.01.2013 - 14:02:13
00
kedy si stupavcania najdu manazera na komunikaciu v krizovej situacii ? alebo aspon ako tak profi PR manazera... chvalit sa tym, ze 18. rano to bolo prehrnute... pretoze pri tom vetre a snezeni sa to dalo prehrnut uz za pol hodinku znova... sem-tam je mlcat zlato...

pre ucastnikov : neesistuje zle zle pocasie, existuje len zle obleceny ucastnik:-)) takisto, aj ked zijeme v "udolil", obcas nas treba aj pocuvat, ze pocko je prd. vacsina co je tu vie odhadnut ake pocasie je OK a co uz je tak trocha extremnejsie...
22.01.2013 - 14:04:29
00
tu stvorkolku som videl aj ja jednu...sedel na nej jeden z regulovcikov niekde za BK :-)
22.01.2013 - 14:27:12
00
keyboard_arrow_up