1. zimný MTB maratón

22.01.2011
MTB maratón
Marianka (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (15)
bonfoDAILEddie_Gjanci30JezuskubasMarešekmartin190milsunerinomadRaverrichardletmaxvankes
pozeram :?: ze aj zopar trencanov bolo :muscle: ...uspesny aj neuspesny :?:
ja som radsej vyrazil na sever :P do hor

Prílohy:

Komentár súboru: kaco 1.
brano kaco.JPG
brano kaco.JPG 217.79 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: laco 2.
laco lipo.JPG
laco lipo.JPG 221.89 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: smutny peto jez(v zelenom)
peto jez.JPG
peto jez.JPG 204.22 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: sikmo s utrhnutym saltrom
sikmo2.JPG
sikmo2.JPG 205.55 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: nezmar rajder-rado:)
rado1.jpg
rado1.jpg 88.16 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: na chopku
DSC03604.JPG
DSC03604.JPG 65.09 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil zihadlo 5 dňa 26.01.2011 - 15:27:35, celkovo upravené 1 krát.

25.01.2011 - 21:52:45
00
Ahojte ;)

Preposielam link na miesto kde si najdete vsetky reporty o nasom sobotnajsom maratone:
:swear: http://www.stupavskymaraton.sk/#654 :swear:

A na tomto mieste su umiestnene vsetky zatial dostupne Foto a Video galerie + TV Markiza:
:swear: http://www.stupavskymaraton.sk/#178 :swear:


Palo
26.01.2011 - 14:25:19
00
Palo, ja len nerozumiem, preco tak casto pouzivas tie nasrane nadavajuce emotikony. To akoze nadavas na kazdy odkaz ktory sem musis pridat abo co? :) Pridavam radsej aj screenshot, aby si vedel o com pisem, ak sa Ti to nahodou nezobrazuje.

Prílohy:

emotikony.jpg
emotikony.jpg 32.96 KiB thumb_up0thumb_down

26.01.2011 - 15:24:38
00
hehe nestihol som - vidim ze nie som jediny koho to dlhodobo irituje :)
26.01.2011 - 15:28:43
00
...chalani a predstavte si že som si toho ani nevšimol. Treba čítať len tie podstatné veci a nezaoberať sa zbytočnosťami :swear: :rofl:
26.01.2011 - 16:19:30
00
podla mňa to dáva ako emotikon linku, proste behajúce písmenká.. nejak si asi výraz nevšimol..
26.01.2011 - 18:14:41
00
každeho irituje niečo iné:
mňa napriklad, ked sa niekto vyjadruje všade a ku všetkému
a potom sa musim preklikávat v téme ktorá ma zaujima cez "kopu nezmyslov"
(HLAVNE KED SA TO DA VYBAVIT CEZ PM)
26.01.2011 - 21:45:39
00
LL: snáď si nenarážal na niekoho konkrétneho :D
26.01.2011 - 23:54:04
00
Precital som si clanok na Cyklomania.sk: 1.Zimný maratón 2011 v Marianke bez snehu a zastavil som sa na slovach: "Prvá trojica pretekárov, nie svojou vinou, pokračovala po asfaltke rovno." Doteraz som nevedel kde ti prvi traja neodobcili (myslel som si ze niekde po obcerstvovacke v lese odbocili cez potok na zltu) a konecne som sa to dozvedel. Aj ked viem, ze to bola chyba toho regulovcika a uz sa to tu rozoberalo, tak mi to aj tak zobralo dych.
Viem ze je to len mojou skusenostou v danej pasazi, kedze som na Snezienku od malicka chodil s rodicmi na prechadzku a tak mam skresleny pohlad. Stupanie na Kolibu je proste pasaz, na ktoru som sa tesil cely maraton Schvalne som na rovnej asfaltke oddychoval, aby som si potom do tohto najvecsieho stupania na trati riadne zamakal :-)
Predpokaldam, ze ti traja to potom asi obehli hore lesnou cestou okolo Sanatoria a napojili sa tak na cervenu, cim si naozaj skratili trat. Pre mimobratislavcanov to asi take zasadne miesto nebolo, kedze na mape to vyzera ako 90st odbocka vpravo a pritom to je len mierne odbocenie, pricom hlavna cesta zabaca vlavo. Ako teraz pozeram na videu (part2 1:35), tak to skoro vobec, resp. vobec nebolo znacene a tak sa mi zda, ze organizator tuto pasaz dost podcenil. Na zemi mala byt podla mna nasprejovana velka sipka. Asi si naozaj mysleli, ze si kazdy prestuduje trat a taku zasadnu odbocku neminie...
27.01.2011 - 11:36:39
00
Precital som si clanok na Cyklomania.sk: 1.Zimný maratón 2011 v Marianke bez snehu a zastavil som sa na slovach: "Prvá trojica pretekárov, nie svojou vinou, pokračovala po asfaltke rovno." Doteraz som nevedel kde ti prvi traja neodobcili (myslel som si ze niekde po obcerstvovacke v lese odbocili cez potok na zltu) a konecne som sa to dozvedel. Aj ked viem, ze to bola chyba toho regulovcika a uz sa to tu rozoberalo, tak mi to aj tak zobralo dych.
Viem ze je to len mojou skusenostou v danej pasazi, kedze som na Snezienku od malicka chodil s rodicmi na prechadzku a tak mam skresleny pohlad. Stupanie na Kolibu je proste pasaz, na ktoru som sa tesil cely maraton Schvalne som na rovnej asfaltke oddychoval, aby som si potom do tohto najvecsieho stupania na trati riadne zamakal :-)
Predpokaldam, ze ti traja to potom asi obehli hore lesnou cestou okolo Sanatoria a napojili sa tak na cervenu, cim si naozaj skratili trat. Pre mimobratislavcanov to asi take zasadne miesto nebolo, kedze na mape to vyzera ako 90st odbocka vpravo a pritom to je len mierne odbocenie, pricom hlavna cesta zabaca vlavo. Ako teraz pozeram na videu (part2 1:35), tak to skoro vobec, resp. vobec nebolo znacene a tak sa mi zda, ze organizator tuto pasaz dost podcenil. Na zemi mala byt podla mna nasprejovana velka sipka. Asi si naozaj mysleli, ze si kazdy prestuduje trat a taku zasadnu odbocku neminie...


Peto..
Reakcia z mojej strany k trase. Trasu sme mali poistenu tromi sposobmi. Faborkami, tabulkami so sipkami a najvyssim levelom zabezpecenia boli regulovcici na nakritickejsich miestach.

Na nestastnom mieste kde prvy traja zle odbocili sme mali pripraveneho regulovcika a uistovacie faborky. To pre variantu, ked by sa nahodou vyskitol problem s regulovcikom. Ale nakolko nam spominane uistovacie faborky na poslednu chvilu niekto strhol. Doslo k dvojnasobnemu zlyhaniu. Ak by ty traja tie uistovacie pasky na krizovatke zbadali, tak by sa vedeli zorientovat aj bez regulovcika.

Urcitee sa nechceme na nic vyhovarat. Snazime sa robit vsetko co je v nasich silach. Ale zaskodnicka cinnost sa niekedy neda uplne eliminovat. A potom su z toho taketo nasledky. Este stastie ze sa nestalo nieco horsie.
28.01.2011 - 00:18:44
00
Ak teda faborky boli umiestnene v blizkosti regulovcika,cize musel ich vidiet,potom ich museli ukradnut niekto akurat v case ked sa bol "odlahcit".Ze aka spionazna akcia.
28.01.2011 - 21:31:23
00
OT: Najprv som nechcel, ale teraz mi nedá nezareagovať, keď sa to zase vytiahlo......Ak niekto dokáže z naštudovania trasy na mape v neznámom teréne potom reálne tú trasu celú prejsť, tak toho by som chcel vidieť.....
28.01.2011 - 21:56:45
00
root: presne, aj ja by som chcel takeho spoznat :D
28.01.2011 - 22:08:46
00
Ak teda faborky boli umiestnene v blizkosti regulovcika,cize musel ich vidiet,potom ich museli ukradnut niekto akurat v case ked sa bol "odlahcit".Ze aka spionazna akcia.



Ak si vyssie precitas moju reakciu na Peta, nikde som nepisal ze uistovacie faborky strhol niekto medzi tym ako si bol regulovcik odskocit. Ak sa chces bavit seriozne... Vedz ze o 6:00 isla posledna kontrolna hliadka checknut okruh, ci je vsetko na svojom mieste (tabule a faborky). Ked to kontrolovali tak tam faborky este boli. Ale v case do 11:00 ich niekto z uprimnym umyslom nam poskodit dal dole. Podobne problemy sme mali na niektorych miestach aj v lete. Ale vtedy nam na stastie neklakol regulovcik.


Naposledy upravil Pavol.Grujbar dňa 29.01.2011 - 20:23:30, celkovo upravené 1 krát.

29.01.2011 - 12:07:37
00
Tu je ťažko niečo riešiť.Proste to tam nebolo.Hoci by som mal,stále si neviem zvyknút na občasne excesy našej slovenskej povahy-byť škodoradostný a iné zvyky a obyčaje.Tyka sa to vačšiny maratónov.
Apropo: Priatelia s Hodruše Hámre vypracovali skvely projekt www.bajkomktajchom.sk .Stovky hodin sa narobili na značeniach,vytýčení trás,a smerových tabúľ.A našlo sa pár dementov ktorí zničili cely stĺp s označením, namaľované C na stomoch vysekali sekerou!!
29.01.2011 - 19:19:38
00
keyboard_arrow_up