...ale tak uznajte aspon snahu. A zase v Presove pri mestkej hale moc posobivejsie prostredie tiez nebolo :wink:


jasne, snaha bola, aj si sa ucesal 8) :twisted: :lol:
04.10.2008 - 09:28:54
00
...takze pohar celkoveho vitaza Cyklomaratonskej MTB serie 2008 je uz v spravnych rukach. Po dodatocnom scitani bodov, je celkovym vitazom Karol Pilny zo Zvolena. Kongratulejsn :D Oficialne info bude aj na oficialnych strankach serie.



Tiger-ZV,

:shock: prosím ťa vysvetli pre nás menej chápavých, ako je možné že nie si víťazom CMS 2008 ty ale pán Pilný. Nerozumiem, čo je to dodatočné sčítanie bodov. Ešte aj teraz na stránke: http://www.cyklo.sao-tatry.sk/2008/mtbcup/centrvysledky.php figuruješ ako víťaz Série.

Toto moc na dôveryhodnosti celej CMS nepridáva. A to už nehovorím o klesajúcej úrovni organizácie niektorých maratónov, ktoré sú zaradené do CMS.
Argument, že CMS má na starosti len meranie času pretekárov a vyhodnocovanie výsledkov vôbec neobstojí. Počul som to pri registrácii na jednom nemenovanom maratóne zaradenom do série.
Ľudia z organizačného tímu CMS by mali sledovať úroveň organizácie jednotlivých maratónov zaradených do Série, poprípade operatívne upozorňovať na vznikajúce nedostatky v organizácii. No a v prípade opakujúcich sa nedostatkov v organizácii rozhodnúť o vylúčení zo Série a naopak zaradiť niektoré maratóny, ktoré majú zvládnutú organizáciu lepšie.
Vyberali sme si maratóny v sezóne podľa toho či sú zaradené do CMS, lebo CMS bola pre nás zárukou, že organizácia preteku bude na štandardnej úrovni. No nie vždy to tak bolo.
Nejde mi teraz o to, že aká hodnota cien je v tombole, či je to 20 tis. alebo 200000 tis, alebo čo dostanem v igelitke okrem štart. čísla pri prezentácii. To sú pre mňa nepodstatné veci.
Ide mi skôr o to, aby som mal kde bezpečne a bezproblémovo zaparkovať auto, cez rýchlu registráciu, dobre označenú trať, zásobené bufety tým, čo športovci potrebujú (ionťák, rýchle cukry....), zabezpečené križovatky, možnosť umyť seba a bike,až po dôstojné vyhlásenie výsledkov. Všetko ostatné okolo toho môže byť, ale určite nebude chýbať obyčajnému Slovenskému bikerovi.
Týmto nechcem zhadzovať vykonanú prácu ľudí z CMS. To určite nie. Veď len samotný fakt, že existuje nejaké občianske združenie CMS, ktoré vyhodnocuje výsledky a pomáha pri organizovaní jednotlivých maratónov je pre nás bikerov záslužná práca, za ktorú sa musím aj ja poďakovať.
Ale niektoré neprehliadnuteľné nedostatky prekrývajú tie dobré veci, ktoré pre nás ľudia z CMS robia............
04.10.2008 - 23:31:04
00
:shock: prosím ťa vysvetli pre nás menej chápavých, ako je možné že nie si víťazom CMS 2008 ty ale pán Pilný. Nerozumiem, čo je to dodatočné sčítanie bodov. Ešte aj teraz na stránke: http://www.cyklo.sao-tatry.sk/2008/mtbcup/centrvysledky.php figuruješ ako víťaz Série.


Base, islo o absolutneho vitaza (v ramci vsetkych kategorii), pozri http://www.cyklo.sao-tatry.sk/2008/mtbcup/centrvysledky.php?kat=99&typ=cel&akoxx=1, Tigrik vyhral svoju kategoriu, teda Muzi 15 - 39 rokov, ale absolutnym vitazom CMS je Kajo Pilny, ktory zaroven vyhral aj kategoriu Muzi Seniori...
a co je to dodatocne scitanie bodov - Karolovi myslim nezaratali posledny vysledok, zle odratali 4 "najslabsie" vysledky... a tu vznikla chyba...
05.10.2008 - 14:04:48
00
Miso Lami nevyhrava len bike maratony, ale dobre mu to ide aj v behu. Skoncil druhy v polmaratone na Medzinarodnom maratone mieru v Kosiciach. http://sport.sme.sk/c/4108658/kosicky-maraton-vyhral-etiopcan-yirdawe.html
05.10.2008 - 15:06:34
00
Tiez chcem podakovat za zorganizovanie a urcitu uroven pretekov a za to, ze som mal na leto celkom pestry program. Na buduci rok bude CMS urcite v mojom kalendari. Skoda toho zmetku pri vyhlasovani, ved by to vedela bezpecne spravit aj nejaka tabulka v exceli a stale viem aj nezapocitanych bodoch. Snad do buduceho roku to bude nejak zabezpecene..
Oproti min. roku bola vidno aj zlepsenie, aspon kde som to poznal, ale aj to niekde trosku viazlo, ale vsetko to boli pekne vikendy a na ziaden nenadavam.
K nejakemu Jozkovmu sponzoringu by som sa aj ja priklonil, aj keby som mal dat na kazde startovne o trochu viac, fakt je to Ikona a dufam, ze v jeho veku budem mat tiez tolko sil.. Samozrejme hold vzdavam aj Ivanovi Jankovičovi a Jožovi Sakalovi pretoze tato trojica ludi vo mne vzbudzuje silny respekt a depku kedze este musim maknut aby som na nich mal napriek tomu ze som v M kategorii.
A to ze sa nevyhlasuju, pripadne nepripustia zeny a juniori na dlhe trate je vazne blbe. Uz len tym, ze sa zena da na dlhu si zasluzi uznanie a nie ze ju este budeme ignorovat.. Aj keby stala sama na bedni, tak jej to patri, no nie chlapi? :)
Som zvedavy na buduci rok. Ako spominali, mala by sa CMS nejako spojit s cestnymi pretekami, to moze byt dobry krok...
05.10.2008 - 17:07:44
00
ako to co je nebol som v presove na preteku a co to sa tu dozvedam sa uvzauje o spojeni cms z cestou pana na to uz upada ian vlemi dakujem za tento rok preteky boli dobre organizovane :P
06.10.2008 - 18:29:47
00
Pockajme si na oficialne informacie ohladne zmien a potom mozeme na tu temu debatovat.

P.S. A aj ked este nie je o com debatovat, tak skutocne netusim, preco by malo byt podla Teba Milan zlucenie s cestnymi pretekmi povazovane za upadok. Ja si naopak myslim, ze to moze byt pre buducnost slovenskej cyklistiky ako takej (ved aj tak je len jedna) :) velmi dolezity a spravny krok. Ak sa nejake dve mensie serie spoja do jednej väcsej, mozu na tom vsetci z cyklistickej obce len ziskat (lepsie kontakty na vybavovanie povoleni, väcsia ucast na akciach oboch serii, viac sponzorov, väcsia konkurencia pomahajuca dvihat uroven jednotlivych podnikov, viac priestoru pre slovensku cyklistiku v mediach...).
06.10.2008 - 18:42:57
00
aj tak polovica mtb-ckarov jazdi aj cestu :wink:
06.10.2008 - 20:11:24
00
aj tak polovica mtb-ckarov jazdi aj cestu :wink:


tu by som asi trosku oponoval tymi poctami ucastnikov:-) ale je ich dost..otazka spojenie akej cesty a akeho mtb lebo napr spojenie cesty masters a a mtb serie tazko uz len rozdielnost kategorii a podobne.. otazka na spolocny marketing a veci suvisace..to je ina vec.spolocne hodnotenie si nedokazem predstavit.. mozno nejaku casovku do vrchu ano ale inak..no ..podla mna su to ako hrusky a jablka aj ked oboje su malvice a chutia dobre...
06.10.2008 - 21:41:03
00
...ja som proti akémukoľvek spájaniu :wink:
06.10.2008 - 22:05:25
00
tu by som asi trosku oponoval tymi poctami ucastnikov:-) ale je ich dost..otazka spojenie akej cesty a akeho mtb lebo napr spojenie cesty masters a a mtb serie tazko uz len rozdielnost kategorii a podobne.. otazka na spolocny marketing a veci suvisace..to je ina vec.spolocne hodnotenie si nedokazem predstavit.. mozno nejaku casovku do vrchu ano ale inak..no ..podla mna su to ako hrusky a jablka aj ked oboje su malvice a chutia dobre...

myslela som nezavodne, samozrejme :wink:
ale inak mas pravdu co si napisal. "spolocne hodnotenie si nedokazem predstavit" - ani ja.
06.10.2008 - 22:15:14
00
to spojenie bolo myslene len v zmysle urobit naraz preteky cestne a mtb... kedze bol v Presove p. Takac (pozor nie Tkac), ktory je gen. riaditelom Okolo Slovenska, hovorilo sa o uskutocneni spolocnej akcie - v zmysle - ak bol napr. tento rok etapovym mestom Zvolen, spravit vtedy aj mtb maraton... urcite nikto nemyslel spajanie pretekov ako takych... :!:
06.10.2008 - 22:28:23
00
a najlepšie spoločný rozpočet k tomu :D ...takéto veci sú podľa mňa utópia...zbytočne by si takéto spoločné akcie brali divákov...
06.10.2008 - 22:34:20
00
Ide to. Hoci zatiaľ len u susedov, napríklad v Rakúsku: www.radmarathon-wildon.com
06.10.2008 - 23:19:55
00
aj tak polovica mtb-ckarov jazdi aj cestu :wink:


8) No tak ja patrím do tej druhej polovice mtb-ckarov. Zadymené a nebezpečné cesty nemusím.

Danka, je vidieť, že sa ti páčia žiletkári.

:lol: Mal by som si začať holiť nohy, aby si si ma všimla. :lol: Súdim podľa nášho rozhovoru po Zvolenskom maratóne.
07.10.2008 - 08:21:07
00
keyboard_arrow_up