Toto by ma tiež zaujímalo. Integrálu nemám, chránič chrbtice tiež nie. Mohol by som použiť veci v ktorých som jazdil motokros, ale tie sú zbytočne ťažké a asi by som sa v tom uvaril :(
22.05.2014 - 12:31:36
00
tak to vyzera, ze tento rok sa nezucastnim, na enduro nemam vhodnu prilbu a na nahananie sa s chrtmi vykonnost
22.05.2014 - 12:48:48
00
Ten chranic chrbtice ma dostal, aj ked svojim sposobom tie pravidla chrania moje zdravie, nie organizatorove. To aby som dosetril este na batoh s chranicom.
22.05.2014 - 13:15:42
00
existuju aj varianty ku integrale, na vacsinu "kokosiek" je mozne namontovat chranic ust, podobny ako maju lyziari slalomari... enduro je mlada disciplina, pravidla sa nastavuju za pochudu a hada s spravna a bezpecna cesta. preto kazdy nazor vitame a zamyslame sa nad nim. na endure kralovskeho maratonu su aj v presunoch useky zjazdikov, ci cestnej premavky, kde by som povazoval za nebezpecne nemat prilbu. pri intenzivnom googleni v kategorii enduro som dosiel k poznatku, ze 2 prilby je asi ozaj europsky standard. ale ako som pisal hladame rozumnu cestu vramci pravidiel. vonku je krasne sup na bike a netukat do klaves....
22.05.2014 - 14:25:12
01
Vlado, integralu ti poziciam ak chces.
22.05.2014 - 14:25:32
00
super to by bolo fajn. hlavne musím riadne potrénovať a potom zhodnotím účasť, lebo zatiaľ je to na moju kondičku až moc náklad
22.05.2014 - 14:28:32
00
existuju aj varianty ku integrale, na vacsinu "kokosiek" je mozne namontovat chranic ust, podobny ako maju lyziari slalomari... enduro je mlada disciplina, pravidla sa nastavuju za pochudu a hada s spravna a bezpecna cesta. preto kazdy nazor vitame a zamyslame sa nad nim. na endure kralovskeho maratonu su aj v presunoch useky zjazdikov, ci cestnej premavky, kde by som povazoval za nebezpecne nemat prilbu. pri intenzivnom googleni v kategorii enduro som dosiel k poznatku, ze 2 prilby je asi ozaj europsky standard. ale ako som pisal hladame rozumnu cestu vramci pravidiel. vonku je krasne sup na bike a netukat do klaves....


jasne, nemat prilbu beriem tiez za riskantne, ja si ju davam, aj ked idem len "po rozky"...akurat som doteraz nemal potrebu investovat do integraly, v bikeparku som bol 2x v zivote a to vozenie sa po lese, ktore nazyvame AMEN, nema velmi daleko od XC, akurat do kopca ideme podstatne pomalsie a niekedy aj dost tlacime :P ci by sa dal nahodit nejaky externy chranic na moju prilbu, o tom nic neviem, takze ked do leta nic nevymyslim, bude to tento rok bezo mna(alebo si pojdem zajazdit 25ku, take som este nesiel :D)
22.05.2014 - 14:42:59
00
fernetik - rozumiem prečo integrála, ale keď už ti ide toľko o bezpečnosť tak tam dáš aj návrh na tie hlúpe "montujúce náhubky" na klasické prilby ?? veď to je najväčšia kktina akú kedy kto vymyslel.. aj téma tu o tom bola, ako si chlapec v tej MET helme z ktorej sa dala urobiť aj "integrála" parádne rozbil ústa.. to už radšej v klasickej helme bez chrániča brady, v tomto prípade je menej naozaj viac..
intergálu mám, nemám probém to odjazdiť s 2 helmicami ( jednou vždy na batohu ) a ako poznám carbonkiller a ten chodník po ňom tak celkom rozumiem aj chrániču chrbta, ale rovno za seba píšem že ak ho nebudem mať kde požičiať, tak nejdem.. skrz jeden pretek 100e navyše nevyhodím
(a nepoznám veľa endurákov čo majú korytnačky či "vstavané" chrániče v batohu, je možné že väčšia časť súťažiacich zareaguje rovnako)
22.05.2014 - 19:10:29
02
Co sa tyka integraly, suhlasim s bobo_mt. Integrala ok, to k tejto discipline patri, ale malo by to byt kvoli bezpecnosti, takze tie pseudohelmy typu MET su naozaj blbost. Nikto snad neveri, ze taka helma pomoze viac, ako klasicka XC helma. Napr. aj Urge Archi-Enduro uz vyzera serioznejsie, ale tiez je velmi otvorena, aby sa v nej dobre dychalo (pravidla vsak splna, je certifikovana)... Ak je v pravidlach povinna integrala organizator samozrejme pocita s tym, ze nejaky pocet ludi sa jednoducho neprihlasi, pretoze si integralu kvoli 2-3 pretekom v sezone nekupi. Alebo ak si chce enduro preteky len vyskusat a nema si odkial helmu pozicat... Takze je podla mna na zvazenie, ci odpisat tychto ludi a zaroven povolit start pretekarom s preudohelmami, ktore v pripade padu neochrania viac ako XC helma.

Na temu chranic chrbtice: Tiez podla mna bezna vec (ak jazdite preteky pravidelnejsie, najma v zahranici). Takze osobne ani s tymto pravidlom nemam problem, ale... Casto sa stava, ze v pravidlach je vyzadovany chranic (alebo integrovany v batohu), ale nikto to nekontroluje. Tento rok skusenost na 2 pretekoch - CR a Taliansko. Cloveka, ktory teda nejde na preteky s tym, ze jednoducho chranic nema a nema si ho odkial pozicat, resp. nechce investovat do ruksaku moze potom porazit ked sa dozvie, ze sice v pravidlach to proforma kvoli bezpecnosti bolo, ale realne to nikto nekontroloval a preteky teda vynechal zbytocne, pretoze na starte zo 100 ludi toto pravidlo 50 ludi jednoducho nedodrzalo a organizator to akceptoval. Tym chcem povedat, ze ak organizator uzna, ze chranic vyzaduje, je to ok. Ale mal by potom dbat aj na to, aby bolo toto pravidlo dodrzane a ludi, ktori pridu na start a chranic nemaju, nekompromisne diskvalifikovat. Ak za nedodrzanie pravidla neplanuje organizator davat sankcie vo forme diskvalifikacie, malo by sa toto pravidlo zrusit. Aby to bolo ferove...

V oboch pripadoch samozrejme respektujem, ze pravidla (aj kontrola, ci sa dodrziavaju) su cisto v kompetencii organizatora. Nemam problem ani s jednym z tychto pravidiel, pretekov sa planujem zucastnit, len mi nedalo nenapisat svoj nazor ;)
22.05.2014 - 20:52:14
01
Chlapci, to nie je moj napad, ani vymysel. Je to v pravidlach enduroXrace. Ak chceme byt ich clenom. Je minimalne seriozne dodrziavat jednotne pravidla serie. Co na slovensku zial bohu nie je zvykom. Jedname s organizatorom o kompromisoch.
22.05.2014 - 21:46:49
00
Fernet - ja plne chapem, ze sa cesi chcu dosledne enduro-europeiozvat a preberat jednotlive pravida ale kedze poznam trat endura na branisku myslim si, ze to bude overkill. Ist Slubicu co je zjazd kde ides miestami 50-60 v uzkom koridore a tazkom terene po tom co das 2x smrekovicu(technicke a nizsie rychle) je uz trosku vela. Moze tam byt vela zranenych. Kludne by som ju navrhol vynechat..

PS: Integrala 1 - 1,5kg, Camel 2 - 3kg, XC prilba 300g, kolenacky 500g, chranic chrbta 500 - 800g + jedlo, oblecenie.. no bude to zaujimave, musim pohladat nejaky velky batoh:)

PS2: Takto ako to je nastavene teraz to bude najtazsie enduro siroko daleko, ci uz technicky alebo fyzicky.
26.05.2014 - 12:42:23
01
co vsetko sa klasifikuje ako chranic chrbta? ja mam napr batoh osprey zealot. osprey maju tvrdene chrbtove casti aj waterbagy ale nikde sa tam nepise chranic included.
integrala sa pozicia.
26.05.2014 - 15:01:29
00
ked mam na batohu pripevnenu xc prilbu, neda sa to povazovach za chranic chrbta?:)
26.05.2014 - 15:19:02
01
resurection :D dobrý postreh
Inak, chystá sa niekto do Kálnice na enduro?
26.05.2014 - 15:36:39
00
resurection :D dobrý postreh
Inak, chystá sa niekto do Kálnice na enduro?


urcite sa niekto chysta.) ja napr. idem.
26.05.2014 - 16:18:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up