http://www.stupavskymaraton.sk/subory/letny-trat-mapa.jpg
10.05.2010 - 20:07:13
00
Myslím si, že nie je rozumné ísť časť maratónu po novom singli (cerová dráha) a zničiť stovky hodín roboty, kvôli krátkej časti maratónu na ktorej sa nebude dať závodiť.
10.05.2010 - 21:21:01
00
milsu: tato cast je v pohode, neboj.

http://www.stupavskymaraton.sk/subory/letny-trat-mapa.jpg


Kedze si oficialne zverejnil trat, a ako vidim, ide to ako minuly rok ciastocne cez singlac Cerova draha, dovolujem si Ta upozornit, ze singlac po ktorom to ide je castou singlaca Cerova draha, na ktoru bolo vydane oficialne povolenie na upravu , vyznacenie a .. a TO JE DOLEZITE .. tvorcovia sa zavazuju o chodnik sa starat, opravovat ho a pod. Vzhladom na to, ze doteraz z vasej strany (Stupavsky maraton) nebol ziadny podnet ohladom zabezpecenia chodnika pred a po maratone (aj ked chodnik vydrzi vela, vzdy sa to ciastocne poskodi), na zaklade oficialnej listiny a faktu, ze organizatori maratonu _NIE_ SU ti, ktori sa on maju oficialne starat, aby ste vykonali nalezite kroky. V opacnom pripade si dovolujem Ta upozornit, ze aj napriek tejto mapke, maraton tade nepojde. A dovolim si upozornit, aby boli dodrzane vsetky nariadenia a poziadavky uradov a to vzhladom na tento chodnik. K ostatnym castiam trate sa nevyjadrujem, kedze sa ma to netyka a cesty su v kompetencii uradov.

Prislusne kroky su kontaktovanie ludi, na ktorych visi dana zodpovednost za udrzbu chodnika a vykonanie zabezpecenia priprav na chodniku pred maratom a po nom. To znamena opravit skody z roku 2009 spachanych danym maratom, pred maratonom zabezpecit nutne bezpecnostne upravy, vyznacit pre dany chodnik upozornenie na akciu - datum a cas , vyznacit nebezpecne miesta pre potreby maratonu, po maratone odznacit a opravit pripadne poskodenia v ramci rozpoctu maratonu.

Pisem to preto, aby sa nezopakovala situacia z minuleho roku.
10.05.2010 - 22:23:00
00
prečo sa tento rok nevráti stupavský späť na pôvodnú trasu (mám pocit že dokonca to je aj cyklotrasa žltá, aj keď nedoznačená)? vlani sa to preložilo kvôli pretekom áut, tento rok budú zas?
10.05.2010 - 22:53:10
00
Ten novy kus ide po novej zltej znacke (robenej minuly rok) , ide v povodnom vojenskom priestore. Je to velmi pekny a neokukany kusok Karpat. :nod: ... donedavna jazdeny par skalnymi bajkermi :P
10.05.2010 - 23:15:57
00
mapu sme davali robit asi pred mesiacom a vtedy sme nevedeli, ze nebude mozne absolvovat cast chodnika.... pripominate mi vasim spravanim jeden nemenovany statny subjekt.....obcas aj ja absolvujem vas chodnik a nejeden krat je poskodeny tazbou dreva a to v ovela vacsej miere ako po maratone....je mi jasne, ze za kazdym dielom stoji vela prace...mozno sa casom dopracujete k vyberaniu myta na vasom chodniku....a co sa tyka maratonu, ved to je malina zoorganizovat nieco, kde sa zabavi cast bajkerskej komunity aj s detmi a svojimi pribuznymi....
prosim vas napiste nam, ktore vsetky chodniky mame obchadzat, aby sme tu mapu stale nemuseli prerabat...
11.05.2010 - 08:30:54
00
V tej casti chodnika, kde planujete ist z maratonom som j aosobne minuly rok spalil dost benzina v pile aj v krovinoreze. Za vlastne, od nikoho nic nechcem. Lebo to robime pre seba. Potom som trochu smutny, ked po maratone to vyzeralo ako to vyzera...
V principe nie som proti tomu, aby tade isiel maraton - nakoniec lesy su po vsetkych. Ak sa ale nahodou stane, ze cast chodnika bude poskodena po maratone, organizator by to mal dat do poriadku....
Co sa tyka tazby a rozrytia chodnikov - minuly rok po tazbe traktor mestskych lesov upravoval rozryte miesta na zltej pod Kacinom 8)
11.05.2010 - 08:44:13
00
Juro trosku sebareflexie...Spominali tu chalani pripad spred roka, kde ste naslubovali pomoc na odstraneni skod a na vsetko ste sa vyprdli. Na vybudovanie toho chodnika bolo potrebnych kopec brigad, na ktorych sa naozaj namakalo...bolo si treba najst cas, tym padom obetovat spolocne chvile s rodinnou, bikom... Tak sa necuduj reakciam.
A po novom ma chodnik svojho spravcu, ktory je povinny sa o chodnik starat. Niekto ho znici a druhy aby to potom sanoval :fubar:
11.05.2010 - 08:45:28
00
Juro trosku sebareflexie...Spominali tu chalani pripad spred roka, kde ste naslubovali pomoc na odstraneni skod a na vsetko ste sa vyprdli. Na vybudovanie toho chodnika bolo potrebnych kopec brigad, na ktorych sa naozaj namakalo...bolo si treba najst cas, tym padom obetovat spolocne chvile s rodinnou, bikom... Tak sa necuduj reakciam.
A po novom ma chodnik svojho spravcu, ktory je povinny sa o chodnik starat. Niekto ho znici a druhy aby to potom sanoval :fubar:

nechcem sa s vami hadat, ale po maratone som isiel skontrolovat singel, ci tam nie je katastrofalna situacia a nic vazne som nespozoroval...potvrdili mi to aj niektori ini bajkeri...takze je to diskutabilne ci sa nejedna skorej o nieco ine ako o poskodenie....a ked bol chodnik podla vas poskodeny, tak ste sa mali hned ozvat a urcite by sme to riesili a nie teraz po roku...
11.05.2010 - 09:03:22
00
juraj, ja vobec nespochybnujem vasu snahu urobit opat vybornu akciu a vobec si nemyslim, ze organizacia podobnej akcie (vratane sprievodneho programu) je malina.

aj napriek tomu si myslim, ze cast trate o ktorej je tu rec nie je dimenzovana na maraton. celkovo je singlac stavany na uplne iny sposob jazdenia. aj napriek tomu, ze tato cast je najvyjazdenejsia je na nej niekolko kritickych miest ktorym ta zataz vobec neprospeje pokial zostanu v takom stave ako su dnes.

co sa tyka poskodenia kvoli tazbe dreva - ok, mas pravdu, ale tahat to do tejto diskusie nema vyznam. co sa tyka zmeny na chodniku po minulorocnom maratone, to tiez rozoberat nebudem (kazda strana ma na to svoj pohlad). mna osobne zaujima, co bude tento rok. jednoznacne je spravcom trailu avizovane, ze nesuhlasi s tym aby trat bola vedena touto castou trailu. NEVERIM tomu, ze tento nesuhlas je zamerne namiereny voci akcii ako takej a ze vam niekto chce zbytocne veci komplikovat.

faktom je, ze v tejto casti existuje (podla mna vhodnejsia) alternativa po inej znacenej cyklotrase. ak by ste teda trat potiahli hore po zvaznici (greenbike) myslim, ze vsetci budu spokojni. toto nie je dohadovanie kto z koho, kto co moze, nikto sa nechce hadat a robit zbytocne problemy. obe strany zastupuju bikerov, dohoda by nemala byt problem.
11.05.2010 - 09:32:04
00
ale po maratone som isiel skontrolovat singel, ci tam nie je katastrofalna situacia a nic vazne som nespozoroval...

s kým ste sa dohodli na prejazde a oprave dopredu, mali ste sa skontaktovať aj po maratóne a dohodnúť či treba opravovať či nie, zjavne stavitelia majú pocit že opravy nutné boli..
11.05.2010 - 09:57:35
00
juraj, ja vobec nespochybnujem vasu snahu urobit opat vybornu akciu a vobec si nemyslim, ze organizacia podobnej akcie (vratane sprievodneho programu) je malina.

aj napriek tomu si myslim, ze cast trate o ktorej je tu rec nie je dimenzovana na maraton. celkovo je singlac stavany na uplne iny sposob jazdenia. aj napriek tomu, ze tato cast je najvyjazdenejsia je na nej niekolko kritickych miest ktorym ta zataz vobec neprospeje pokial zostanu v takom stave ako su dnes.

co sa tyka poskodenia kvoli tazbe dreva - ok, mas pravdu, ale tahat to do tejto diskusie nema vyznam. co sa tyka zmeny na chodniku po minulorocnom maratone, to tiez rozoberat nebudem (kazda strana ma na to svoj pohlad). mna osobne zaujima, co bude tento rok. jednoznacne je spravcom trailu avizovane, ze nesuhlasi s tym aby trat bola vedena touto castou trailu. NEVERIM tomu, ze tento nesuhlas je zamerne namiereny voci akcii ako takej a ze vam niekto chce zbytocne veci komplikovat.

faktom je, ze v tejto casti existuje (podla mna vhodnejsia) alternativa po inej znacenej cyklotrase. ak by ste teda trat potiahli hore po zvaznici (greenbike) myslim, ze vsetci budu spokojni. toto nie je dohadovanie kto z koho, kto co moze, nikto sa nechce hadat a robit zbytocne problemy. obe strany zastupuju bikerov, dohoda by nemala byt problem.

ok, nemam s tym problem, ale pevne verim, ze v case stupavskeho maratonu sa budu vsetci majitelia chodniku zdrziavat na nom, pripadne davat pozor aby sa nejaky pretekar nezatulal nan :) apropo precitajte si ako sa stavaju nasi bratia cesi k novovzniknutym chodnikom na maratone sela http://www.selasport.cz/aktuality/aktual.php?id=156
11.05.2010 - 09:58:24
00
Bol som na Stupavskom pred rokom a myslim si, ze tomu singlacu - jeho najstarsej a teda aj najvyjazdenejsej casti - by pretek nejako vyrazne neublizil.
Co mu moze ublizit je snaha premotivovanych pretekarov o predbiehanie na usekoch kde sa predbiehat neda/nema - a teda zosuchavanie svahu v strmych miestach a zakrutach.
Tomuto sa bohuzial neda predist, pretoze singlac je relativne na zaciatku pretekov, ked ma kazdy este dost sil a chce sa ukazat a prave tam sa neda valit co to da, preto maju niektori pocit ze musia do toho dupnut a predbiehat (a potom nevyberu zakrutu a padnu dole kopcom ako som to videl minuly rok ;)
Cize ak by bol singletrack na zaver maratonu ked uz jazdi kazdy sam za seba - bola by to krasna technicka pasaz "za odmenu". Takto na uvod maratonu je to podla mna trapenie a nervozita v pomerne velkom baliku jazdcov. Naviac samotni tvorcovia singlacu sa skor priklanaju k tomu nejazdit tadial pretek a ich postoj by bolo dobre respektovat.
peace :f: 8)
11.05.2010 - 10:20:16
00
NAsi bratia na Sela maratone po maratone 2008 (alebo 2007) tak znicili jeden singlac, ze ho potom na vlastne naklady cely obnovili a zabezpecili na dalsie jazdenie proti erozii. Bolo to aj vo Vele...
V takom pripade ste vitani :-)
11.05.2010 - 10:29:57
00
.mozno sa casom dopracujete k vyberaniu myta na vasom chodniku.


Prosim Vaz svoje slova.
11.05.2010 - 11:25:07
00
keyboard_arrow_up