Na stretnutí organizátorov 26.10. bolo pre budúci ročník rozhodnuté:
Pruchnik sa ruší. Pribudnú ďalšie tri slovenské maratóny. Počítajú sa všetky výsledky. Môj názor: radšej, no comment!

Ivan


17...
29.10.2007 - 10:13:51
00
tak to je uz uplne chore...tym padla cela "sportova uroven" serie pretoze to vyhra jednoznacne nejaky zberac :( ...osobne neplanujem sa buduci rok zucastnit ani 17 pretekov dokopy a uz teda vobec nie vsetkych " cyklomaratonskych" ...chcem si uzit aj cestu a aj nieco v zahranici a z tejto serie to momentalne vidim tak na Partizanske, Salzkammergut, Svit a mozno ak bude zaverecny tak Presov...

podla mna to nie je dobry smer ktorym sa vydala tato seria...take mnozstvo pretekov skor ludi odradi...
29.10.2007 - 11:25:55
00
ja stale nechapem, preco je ten "zberac" tak negativny, ved kto ma chut a vytrvalost, nech obieha vsetky maratony, kto ma chut pretekat, moze vyhravat len niektore a kto to robi pre fun, tak si vyberie len tie najkrajsie...

nemyslim si, ze sportovy vykon "zberaca" je menej atraktivny, ak si da niekto namahu absolvovat maximum pretekov, aj ked mozno ziaden nevyhra, ale ma vydrz a volu zucastnit sa co najviac podujati...

stale nevidim principialny rozdiel medzi 10, 15 a 17... :?
29.10.2007 - 11:34:43
00
no vidis Dudo...na mnohych veciach sa zhodneme a na niektorych nie :) ...toto je jedna z veci kde stojime na opacnych stranach...respektujem tvoj nazor...ale aj tak si budem zastavat nadalej ten svoj ;)
29.10.2007 - 11:55:23
00
V tomto suhlasim s Dudom, ten "zberac" totiz musi obetovat 17 sobot a kopec penazi na to, aby mal dobre umiestnenie... Musi sa tomu venovat dost naplno a nestihne kopec dalsich veci.

Ak chce niekto vyhrat seriu, tak musi tomu obetovat ostatne aktivity a nechciet vyhrat aj cestu, MTB a ostatne dohromady.

Kimmi Raikkonen si tiez v polke sezony neodbehol zajazdit zopar rallye zavodov, ale venoval sa len jednej serii. 8)
29.10.2007 - 12:22:23
00
da sa niekde pozriet kalendar tych 17tich akcii? pozeral som na cyklomaraton.sk ale akosi som nenasiel
29.10.2007 - 12:26:18
00
...toto je jedna z veci kde stojime na opacnych stranach...respektujem tvoj nazor...


ja som skor cakal rozumny argument, preco by mala byt znizena sportova uroven, vravim, ze tomu nerozumiem z pohladu sportovca, ktory to chce vyhrat, nie ze mam opacny nazor... totiz, nikdy som nemal ambiciu prejst vsetky preteky, ja si len vyberam, takze moj nazor vlastne je, ze mi je to jedno...:wink:
29.10.2007 - 13:17:02
00
no tak ja zopar argumentov dam ...keby som uz chcel dat aj vsetky preteky tak sa moze na viacerych stat kombinacia :
- nebudem sa moct dostavit z pracovnych dovodov
- nebudem sa moct dostavit z rodinnych dovodov
- nebudem sa moct dostavit zo zdravotnych dovodov ( nie sme stroje )
+ bohuzial na Slovenku sa este dost ludi nemoze dostavit na vsetky preteky z financnych dovodov...a mozno by aj chceli absolvovat vsetky preteky
a ked uz sa dostavim na pretek :
- mozem dostat tri defekty, pripadne dobre pobludim nie svojou vinou a stratim tym dost bodov
- mozem mat taky technicky problem ze nedojdem ani do ciela
- mozem sa niekde pekne "vysypat" a to sposoby ze sa nebudem moct zucatnit ani zavodu o tyzden neskor...atd atd atd

a preto aj z tychto dovodov sa v seriach skrta urcity pocet vysledkov aby si boli vsetci aspon ako tak rovni a kazdy jeden mal ako taku sancu na celkove umiestnenie... dajte priklad nejakej serie kde sa pri takomto pocte pretekov ani jeden neskrta...


Naposledy upravil matt dňa 29.10.2007 - 14:09:23, celkovo upravené 1 krát.

29.10.2007 - 13:38:59
00
sorry matt, ale tie argumenty su dobre len na pobavenie...
29.10.2007 - 13:41:40
00
sorry matt, ale tie argumenty su dobre len na pobavenie...


OK...uz som ticho...asi pravidelne jazdis zopar serii...ak to bolo na pobavenie, tak uz do toho nebudem sturat :cry:
29.10.2007 - 13:50:06
00
to matt:
dobre argumenty ...
ALE platia na každeho jedneho v serii:
tak, že to vlastne nie su argumenty :-)

(mám dojem, že si mal vysoke tohtoročné ambícia, podla toho si aj naštartoval sezónu, ktoré sa z "nejakých dôvodov nenaplnily"
a tvoj (negatívny) terajší postoj je výsledok tohoto "vysledku" )
29.10.2007 - 13:59:30
00
2matt: ok, tvoje argumenty su zaroven aj moje argumenty, preco nejazdim vsetky preteky, ale len pre fun si niektore vyberiem 8)

ale, ked pilot F1 zle obuje gumy na predposlednom preteku, ked cyklista na TdF dostane sracku v stvrtej etape, ked tenista sa zle vyspi pri presune do ineho casoveho pasma v ramci serie... :shock:
(EDIT: uvadzam len ako priklad, ze nie vzdy len cisty sportovy vykon hovori o vysledku, niekedy ho ovlplyvnuju aj ine okolnosti, teraz sa nebavime o peniazoch)

ved predsa pre vsetkych su tie podmienky rovnake a kto sa s nimi najlepsie popasuje, nech je prvy... mozno to neznamena najlepsi, ale proste prvy :wink:


Naposledy upravil Dudo dňa 29.10.2007 - 16:22:19, celkovo upravené 1 krát.

29.10.2007 - 14:01:45
00
sorry matt, ale tie argumenty su dobre len na pobavenie...


Sorry PaliG, 100%-ný súhlas s matt-om.
Šport je preto športom, že by mal vyhrať výkonnostne lepší biker a nie výkonnostne lepší "cestovateľ"
29.10.2007 - 14:04:20
00
ako aj ostatni uz naznacili, presne to som mal na mysli. vyberam dalsi uryvok:

+ bohuzial na Slovenku sa este bohuzial dost ludi nemoze dostavit na vsetky preteky z financnych dovodov...a mozno by aj chceli absolvovat vsetky preteky


neviem, ci sa to da niekde zistit, ale asi by bolo zaujimave vediet, na akych bikoch jazdi povedzme slovenska Top 10(ako priklad ludi, ktori chcu seriu realne vyhrat). ale financie nie su, kdezeee...

edit: pre janaT - zalezi, ako cyklomaratonsku seriu chces zobrat z hladiska sportu-> ci ako sport na jeden zavod alebo ako nieco, co ma v nazve seria, a teda vyhrava ten, kto podava vyrovnanejsie vykony pocas celej sezony...
29.10.2007 - 14:07:36
00
Ja by som prijal, keby bolo len pre moje pobavenie aj vyhodnotenie dajme tomu troch najlepsich pretekov kazdeho jazdca. Tak by som dostal aku taku predstavu aky "dobry" som, z pomedzi ludi, ktory sa zucastnili aspon troch maratonov. Si myslim, ze take vyhodnotenie by usporiadatelov az tak velmo nezatazilo.

Toto bola moja uvaha, ale ked som si to precital, tak som mal chut to vymazat. Naozaj to nerobim koli umiestneniu, nedaval by som si trate na hranici mojich sil, len aby som zazil viac a nezalezi mi na tom kolky pridem. (Iba ci o rok vo finisi dubnice trhnem Duda ... :D )
29.10.2007 - 14:17:58
00
keyboard_arrow_up