Jarný šprint

27.04.2014
Časovka
Bystrička (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (28)
Brandon90bugiurgebulaHack3rchalmiicemanjumpkiriLeroyLubik_DKLubo_mamo_carbonMatejkoLAminco87mirecpdmiropespeterrbRobbieLisRUSKOSaMo_MTsecisilvesterTomikZATRbikervagimirvertigo1005vlado45wendo
V propozíciach píšete :" Upozornenie pre pretekárov s licenciou: Usporiadateľ pretekov si vyhradzuje právo neoceniť štartujúceho v prípade, že štartuje v inej kategórii ako UCI a umiestni sa na jednom z oceňovaných miest." - a načo,keď každý rok im dáte ceny
24.04.2014 - 18:07:19
00
No to predsa znamena, ze maju svoju osobitnu kategoriu, v ktorej su hodnoteni ;)
24.04.2014 - 18:17:18
00
no veď už teraz sú minimálne 7 pretekári s licenciou prihlásený v iných kategóriach, ako každý rok a cenu vždy zobrali
24.04.2014 - 18:30:46
00
Zoznam pretekarov s licenciami 2014 je tu: http://www.cyklistikaszc.sk/sk/registracia-klubov-a-clenov
Takze sa to da overit
24.04.2014 - 18:40:18
00
...no len organizátori to nevedia,alebo nechcú vedieť, lebo každý rok sú v tom zozname ,ktorý si napísal a každý rok im dajú ceny. No skús porovnať víťazov predchádzajúcich ročníkov vo všetkých kategóriách so zoznamom pretekárov s licenciami a uvidíš. A názov preteku sa volá -MTB časovka do vrchu pre AMATÉRSKYCH cyklistov.
24.04.2014 - 18:52:28
00
len na margo, 99,9% slovenskych licencovanych pretekarov su amateri a nezivi ich cyklistika... to nemeni nic na tom, ze by mali byt v kategorii UCI, ja som v nej napr. minuly rok bol
24.04.2014 - 18:57:54
00
...no konečne si to dobre napísal,to som chcel.Tak nech tam nepíšu bla,bla bla..." Upozornenie pre pretekárov s licenciou: Usporiadateľ pretekov si vyhradzuje právo neoceniť štartujúceho v prípade, že štartuje v inej kategórii ako UCI a umiestni sa na jednom z oceňovaných miest." Pretekári s licenciou sú AMATÉRI
24.04.2014 - 19:02:29
00
no veď už teraz sú minimálne 7 pretekári s licenciou prihlásený v iných kategóriach, ako každý rok a cenu vždy zobrali


Tiež viem o tom, ale tazko povedat, či všetci v tom zozname by mali byt ako kat UCI...lebo su tam rozne "amaterske" či "turisticke" licencie a kade ake dalsie licencie, čert aby sa v tom vysomáril :)
24.04.2014 - 20:49:33
00
V poslednom období ma priam fascinuje, koľko významov oproti mnou zamýšľanému majú vety, ktoré napíšem – a už si ani nie som istý, či medzi „vyhradzuje právo neoceniť“ a „neocení“ je ten významový rozdiel, ktorý vidím ja. Celé to vyššie spomínané nedorozumenie vzniklo kvôli tomu, že primárnou cieľovou skupinou našej časovky sú amatéri a kategóriu licencovaných sme brali ako určitý ústupok voči „eliťákom“. A aby som bol presný, mysleli sme na borcov kategórie M. Barényiho, J. Gallika, R. Bíroša a pod., lebo ich súboje boli pre naše preteky veľkým spestrením. Pri starších kategóriách sú ale na výber len dve možnosti, ktoré sú +- rovnako zlé: buď budú pretekať v age group a robiť tým „zlú krv“ (aj keď som presvedčený, že tá malá kartička s logom SZC je to posledné čo má vplyv na ich úspechy) alebo ich necháme pretekať s o 25-35 rokov mladšími chalanmi a z kategórie UCI sa stane fraška, zrelá na okamžité zrušenie. Urobili sme príslušné zmeny v propozíciách, s ktorými aj tak zase nebude spokojný niekto iný – ale ako „bla bla bla“ už ich nebude môcť označiť vôbec nikto.
24.04.2014 - 21:35:10
02
Presne tak. Vždy sme nechali trochu zdravého rozumu na samotných súťažiacich aby vedeli vyhodnotiť či sú "licencovaní" alebo majú licenciu aby si mohli ísť občas cez víkend zajazdiť slovenský pohár v kategórii Masters.

Ako napísal Raver, takmer všetci slovenskí licencovaní pretekári sú amatéri, a pokiaľ najazdia pár tisíc km ročne tak nevidím problém aby jazdili s ostatnými nelicencovanými. Dokonca mnoho pretekárov bez licencie má najazdené o hodne viac. Takto by sme sa mohli naťahovať donekonečna, lebo ďalší názor by bol aby sme urobili kategórie podľa počtu kilometrov za rok, potom podľa počtu detí alebo počtu odpracovaných hodín v práci a pod. nezmyselné delenia.

Som presvedčený že akákoľvek znásilnená regulácia bez zdravého rozumu vedie len k hlúpym a zbytočným výsledkom.

Hádam v sebe nájdeme trochu porozumenia, možno sa dotyční zaregistrovali do kategórie 18-39 pretože si nevšimli že je aj UCI. Gebula by povedal o tom percente omylov ku ktorým dochádza pri registrácií, a preto sa predsa nebudeme navzájom odsudzovať ale skúsime to vyriešiť.
24.04.2014 - 21:58:24
02
Ľudia čaute.

Čo je na tomto pravdy čo hlási SHMU? :)

Prší tam aj teraz?

Príloha:
Snímka.PNG
Snímka.PNG 37.44 KiB thumb_up0thumb_down

25.04.2014 - 09:52:19
00
Aktuálny stav: je tu sucho žiadne zrážky, mierna oblačnosť, teplota vzduchu 15,1°C

Prílohy:

jpeg.cgi-640.jpg
jpeg.cgi-640.jpg 68.46 KiB thumb_up0thumb_down

25.04.2014 - 10:00:24
00
SHMU v posledmej dobe akosy vymýšľa sa mi zdá :)
25.04.2014 - 10:02:36
00
to skôr ty stresuješ, kvôli nejakému daždíku...však to je až v nedeľu a trať ide viac ako z polovice po rozbitej asfaltke :)
25.04.2014 - 10:03:49
00
Zdravím organizátorov.
Vďaka nim sú na Bystričke po dlhých rokoch znovu preteky horských bicyklov. Kto z dnešných mladých účastníkov si spomenie, že tu bývali jedny z prvých MTB pretekov v Turci (okruh -štart chata Hrádok, zjazd na Lihotište, Popod Závozce hore Lazami znovu k chate na niekoľko kôl).
Po niekoľkých rokoch pasívnej účasti (divák - okukávač) som som sa rozhodol zmeniť status na účastník-trpiteľ. Zrejme som si vybral správny ročník, vizerá to na dážď a blato. Trať som si prešiel viackrát a na základe toho sa chcem opýtať - plánujete nejakú brigádu na úpravu trate? Je možné, že okolnosti mi dovolia prísť na Bystričku deň vopred - v tom prípade ba som sa mohol pripojiť. Inak, pri každom výjazde na trase som odhadzoval konáre, odvaľoval spadnuté skaly atď. A dumal, prečo to robím (asi) iba ja - a nikto iný z množstva cyklistov, ktorí tam tiež jazdia. Takže -plánujete niečo upravovať na trati?
25.04.2014 - 17:34:09
01
keyboard_arrow_up