Kaktus bike Svätojurský MTB maratón

20.04.2013
1. kolo - Na bicykli deťom
1. kolo - XCM Tour
MTB maratón
Svätý Jur (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (96)
_Laky_10adidas108peto88alfi1andrej25armourASmanBazantBonitoBoothCraObsdanielson9DANOzPKDomestikdoubledrifter_00duryemsiEnemyerichkFenix85filippGeorge17GersonHajtiHelmutHooKooAndKoohurricanjamajkajames9janovargajasopetojnijogcarJohny1331juraj951KaskajaKefrinkenttaurLeroymalybubenMamelaMareKMMmariana88MaVemaxxspmayolucomcmacejko1mickelson99michelinomilos64milsuminco87Mino888mirecpdmisko_hraskomortalbadnimnuloliver99ondrej81paligatorpatko1.9patronpepepopeter1976Peto02petofrohlichPolobotkaportoproximityquoman1rado.tilandyRaverRichi2909Riky_4RoboKromano410sano.tsimon97solvoSportSStaniolstawostephmaticstevo21SueswordikTarbiTomino115toospeedvlsuwillxemanpet
Cez Somara urcite legalne nepojdu ziadne preteky :).

Ak by startovala kratka 10 min po dlhej, tak v prvom kopci dobehnu prvi z kratkej poslednych z dlhej a mas to to iste.
22.04.2013 - 08:39:35
00
To myslíte vážne? Že niekto nemá dobrú techniku alebo výkonnosť tak mu pomaly zakázať účasť na podujatí? To ako tých 400 posledných tam ani nemalo ísť lebo niekomu zavadzali? A sťažovať sa na to pri pretekoch pre širokú verejnosť? Uberá sa to tu veľmi nebezpečným smerom...
22.04.2013 - 09:41:55
00
Zase to tu niekto nepochopil a berie to ako utok...
22.04.2013 - 09:45:27
00
Podla mna preteky splnili ucel. Siel som prvy krat tento maraton a hned strednu trat takze som nevedel co mam cakat. Bol som vsak maximalne spokojny aj s jazdou aj s vyslednym casom 8) Zjazdy boli fakt super :) Blato a prach asi k takejto akcii patria, pocasie bolo idealne.

Do buducna mozno naozaj len rozsirit trosku pocet umyvarok lebo stat tam tu nekonciacu radu sa mi nechcelo, tak som bike nahodil do auta a umyval doma. Bageta bola dobra hned po prichode do ciela.
Gratulujem organizatorom k zvladnutej akcii a dufam, ze sa vidime na dalsej... :clap:
22.04.2013 - 09:59:14
00
MRK: Kroť svoje vášne. Nie sú na mieste.

Kto toto nezažil, tak to nepochopí. Ja si myslím, že by stačilo posunúť štart strednej o hodinu neskôr (posúvať štart dlhej o hodinu skôr je blbosť) a na trati sa stretnú porovnateľné výkonnosti a všetko bude vyzerať inak. A bolo to smerované na organizátorov maratónu, na zamyslenie sa.
Ja som zažil aj opačnú situáciu, na Šele, jeden rok to bolo nejako tak, že ma obiehali na nejakom 45-tom km eliťáci z krátkej, ktorí mali v nohách nejako 10 km a to mi na psychike moc nedodalo do tých ďalších kopcovitých 45 km ktoré ma čakali.
Bolo by to ku prospechu oboch strán.
22.04.2013 - 10:03:18
00
ved obiehanie je zabava (spravidla) :D
ak niekto ide ozaj na cas, tak to platit nemusi
22.04.2013 - 10:06:41
00
Ako vsetci, co idu na takyto maraton pre vsetkych predsa musia ratat s tym, ze tam budu aj pomalsi, aj taki, ktori nemaju super techniku v zjazdoch a podobne...ale z prispevkov predtym uz mam taky pocit, ako keby ste chceli uplne tych "teniskacov" zrusit, lebo VAM zavadzaju....
Ked si dobry biker mas nabehane, mas techniku tak mas ho obist, aj ked po horsej strane, zakricat zprava-zlava....a hlavne je to o ohladuplnosti.....

Craobs - chodi s nou na vylety na bikoch, takze pre toho psa to nebola novinka ze ide tolko km...nemyslim, si, ze by spravil to, ze pes nie je na to zvyknuty resp. ze nema nabehane a siel by s nou 44 km.... A najlepsie bude, ked sa k tomu vyjadri on sam...ak vobec bude mat potrebu to tu rozoberat.... :geek:
22.04.2013 - 10:07:10
00
Ukáž mi kde je napísané, že niekto chce niekoho zrušiť.
22.04.2013 - 10:08:47
00
Ukáž mi kde je napísané, že niekto chce niekoho zrušiť.


Pisane je "ako keby"....mohli chodit na preteky len tí super...... Uvazenejsie mi pride to, ze ked viem, ze nemam nabehane, alebo celkovo na to nemam tak sa netlacim napr na 44 km a s rozumom si dam 20 km....len ludia sa casto precenuju a potom vznikaju taketo debaty, ako im niekto z kratkej, alebo menej skuseny zavadza....tot vsio....
22.04.2013 - 10:21:27
00
Mne je jedno kto chodí na maratóny, ono sa to vždy oddelí hneď po štarte. Ale tu je stret najpomalších a najrýchlejších, to by bolo dobré trošku eliminovať. To je celé.

A ak píšeš o ohľaduplnosti. Ohľaduplní by teda mali byť len tí rýchlejší? Lebo to mi z tvojho príspevku vyplýva. Za tie roky čo maratóny jazdím sa moja výkonnosť pohybovala z rôznych dôvodov hore, dolu, a môžem ti z osobných skúseností povedať, že najneohľaduplnenjší sú práve tí pomalší. A nebudem to rozvádzať, je to na dlho a je to mimo tému. Zažil som toho v tomto smere dosť. A ešte jednu vec k tomu "zakricat zprava-zlava" - je to dobrá vec, ale len vtedy ak to ludia chápu a vedia čo to znemaná, aj k tomu by som vedel uviesť príklad zo soboty, ale je to jedno.
22.04.2013 - 10:31:27
00
Skvelý maraton.Išiel som prvý raz,dal zabrať.(44km) Profil trate bol ťažší,ako som si myslel.Predovšetkým chcem poďakovať Šaňovi(519) za pomoc na trati. Aj zberačovi mŕtvol za ochotu. Psík bol v pohode hovoril mu ako má ísť ( v pravo,v ľavo)
22.04.2013 - 10:35:44
00
stačí zrušiť najkratšiu trať na ktorej sa práve týto víkendoví jazdci pohybovali.Aj na bufete to bolo vidieť kto jazdí a kto len občas.
22.04.2013 - 10:37:10
00
To ze mas techniku ti je niekedy na 2 veci a niekedy sa proste neda obiehat aj dlhsiu dobu a je to naprd. Konkretny priklad zo soboty: s niekym sa pretekas, dobiehas ho v kopci a ides uplne na doraz aby si ho dorazil. Potom pride zjazd a on ti ujde lebo medzi. vami je este dalsich 5 ludi a ked nie si magor tak ti neostava nic ine ako poslusne ist za nimi lebo vsade mimo stopy je hlboke lystie a konare. A ked ti uz ide napr. o pekne umiestnenie tak to proste naserie. Treba sa na to pozerat z viacerych uhlov...
22.04.2013 - 10:47:13
00
Mne je jedno kto chodí na maratóny, ono sa to vždy oddelí hneď po štarte. Ale tu je stret najpomalších a najrýchlejších, to by bolo dobré trošku eliminovať. To je celé.

Ok, s tymto s tebou suhlasim...

A ak píšeš o ohľaduplnosti. Ohľaduplní by teda mali byť len tí rýchlejší? Lebo to mi z tvojho príspevku vyplýva. Za tie roky čo maratóny jazdím sa moja výkonnosť pohybovala z rôznych dôvodov hore, dolu, a môžem ti z osobných skúseností povedať, že najneohľaduplnenjší sú práve tí pomalší. A nebudem to rozvádzať, je to na dlho a je to mimo tému. Zažil som toho v tomto smere dosť. A ešte jednu vec k tomu "zakricat zprava-zlava" - je to dobrá vec, ale len vtedy ak to ludia chápu a vedia čo to znemaná, aj k tomu by som vedel uviesť príklad zo soboty, ale je to jedno.



Este zo zaciatkov, ked som tiez nevedela co a ako,, mi kricial biker ze z ktorej strany ma obchadza, ako stacil mi to za ten okamzik aj nejako vysvetlit...mozno by bolo fajn, komu nejde o tu bednu (sud), tomu "neistemu" zakricat, ze nech ostane v tej stope, ze co ma robit, pripadne teda nech to jednou dvoma vetami spomenu pred startom pre tych, ktori idu prvy krat....
Ohladuplnost to je fenomen tykajucich sa vsetkych sfer...ci na biku, v aute...kdekolvek.... :)
22.04.2013 - 10:53:37
00
stačí zrušiť najkratšiu trať na ktorej sa práve týto víkendoví jazdci pohybovali.Aj na bufete to bolo vidieť kto jazdí a kto len občas.

Nemyslis vazne.... :o
Na kratku som sla len z toho dovodu, ze si nemyslim, ze som vzhladom na tuto zimu mala najazdene dost, aby som na 44-ke mohla nejako slusne obstat....tak som sa radsej dala na kratku - ze obcerstvovacka nebude som vedela od zaciatku, vsak naco na takej kratkej trati... takze nie vsetci co sli kratku boli ti vikendovi :P

Imroman: toto ta chapem, ja mam zasa opacny problem, ked ides zjazdovat a natrafis na babu, ktora brzdi lebo sa boji, predbehnut sa nejako nedalo a ona teda ohladuplna nebola...na tu "tetu" urcite nezabudnem ;-) heh
22.04.2013 - 10:59:26
00
keyboard_arrow_up