Kaktus bike Svätojurský MTB maratón

20.04.2013
1. kolo - Na bicykli deťom
1. kolo - XCM Tour
MTB maratón
Svätý Jur (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (96)
_Laky_10adidas108peto88alfi1andrej25armourASmanBazantBonitoBoothCraObsdanielson9DANOzPKDomestikdoubledrifter_00duryemsiEnemyerichkFenix85filippGeorge17GersonHajtiHelmutHooKooAndKoohurricanjamajkajames9janovargajasopetojnijogcarJohny1331juraj951KaskajaKefrinkenttaurLeroymalybubenMamelaMareKMMmariana88MaVemaxxspmayolucomcmacejko1mickelson99michelinomilos64milsuminco87Mino888mirecpdmisko_hraskomortalbadnimnuloliver99ondrej81paligatorpatko1.9patronpepepopeter1976Peto02petofrohlichPolobotkaportoproximityquoman1rado.tilandyRaverRichi2909Riky_4RoboKromano410sano.tsimon97solvoSportSStaniolstawostephmaticstevo21SueswordikTarbiTomino115toospeedvlsuwillxemanpet
hlavne by mal organizator pred startom vsetkym vysvetlit ze ked niekto zakrici ze ''z prava'' tak ze ten jazdec na ktoreho to kricim nema skocit DO PRAVA lebo to sa mi par krat stalo a teda v zjazde je dost zlozite potom sa tomu doticnemu vyhnut ked mi skoci do stopy :-(
22.04.2013 - 11:12:34
00
Mišo, treba zreteľne kričať IDEM ZĽAVA / IDEM SPRAVA a samozrejme hlavne v zjazdoch nepredbiehať úplne na tesno a nechať si nejakú rezervu pre prípad, že ti jazdec pred tebou vybočí do dráhy.
No a keď vidíš že jazdec pred tebou je rád, že ten bajk v zjazde aspoň ako-tak ovláda, tak to zbytočne nehroť a radšej s predbiehaním počkaj na bezpečnejší úsek.


Naposledy upravil Tomas11 dňa 22.04.2013 - 11:24:21, celkovo upravené 1 krát.

22.04.2013 - 11:18:58
00
moze vysvetlovat co chce, otazne je, ci ho aj niekto bude pocuvat :)
ja osobne ked cakam na start, tak nevnimam co vyhlasuju..., bavim sa s ludmi
no a na trati to aj tak nemusi chapat, resp. ak je na konci so silami, tak ma co robit aby tlacil
22.04.2013 - 11:21:30
00
Report z Jura na cyklistika-sk.eu tu: http://www.cyklistika-sk.eu/?xd_design=Clanky_detail&id=218
22.04.2013 - 11:26:14
00
Mišo, treba zreteľne kričať IDEM ZĽAVA / IDEM SPRAVA a samozrejme hlavne v zjazdoch nepredbiehať úplne na tesno a nechať si nejakú rezervu pre prípad, že ti jazdec pred tebou vybočí do dráhy.
No a keď vidíš že jazdec pred tebou je rád, že ten bajk v zjazde aspoň ako-tak ovláda, tak to zbytočne nehroť a radšej s predbiehaním počkaj na bezpečnejší úsek.


Jedno pridane slovicko a hned je to zretelnejsie aj pre toho novacika....ci?
22.04.2013 - 11:44:04
00
Neviem, co riesite, su to hobby podujatia. Neponahlam sa a ak treba, pockam. O nic nejde. Ja nezvyknem kricat, lebo v tom nasadeni si to clovek. aj tak spravne neuvedomi a zbytocne ho to rozhodi
22.04.2013 - 11:45:41
00
no, ja tiez zvyknem v zjazde kricat kade pojdem...V sobotu sa mi 2x stalo ze niekto za mnou krical opacnu stranu akou ma potom obiehal...takze neviem, neviem...v kazdom pripade usmernenie od organizatora by pomohlo.
22.04.2013 - 12:20:23
00
tak konecne som si nasiel chvilku na precitanie vasich prispevkov.
skusim zareagovat aspon na niektore.

pracujeme s podmienkami a v podmienkach ake mame, preto sa snazime eliminovat mozne nedostatky takto postavenymi tratami - tj. prelinajucimi sa.
ak by sme sa mohli spolahnut, ze nam nik nase znacenie nepreznaci a ze nik sa na trati nezrani, tak by sme mohli spravit aj vacsi okruh pre dlhu trasu s tym, ze by uz nestala pri takmer kazdej zakrute dvojica organizatorov. Bohuzial, viac krat sme sa stretli s tym ako nam nase znacenie niekto cez noc presunul, preto sme zatial trasu nemenili.
Cesty na trase su vo velkej miere dost siroke na to, aby sa dalo obiehat. Treba si uvedomit, ze tento rok sa este pred tyzdnom dalo na niektorych miestach bezkovat!!, preto sme radi, ze trat napokon vyzerala, tak ako vyzerala. Trat sme cistili od popadanych konarov, pretoze inak by to pripominalo prekazkovu drahu a nie jazdenie na bicykli. Az teraz, po maratone, to vyzera na "cervenej" ako na cyklistickom chodniku :) (viem, ze je to turisticky chodnik).

Co sa casov startu tyka, tie su nastavene tak, aby sa stihalo presunutie vsetkeho zo startu do ciela a zaroven, aby sa stihli uskutocnit detske preteky a to vsetko dovtedy, kym pride niekto z trate do ciela.

Z druhej obcerstvovacky mam informacie, ze tam nebol taky velky naval ako byval zvycajne, takze rozdelenie strednej trate na dve startove vlny malo svoj efekt.

K bagetam, co viem, tak mali byt cele. Z nam neznameho dovodu dodal dodavatel bagety urcene pre pretekarov ako polovicne.

fotky z faxcopy budu uz coskoro vsetky k dispozicii

Ak mate konkretne navrhy na zlepsenie, radi si ich precitame, alebo vypocujeme a mozno sa nechame inpirovat ;)
22.04.2013 - 12:22:13
00
Ked si dobry biker mas nabehane, mas techniku tak mas ho obist, aj ked po horsej strane, zakricat zprava-zlava....a hlavne je to o ohladuplnosti.....


Biker mozes byt akokolvek dobry, no ked sa niekto neuhne, tak Ti je to prd platne. Niektori totiz to ich 197. miesto brania aj pred najrychlejsimi z dlhej trate ..
22.04.2013 - 12:29:36
00
nj, vlacik tu vzdy bol a bude. Niekedy je to ozaj o nervy. Ako pisal Tomas, vzdy kricim IDEM..... Tym je jasne dane, kadial mam v umysle ist. Ale aj tak sa vzdy najde x-jedincov, co to maju na haku a neostava mi potom nic ine, len sa tak chvilu povozit.
22.04.2013 - 12:40:02
00
Co sa mate co predbiehat? To vam rodicia nepovedali, ze predbiehat sa je neslusne? V akom poradi odstartujete, v takom mate prist do ciela a basta.
22.04.2013 - 13:00:07
00
jezus: :rofl:
nuz hlavny problem je asi v tych dvoch kolach, mozno by stalo za uvahu spravit jednokolovu trat. Viem, ze je to narocnejsie na organizaciu, ale tu v BA je to jeden z mala dvojkolovych maratonov.Ci?
22.04.2013 - 13:11:56
00
Som proti ruseniu kratkej. Je to jedna z mala sanci ako priviest k bicyklovaniu aj deti. Skusme sa na to pozriet tak ,ze na trati ide predovsetkym o zabavu. Rychlejsim sa snazim ustupovat, viem len o jednom mieste, kratky zráz tesne pred panelovou cestou ,ze sme sa niekomu chvilu plietli do cesty nebolo velmi kde uhnut, ospravedlnujem sa. Regulovcici boli skvely az na pana tesne pred obcerstvovackou na Bielom krizi ,ktory nas nechal zbehnut okolo neho po asfaltke dole a potom vracal spat do prava do lesa. Inak znacenie a trat skvela trochu blata a vody nemoze uskodit. Bicykle sme neumyvali ,kto by tam cakal, bageta bola horsia ako som si myslel ale kvoli tomu sme tam nesli. Za mna spokojnost.
22.04.2013 - 13:14:59
00
Pre mna to bol uplne prvy maraton a to na biku jazdim relativne kratko.
Nieco som sa naucil, zistil som co treba zmenit a ako zle na tom som vykonstne :)
Moja osobna spokojnost


Biker mozes byt akokolvek dobry, no ked sa niekto neuhne, tak Ti je to prd platne. Niektori totiz to ich 197. miesto brania aj pred najrychlejsimi z dlhej trate ..


Nespominam si ze som to svoje 197 miesto branil zubami nechtami a vacsinu casu som sa priebezne obzeral aby som vcas pustil rychlejsich jazdcov, ale pri zjazde sa urcite obzerat kazdu chvilu nebudem a zakazdu cenu sa uhybat do brazd a kamenov aby som sa nasledne zoskrabaval zo zeme :?:
22.04.2013 - 13:29:48
00
jezus: :rofl:
nuz hlavny problem je asi v tych dvoch kolach, mozno by stalo za uvahu spravit jednokolovu trat. Viem, ze je to narocnejsie na organizaciu, ale tu v BA je to jeden z mala dvojkolovych maratonov.Ci?


Asi som jeden z mala, ktoremu sa praveze viac kolove zavody pacia :-) V Kuchyni predminuly rok sa 2 kola isli dokonca na strednej ;-) Na Bratislavskom MTB maratone minuly rok tiez boli 2 kola na dlhej a ako som pozeral tento rok budu zasa. Co som vycital z mapky tak sa tam dokonca pojde jeden usek az 3x :-)
22.04.2013 - 13:34:43
00
keyboard_arrow_up