2root - Nuz, debatu zacal niekto iny, my sme ju len rozviedli :) Nemohli sme vediet, ze sa nikto iny nezapoji. Ok, uz si dame pozor.

2stax - Tak to si popisal naozaj pekne a detailne. Priznam, ze nie vsetky z tych trati poznam, beriem to ako inspiraciu na tento rok. Len nech sa uz ten haj**l sneh poberie dole potokom. Btw odkial si?

Pozrel som stranku toho selackeho maratonu, uvidime co dovoli rozpocet na tento rok. Popravde tento rok zgrlosim kazdy volny dolar na bikovacku v Dolomitoch. Nie ze by sme u nas nemali dost peknych kutov, ale je to taky maly sen.
24.02.2006 - 09:57:02
00
musim suhlasit so Staxom...aj pre mna je Panda nudny maraton co sa tyka trate ( taka hlusina ), ale chodim tam velmi rad pretoze to je prva akcia kde sa da po zime zajazdit ( na vychodnom Slovensku )...co sa tyka vyblaznenia sa na maratonskej trati, tie useky co napisal Stax nie su zle, ale bol niekto z Vas minuly rok v Partizanskom? ja som to riskol a to bol narez...naratal som na 48km 4 "smak" zjazdiky...napr siglik kruteny medzi stromy zakonceny na konci cca 100 metrami "kamennych schodov"...rychly technicky singlik borovicovym lesom...2km zjazd cerstvo vymytym "koritom"...ci posledny zjazd do mesta kde na zaciatku mate ceeelkom slusny DH sklon:) a nakonci take serpentiny ze si zelate mat snake-bike...a aj lepsiu kondicku...obdivujem tych co tam zdolali 100km...takze tesim sa na koniec maja :O
24.02.2006 - 10:05:19
00
kua kua...ved zo zemaku som mal vzdy za 1...takze na ZAPADNOM Slovensku :oops:
24.02.2006 - 10:07:19
00
Ako som pisal, netvrdim ze je najlepsi - len ho proste vzdy rad obsolvujem. Mozno je to aj tym co hovori Oakley - je to jedna z prvych moznosti ako sa pekne z jari poriadne vybujacit :)


Naposledy upravil Doyle dňa 24.02.2006 - 15:48:23, celkovo upravené 1 krát.

24.02.2006 - 10:37:01
00
Doyle: Blava
Oakley: Tento rok by som uz Partizanske celkom rad absolvoval. Sama chvala na tu trat takze asi fakt stoji za to. Uvidim ako to pojde ale v "predbeznom kalendari" mam Partizanske zaznacene :D
24.02.2006 - 12:40:44
00
Akoze nechcem spochybnovat tento maraton,trat bola fakt super,ale dost vela ludi tam pobludilo...ja 2krat...ale ak by sa zlepsilo znacenie tak by to bola bomba
25.02.2006 - 12:24:13
00
ono netreba hned zatracovat...pocul som ako im preznacili trat a aj znicili znacenie...ja om nepobludil vobec...ale kedysi som bludil aj na takych znamych maratonoch ako Dubnicak,Mosovce abo Svit...casom sa clovek nauci "ako su znacene maratony"
27.02.2006 - 09:23:50
00
k tomu znaceniu: na trati vidno ci to znacenie je ehm zle (zelena stopa) alebo ci sa organizator snazil a niekto mu tu snahu uspesne znicil (tohto rocny horal a "odbocka" do neskutocneho sajrajtu na lejzi alebo tohto rocny RCP maraton - clovek pride na "krizovatku z ktorej su 4 cesty kadial ist dalej a VSETKY :!: boli s faborkami pripadne "odznacenie" odbocky 10 km pred cielom...)
pri tom druhom pripade sa na organizatorov nemozno hnevat. "krejzisti" na horalovi mali dany usek este bez tej "odbocky" a na RCP-cku organizatori este hodinu pred prejazdom prvych borcov kontrolovali trasu a bola v poriadku...
a podla vyjadreni na nete o partizanskom tento maraton spada do druheho pripadu :(
27.02.2006 - 12:21:45
00
Tuto sezonu by som chcel absolvovat aj nejaky maraton, ktory ponuka aj singletracky a technickejsie zjazdove pasaze (nejde mi o to, aby som v zjazde isiel 60-70 km/h dole lukou alebo lesnou cestou, ale aby som si ho uzil v peknych tockach v lese medzi stromami a pod.).
Pandu pojdem, lebo je to uvod sezony a je to pre mna a kamosov uz taka tradicia a vzdy sa na nu radi vraciame, aby sme zistili prave vdaka nemeniacej sa trase ako sme na tom oproti minulemu roku, ale je pravda, ze prave nejake tie technickejsie a euforickejsie :) pasaze mi tam trochu chybaju. Z maratonov, o ktorych ste tu pisali a ktore som este nesiel to vyzera na Partizanske a Selu. Je este nejaky dalsi zaujimavy maraton alebo mam zvazovat hlavne tieto dva? Hlavne sa mi pozdava ten v Partizanskom...
04.03.2006 - 20:43:43
00
Rozhodne odporucam vyskusat banskostiavnicky - pozri vedlajsiu diskusiu.
05.03.2006 - 10:37:52
00
najprestyznejsi je dubnicak a pak asi sulov ... kazdy ma niake to vsoje hard ako napr dubnicak vystup BASKE ... za najtazsi ja povazujem dema horal vo svite ... kde su tazke korenate trate a najdlhsia spojena s vystupom na kralovu holu... za najkrajsi povazujem maraton v SR raji APACHE... pripadne sulov... z ciech by som sponemul hned za hranicami na svetine Valašsku 50-tku ...
05.03.2006 - 20:42:47
00
k tomu znaceniu: na trati vidno ci to znacenie je ehm zle (zelena stopa) alebo ci sa organizator snazil a niekto mu tu snahu uspesne znicil (tohto rocny horal a "odbocka" do neskutocneho sajrajtu na lejzi alebo tohto rocny RCP maraton - clovek pride na "krizovatku z ktorej su 4 cesty kadial ist dalej a VSETKY :!: boli s faborkami pripadne "odznacenie" odbocky 10 km pred cielom...)
pri tom druhom pripade sa na organizatorov nemozno hnevat. "krejzisti" na horalovi mali dany usek este bez tej "odbocky" a na RCP-cku organizatori este hodinu pred prejazdom prvych borcov kontrolovali trasu a bola v poriadku...
a podla vyjadreni na nete o partizanskom tento maraton spada do druheho pripadu :(



:x presne mas pravdu, mne horalovi asi 10km pred cielom na lejzi usli dvaja chalani z nasej trio veducej skupiny a ja som vtedy sam odbocil do toho sajrajtu ... asi po 5km som prisiel na to ze som desi kde by som sa ani nahodou nemal nachadzat... tak som zahresil a upaloval naspak.. do ciela som prisiel 11.. a kraaaaasnou stratou.. po vysloveni reklamacie na znacenie som od organizatora inkasoval len zopar tvrdych slov a mohol som sa ist stazovat na lamparen... horal je krasny maraton ale po tejto skusenosti ma tam uz ani pekne pocasie nedotahne... :x
05.03.2006 - 20:50:21
00
LittleFox...a smiem sa spytat v ktorom roku si na tej Lejzi zabludil? lebo ako pozeram, tak pozeram po clovekovi z Puchova na 11.mieste tam nemozem najst ziadnu zmienku :(
06.03.2006 - 08:17:18
00
skolopovinny littlefox:
1. aby som ta odcitoval z bikemagazinu. si dostal pekny odj*b od oakleyho. uz len z principu som si pozrel vysledky aj ja ale 11 miesto puchovu fakt nepatrilo za posledne 3 roky :lol:
2. jedine preznacenie trate ktore bolo na lejzi o ktorom viem a ktore bolo prezentovane aj na nete bolo stupanie zo Spisskeho Bystre na Smrecinske sedlo a to bolo tak na 15stom km trate (a nie 10 km pred cielom) :wink:
3. :shock: :shock: :shock: Horal ma tazke korenate trate? :shock: :shock: :shock: ty si ten maraton isiel? lebo ja si fakt na nejake korenate trate nespominam a to som tam siel aj lejzi aj krejzi. jediny korenaty usek bol na tohtorocnej trati 1y krat a to kral sunavy.
4. vystup na baske by som ako "vrazdu" fakt nedefinoval. ano je to nekonecny kopec ale nie az tak nekonecny ako vyslapy na horalovi(ci uz na kralovu alebo na smrecinske sedlo). to uz na dubnicaku je tazsi vyslap za poslednou obcerstvovackou...
06.03.2006 - 12:13:44
00
to stax : ten littlefox je ale lisiak mazany...on ich chcel pred koncom prekabatit a na svoju smolu zabludil:)...este som nikdy nevidel, nezazil, nezral aby sa ktokolvek z prvej akejkolvekclennej skupiny odbocil inym smerom ako ostatni...:)
06.03.2006 - 15:42:37
00
keyboard_arrow_up