Kráľovský MTB maratón

19.08.2017
2. kolo - Východ MTB Liga
MTB maratón
Granč - Petrovce (Slovensko)

Propozície, Pozvánka
Zúčastnených bikerov (211)
10adidas10AdamBaranadv4nc3rAlePeterAnonymousBajkerDomkobanocivladoBatkaMichalbigkobaBikerovicbmartinBranoMabrehybromobtbikikBUTIScanyon6.9cassclarkcobatradeCRSCsokasd611Dal_bordamaddano696Davidex10davorinoriginalDHforeverdjankodrahomir1Duriusdusan668dusdosEastmanelenaoemil8eriksabolewkafarkasovaFABULAFABULOVAFarky-KEFedák Dušanfedo.ganajFehanfeltoflowcorefmerta320ForzaRacingfrantisekkorlGlevogoriGringo86grupetoguroharvy8hogermajsterhudakphulejIgivladJán Kováčjan.kocis347jan.niedobaJanka18jano280176janvirostkoJardo79jaro.dubjeljaro180jarobeerjaroslav_hjimminoJKoJoeDXBjopaJozefJozefM81Jozefmiklatekjuraj100skk1200sKajaHartlkalikanibalkbelopotocanovakiwipopkoiv1001Kristinakurt.magsamenlegilg57lucia.simovaLukasLickolukaspodrackymacakasmackyMajkyFMarauderMarek-MTBmarek3xmarexomarian.hurajtmarianduzbabamarianelementMarko1111marmizmaro2martin.dzadonmartinko76mastoMatej83mato687matostarMatumatus316matusgladicMeakyMecoTrancemgimimichal9mike123miko53mikulmilsumipetmirocigymiropalickamiskokovacikmisotkacmlemmmartinMP18mpodobonskymullermmuropopradN1NOnanippneronoborpa3kscurkapalo-demapatrik_spaulus01pepeglpepepopeter.hodak15Peter6Peter89PeterKEPeterSykorapeto1petocervikpilaparnicaPjadoPstroso1PukyR.A.W.E.R.2.0ralive5Ramonbikerastislav.balockoRenulkagricardo-manrikitsriso2112robertttRoboop76roman.geregromanfendekRULErupertalseamastercontrolschejtasimon97Siska1974skatechatslavokoverSlavoPsmelkovaSpisostanandrascikStef666Stefan999Stevik221sunshinessutamchalavSvit33tatiskiitheodortimotejTomas84ustomasjTomi81tommeetureksvktybykevavcovladikavladimir.hrivnakvladolavrabec1YANKEEyou_rekzahirkoZajo23Zajo3ZanelliZarazdeno063zfilo1zpadZuzulla
A veru že im tie baterky došli :) už na 50km trati. Jedného som obiehal na začiatku stúpania k hradu stál bokom a hromžil že to sa nedá - skončila mu baterka.
Inak preteky na e-bajkoch mi prídu dosť uletené. Viac záleží na tom kto má aký kvalitný bike a akú baterku než na tom kto má ako natrénované.
21.08.2017 - 10:35:33
03
vrabec1 pravdu mas tam vela zalezi kto ma aku baterku a aky motor. Ved co uz bez baterky uz nevedel vytiahnut cca 20kg tazku kravu do kopca :)
21.08.2017 - 10:42:18
01
Veď ebajky mali svoju kategóriu, tak kde je problém?
21.08.2017 - 11:30:22
00
Na kazdom maratone idu tu istu trat, tiez nerozumiem.
21.08.2017 - 11:48:51
00
Vela ludi tu nenavidi e-bajky ? Nejako z toho ide odpor . Ako pre mna to je technicky doping preto taky neplanujem kupit ale ved ked si idu nesutazne trat tak preco nie nemam proti tomu nic .
21.08.2017 - 12:12:17
00
vrabec1 napísal:
Inak preteky na e-bajkoch mi prídu dosť uletené. Viac záleží na tom kto má aký kvalitný bike a akú baterku než na tom kto má ako natrénované.

zase az tak nie. nie je to motorka, do kopca treba aj slapat. a v zjazdoch ti ten motor tiez velmi nepomoze :)

ja by som ale dal ich start samostatne, v iny cas
21.08.2017 - 12:26:44
00
no však práve že šli súťažne v rámci kategórie EE, ale tá v podstate nemá zmysel, pretože nikde nie sú definované pravidlá a je absolútne nelogické ich aj vyhodnocovať vzhľadom na hore uvedené (motor, baterka, podpora...) to ako keby si postavil na štart všetky 3 kubatúry v MS motocyklov a povedal, že však to je jedno...motorka ako motorka... :)

boli tam síce len traja, ale mne by to napr. vadilo...môj pohľad, nič viac ;)
21.08.2017 - 12:32:25
05
Jasné šľapať treba, ale je rozdiel či máš 520Wh, 500Wh baterku alebo len 460Wh. či má baterka rok, či práve si ju vytiahol ako novú z krabice(viem o čom píšem lietam RC modely a vek a počet cyklov sa na tých baterkach prejavuje celkom dosť.)
teda je rozdiel či budeš šľapať na režime turbo hoc aj len o 1/3kopca dlhšie ako iný ktorý bude môcť šlapať len s pomocou normal. Stále to budú preteky viac techniky ako bajkerov. Ja e-bajky nezatracujem len tie preteky na nich mi prídu také divné ale ak niekto chce takto pretekať prečo nie. Mne nevadí ak ma smerom hore obehne e-bajker každý si ide podľa svojich možností.
Momentálne plánujem výjazd na Kráľovu hoľu a chcem zobrať aj moje decká v Šumiaci im zapožičať dva E-bajky ja si pôjdem na svojom a za svoje a spravíme si dúfam pekný výlet.
21.08.2017 - 12:42:51
02
Ono tí traja súťažiaci sú na každých pretekoch tí istí. Mne to potom pripadá ako reklamná jazda, ktorú si u usporiadateľa zaplatili predajcovia električiek. Kvôli trom pretekárom v samostatnej kategórii by sa inak ani žiaden organizátor neunúval. Momentálne prichádzajú do módy terénne kolobežky. Príde čas, že sa budú chcieť na MTB pretekoch komerčne prezentovať.
21.08.2017 - 13:01:39
00
Bol som tam, e-bikeri pekne okolo mňa prešli, žiadne ohrozenie ani nič z ich strany som nezaznamenal. A ak majú chuť, tak nech jazdia. Ak by ich však bolo okolo 20-30 električkárov, vtedy by určite prišlo vhod vyhlásiť samostatnú trať aj štart. Mne osobne vôbec e-biky nevadia.
21.08.2017 - 13:05:48
06
Tento bike maratón je moja srdcovka. Absolvoval som všetkých 10 ročníkov. Organizátorom ďakujem, že na mňa počkali v cieli s časomierou. Prišiel som síce posledný, ale plný zážitkov z absolvovania dlhej trate. Tento rok bola trať dobre jazditeľná, som rád, že sa nezaradili nejazditeľné úseky ako Carbon killer, zjazd k Lačnovskému sedlo z Búčov, serpentíny za Lačnovským sedlom, zjazd zo Sľubice singletrekom a potom padákom a podobne. Výstup a zostup zo Smrekovice beriem ako súčasť turistiky na vrch za výhľadom :-) Z úsekov mi chýbal krásny hrebeň Búče - sedlo Magurka ten by stálo zaradiť, ale s nejakým dobrým zjazdom na Lačnovské sedlo a nie padákom cez mladý les.

Kráľovský MTB maratón má najkrajšie výhľady, ťažké výšľapy a ešte ťažšie zjazdy. Takto sa profiloval už od svojho začiatku a toto si udržal doteraz. Výhľady z lúk pod Kravcovou na Šariš, prejazd Lačnovským sedlom s krásnymi lúkami, prejazd kaňonom Podhorského potoka, výhľady zo Smrekovice, singletrak po šiškách :-) a koreňoch, hrebeňovkový serpentínový zjazd okolo cesty, padákový dojazd na šotolinovú cestu kde kamene samopádom obiehali bicykel, výjazd na Sľubicu s pohľadmi na Roháčku. Zjazd padákom zo Sľubice na juhozápad je už legendárny a rovnako trápil pretekárov aj v prvom ročníku v 2008. Prejazd okolo Dreveníka, cez uličky Spišského podhradia, popod majestátny Spišský hrad, všetko výhľadovo krásne úseky. A na konci brod. Tento rok som to mal aj s dvomi úsekmi s ovečkami, v lese som 2x stretol srnku či jelenicu.

Ku organizácii toľko, že parkovanie bezproblémové, registrácia blesková, značenie výborné. Jedine na jednom mieste som nestihol odbočiť včas to bolo v tom zjazde na priesmyk Branisko, zastavila má až páska cez cestu a červené x-ka, tie prehliadli dvaja čo išli za mnou a museli sa potom vracať, a potom označenie priekopy symbolom brod pred občerstvovačkou za Sľubicou mi nepripadalo adekvátne, keďže to brod veľmi nebol, skôr by sa tam hodili 3 šípky dole. Palacinky boli výborné, kofola rovnako, tombolu som nestihol a ani vyhlasovanie výsledkov.

Už teraz sa teším na ďalší ročník :-), len budem musieť niečo viac natrénovať na dlhú trať, aby som to mal za kratšie ako 9 hodín.
21.08.2017 - 13:49:44
010
Hosť napísal:
inak je smutné, že ebajker štartuje na tej istej trati ako ľudia na klasických bikoch...

tak pod toto sa podpisem...

obdivujem tych, ktorym to nevadi, ale musim sa priznat, ze ak sliapem v horucave hore neprijemnym kopcom na velkych kamenoch ktore mi utekaju pod kolesami rychlostou 2-4km/h, balancujem len aby som sa udrzal v sedle a dosliapal tych 500 metrov na vrchol pri 180bpm+ a tu zrazu okolo mna preleti niekto krasne vystrety rychlostou 10km/h s usmevom na perach za sprievodu bzucania elektromotora, tak sa citim trosku... ako to slusne napisat... demotivovany :)

ebajky su v pohode, tym ludom to vobec nezavidim ani im to nemam za zle. ale pretekat sa na tej istej trati v tom istom case? najcastejsi argument pre ebajk je, ze aj starsi alebo menej vykonnostne zdatni jedinci si mozu dovolit vyrazit bud na dlhsi vyjazd, alebo jazdit s vykonnostne lepsimi bez toho aby ich brzdili. ale pretekat sa s nimi? majte rozum ludia...
21.08.2017 - 14:19:12
06
ja som za tu tabuľku brod celkom vďačny lebo možno by som tam pribil prednym kolesom , kto je trate neznaly tak ho zaujme a už čaka že si ma na niečo dávať pozor hlavne keď v pozadi vidi občerstovvačku :D :D
21.08.2017 - 14:20:39
01
Inac okrem faxcopy hviezda este fotil niekto lebo foto co mi spravili nic moc 5rovnakych cez travu a jedna by sa dala . No na zaciatku bol jeden pan nad poslednym zjazdom tam ma fotil.
22.08.2017 - 11:11:55
00
Na Kráľovskom som bol tretí krát a osobne si myslím, že tento rok boli trate najkrajšie. Taktiež som tlačil hore aj dole, patril som medzi zblúdilcov - viac svojou chybou ako zlým značením. Na maratónoch vždy akceptujem stavbu trate a v nasledujúcich ročníkoch hľadám možnosti zlepšenia vždy v sebe a nie v prispôsobovaní trate jednotlivcom. Myslím si, že v tom je základná myšlienka každej trate. Čím by bol Kráľovský bez krkolomného zjazdu (možno ho raz dám aj ja), výšľapov na Dreveník, hrad a podobných perličiek. Nech ostane Kráľovský "východniarskym kamikadzem". Usporiadateľom prajem hojnejšiu účasť, viac sponzorov a možno bude nabudúce znova tombola.
18.09.2017 - 13:01:01
01
keyboard_arrow_up