nevidim sice Ja?No!vi do hlavy, ale tym prinosom asi myslel skvalitnenie podujati, nie zisk pre organizatorov...a to podla mna ma logiku :roll:
15.01.2007 - 11:53:28
00
no co sa tyka sponzorov bude to urcite tazky oriesok...
bikove obchody su myslim naj. na zap. Slovensku kde serie velmi svojimi pretekami nesiaha tak neviem neviem...
aj ked co sa tyka tych naj. - Štavnica, Horal, Brezno tak tie maju celkom slusnu podporu sponzorov , horsie to bude s tymi mensimi
15.01.2007 - 18:46:07
00
jj, som zvedavy ako to cele dopadne, len dufam ze to neskonci koncom byvaleho MPC ,myslim serie ako takej, asi by to nebolo uz take zaujimave
15.01.2007 - 19:30:40
00
nevidim sice Ja?No!vi do hlavy, ale tym prinosom asi myslel skvalitnenie podujati, nie zisk pre organizatorov...a to podla mna ma logiku :roll:


Presne tak som to myslel.
Na niektorych podujatiach som mal z organizatorov pocit:
Sponzor je isty, co sa budeme trhat.

Ale potom to vidno na ucasti........
Usilovni organizatori so sponzorom urcite problemy nebudu mat, a prave preto sa o buducnost kvalitnych podujati nebojim.
15.01.2007 - 19:50:20
00
Chalani, co sa tyka narocnosti maratonov, obzvlast tolko diskutovaneho Slanskeho, si niektori ludia musia uvedomit, ze idu na HORSKY cyklomaraton. Podla mna maraton, ktory sa bez vacsich problemov da prejst na crossovom biku nie je to prave orechove (aj ked napr. Stiavnicky bol exelentny). Mozno by pomohlo rozdelit trasy podla technickej obtiaznosti lebo chapem ze nie kazdy ma chut sa ist "vydrncat." Len som chcel poukazat na to, ze som pocul mnoho krat nadavat ludi na Slansky ze je tazky, trialove useky... Mrzi ma to, lebo ja by som ho este pritvrdil, ubral asfaltu a pridal nejake technicke useky (kedze tam ziadne nie su). Ak niekto ide na paraton a nie je velmi technicky zdatny nech sa laskavo oboznami s charakterom terenu este pred tym nez sa prihlasi. Alebo nech ide jazdit cestu. Sorry za taky dlhy prispevok ale musel som to zo seba dostat.
16.01.2007 - 17:22:09
01
Slansky maraton je podla mna jazda kamenolomom a nie maraton :)
16.01.2007 - 18:04:52
00
Persing...nechcel som to tu napisat prvy...tiez mam rad maratony ktore sa smelo mozu nazvat horsky bikemaraton...cize lesne cesty ( ziadne luky, polia ) co najmenej asfaltu, poriadne stupania, singletracky a poriadne technicke zjazdy...z maratonov ktore som mal moznost na Slovensku odjazdit splnaju moje kriteria iba styri a z toho dva ktore uz bohuzial neexistuju. Na maratony si nechodim zajazdit ale zapretekat...rad by som isiel tento rok celu seriu a viem ze ked chcem slapat o prve priecky tak sa "vytrapim"...ale ako pocuvam opis Slanskej trate, tak tam si to pojdem "vytrpiet"...a to je rozdiel
16.01.2007 - 19:38:08
00
Ked sme pri slanskom maratone tak musim povedat, ze vobec nieje tak narocny, tazky a podobne, ako sa niektori ludia snazia naznacit. A takisto ako Slavo som za "pritvrdenie trasy"...zaklad podla mna je aby tam bol poriadny zjazd a aj poriadny vyslap - nejake signifikantne miesto na ktore vsetci budu pamatat. Samozrejme singletracky nesmu chybat. Slansky by sa dal ovela zlepsit, moznosti nato v Slanskych vrchoch su, ale su nevyuzite. Len sa obavam, ze viac ako polovica ludi by to potom nebola schopna odjazdit cele. Tak jak som bol svedkom na viacerych maratonoch. Treba si vybrat ci technicky narocny okruh s tym, ze niektory ludia budu nastvany, ze je to takmer nezjazdne alebo selanku ale zaroven drnacku, lebo v slanskych to inak nejde tam sa drnca stale(ak nieje full).
16.01.2007 - 20:00:38
01
kazdemu co bol na tomto maratone prekazala hlavne ta drncacka...a kazdy sa zhodol ze napriek tomu ze tam nebol ziaden vacsi kopec to bolo hlavne strasne tym povrchom...to su tam ozaj neni ziadne "zjazdne" useky?...radsej budem lezat na predstavci a palit si zadok o zadnu gumu ale kvoli jednemu maratonu nebudem kupovat fulla aby to moja chbtica a sedacie partie "prezili"...zober si napr taky Salzkammergut...to ked si clovek odslape tak toho ma "plne zuby" a este tyzden sa mu o tom sniva a cely zvysny rok spomina ( co asi aj na Slansky :wink: ), ale ten maraton sa da ist cely v pohode aj na HT-cku
16.01.2007 - 20:11:00
00
jo plne suhlasim... chvala popradcanom za KRALA SUNAVY :)) myslim ze je super ked sa na maratonoch dokonale preveri aj technika...ako dalsia perlicka - 1.Kosicky BM,, zaciatok zjazdu z Koisovky, myslim ze je super si takto trochu zdvihnut adrenalin...a kto na to nema tak nech tlaci. ale moj nazor ze po tazkom vyjazde je naj. odmena pekny tech. zjazdik :))


Naposledy upravil rado dňa 16.01.2007 - 20:44:59, celkovo upravené 1 krát.

16.01.2007 - 20:43:13
00
2matt: Ja jazdim hardtail a stale si myslim, ze Slansky maraton je "makky" v tom zmysle ze tam nie su ziadne technicke useky, na ktorych by sa dalo s bikom vyhrat (zlaty Horal :P ). S dijckom a spol by sme vam tam vedeli ukazat take trasy, ze by sa vam vlasy dupkom stavali. Donedavna som jazdil na zakladnej vidle Marzocchi EXR Comp a aj napriek tomu som to z kopca nikomu nedaroval. Je to proste o technike jazdy. V slanskych su naozaj prekrasne useky rychle a zjazdne aj bez drncania ale su tak situovane, ze by zrejme nebolo mozne z nich poskladat nejaky rozumny okruh.
16.01.2007 - 20:43:51
00
no a to je skoda...radsej si to dam na krv ako jazdit "na zeleznicnych podvaloch"...skoda ze sa to neda nejako rozumne pospajat :(
16.01.2007 - 20:52:42
00
inac na Hornohradskom bude tento rok kompletne zmenena trat tak Vas srdecne pozyvam !!!
16.01.2007 - 20:55:54
00
Pre organizatorov to nieje urcite lahke vybrat trat tak aby vyhovovala vsetkym a preto podla mna volia zlaty dobry stred. podla mna keby mali vyhoviet kazdemu co sa tyka trate tak by neboli 3 trate ako je to zvykom ale 50 , a to by asi nebolo velmi OK. Sice nemam vela maratonov za sebou ale vyjadrim sa napr. k 1kbm 2007 na ktorom som bol, vela ludi sa stazovalo ze to bola prilis dlha trat s velkym prevysenim a iny sa zase hovorili ze to bolo akurat. jedny sa stazovali ze tam davaju zjazdy ktore sa nedaju zist a v ktorych velka moznost zranenia (zjazd z Kojsovej h.) iny zase ze super zjazd tam bol. Jedny sa stazovali ze vela blatistych usekov mala ta trat a ze to je len pre bikerov ktory maju bike za 50 tisic a su profici a nie pre nas "normalnych" ludi a druhy zase ze bez blata si nevedia predstavit pravu cyklisticku trat, z toho vypliva ze to organizatory urcite nemaju velmi lahke a je otazne polemizovat nad narocnostou trate
16.01.2007 - 20:58:22
00
tak nieco ku 1.KBM - 1. kto ide na 60km trat tak musi mat nieco "odslapane" a taky zjazd z koisovky by ho nemal zaskocit...
2. je pravda ze blata bolo pozehnane ale co sa mi VELMI pacilo u organizatorov bola moznost si bike trochu oplachnut a namazat (ved zato boli tie casy ake boli :))
16.01.2007 - 21:03:41
00
keyboard_arrow_up