Merida - Zelená stopa SNP

29.08.2012
11. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Banská Bystrica (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (38)
28Marosko28AK4477alfi1alfiretoAndobikerandrej25boriSKI05BrudickDiPidoubleDuraceldynatomHudrychalan25rZvJeannajjsanjnijozbullKubkoMiskoLublanamarohcmartinko76mastomatovoMaVeMino72pablos073rado.tilandyrichardleRobo87ScottSparkshane541sinko8888stando.msyskaunc
Ahojte.
duša je moja požičal som ju 51 -ke .
Môj názor na maratón je bol som , videl som ďakujem nemusím.
Po krásnom zážitku a eufórii v Dubnici bum realita . Ale skúsiť treba všetko aby bolo s čím porovnávať. Ešte že som si doniesol svoje jedlo :?:
Samozrejme neodsudzujem organizátorov som vďačný každému kto niečo robí pre nás bikerov.
01.09.2012 - 12:58:18
00
Robil si niekto na MINI trati záznam? kolko sme nastúpali????

Tu je trasa exportnuta z mojeho GARMIN http://www.bikemap.net/route/1809298#lat=48.750153412037&lng=19.07343&zoom=12&maptype=ts_terrain
bikemap.net to vyhodnotil na 920 m no mne garmin naratal 1044 m
01.09.2012 - 16:06:07
00
no tak napisem aj ja zopar svojich postrehov
zacnem najdolezitejsim a to tratou: stupanie na Dedkovo je klasika, ja osobne to mam rad a davam si to pomerne casto, novy usek z Kordik ku tajovskej chate bol viac ako prijemnym spestrenim (ten nasledny makadamovy usek bol sice hnusny, ale druhe kolo tam uz bola vcelku jazditelna stopa) nasledne osvedceny usek po "bezkarskych" trasach (nicim neohuri ale je jazditelny v akomkolvek pocasi) no a postupne sa dostavam k asfaltovemu zjazdu, to je akoze co? ak mam potrebu jazdit dole kopcom po asfalte, nepotrebujem drat MTB, ale venujem sa inej odnozi cyklistiky! :devil: pre mna je to otrasny zazitok a kedze som si bol par x prejst vlanajsiu verziu, viem ze je zjazdna, koli tazbe to sice nie je fajnova cesticka, ale zjadne to v pohode je
znacenie, regulovcici za 1

zazemie:
parkovat bolo kde, keby nie, v dosahu je dostatok parkovacich miest, bohuzial nie kazdy bol informovany o neplateni parkovneho
sprchy mali sice teplu vodu, ale zdalo sa mi to nejake cudne, vyuzivat dve hotelove sprchy (cize zalostne malo a neviem si predstavit ako by to tam vyzeralo po nejakom preteku pocas zrazok)a hned vedla je plazove kupalisko patriace mestu
jedlo ako take nezvyknem komentovat, ale vydaj, alebo skor nevydaj spomeniem :puke:
spagety sice boli al dente, ale "miestami" akosi neboli, ako sa da neodhadnut pocet porcii? v takychto pripadoch moze daleko lepsie ako hotelova kuchyna (ktora pravdepodobne nie je pripravena na stovky jedal v kratkom case) posluzit polna kuchyna + tetusky zo skolskej jedalne napoj sa vydaval zas uplne inde..
vyhlasovanie vysledkov a tombola na jednotku, aj ked som zas vysiel naprazdno :)

celkovo teda hodnotim maraton skor negativne, sklamany som hlavne tratou, teda jej castou
ostatnym veciam by pomohla lepsia informovanost, bol by problem (na vsetkych maratonoch) pri prezentacii mat cedulu s informaciami? napr. sprchy su tam a tam, jedlo sa vydava tam, napoj tam, organizator je k zastihnutiu tu, vyhlasovanie bude o ...., parkovanie nplatit..... vela veci sice vyhlasia, ale nie ku kazdemu sa to dostane, alebo to pocas dupania z hlavy vypustia :D
01.09.2012 - 20:35:49
00
andrej25: mne sa tiež minulý rok nepozdávala tá žranica v hoteli. Dostať za 16 eur dostať 15dkg špagiet s 0,5g omáčky je proste o ničom. To napr. minulý rok v Málinci som si dal z gulášu aj dupľu a najedol som sa ako prasa... Pred dvomi rokmi sa mi vidí nedávali jedlo v Hoteli ale na kúpalisku v stánku...
01.09.2012 - 20:46:07
00
no ohladom jedla v hoteloch , my na jarnej klasike aj TT sme zrali v grand hoteli a tomu odpovedala aj porcia , hrncek polievky a kuracie prsia(poctom 3/4z jedneho kusu) a dve kopky ryze :D
01.09.2012 - 21:27:43
00
no bol to môj prvý maratón v BB a este nikdy sa mi nestalo žeby som na maratone nejak brutalnejsie spadol ale raz to muselo príst. Škoda,že sa nedalo na tých lúkach vyznačit kde sú tie hopy. Tak som letel pred predné koleso no nastastie len do trávy ako bonus kolega za mnou mi narazil do chrbáta ale nič vážne okrem pokriveného kolesa a seknutej duše a miniškrabancu na kolene sa nestalo. Maraton hodnotim pozotívne, trať pekná, škoda len toho jedla v ciely a chýbajúcej wapky na umytie biku. Vidíme sa o rok.


ešte raz sa ti ospravedlňujem ;( Práve som ťa chcel obehnúť ... no neubrzdil som. Snáď si už v pohode a v plnom zdraví ! :) čágo na ďalšom preteku :P
02.09.2012 - 18:12:13
00
ešte raz sa ti ospravedlňujem ;( Práve som ťa chcel obehnúť ... no neubrzdil som. Snáď si už v pohode a v plnom zdraví ! :) čágo na ďalšom preteku :P

chyba bola na mojej strane a naviac sa nič nestalo takže pohoda.
02.09.2012 - 20:45:00
00
Tu je trasa exportnuta z mojeho GARMIN http://www.bikemap.net/route/1809298#lat=48.750153412037&lng=19.07343&zoom=12&maptype=ts_terrain
bikemap.net to vyhodnotil na 920 m no mne garmin naratal 1044 m



ďakujem ti pekne :)
02.09.2012 - 21:36:25
00
andrej25: zas toľko asfaltu tam nebolo a navyše sa ten kúsok zbehol ozaj rýchlo, keďže išlo o celkom strmý zjazd :D. Ale zas ja som tadiaľ išiel na strednej trati len raz... Na MTB vybláznenie bolo podľa môjho názoru miesta dosť, či už v stúpaní (lepší prípad), alebo dole kopcom (horší prípad). Tie skaly, čo sa tam v hojnom počte povaľovali po trati, sa makadamom teda nedajú nazvať :) A parádny kúsok trate bol okolo najvyššieho bodu stúpania (presne to nepoznám) - taký zvlnený singel v lese. Ten bol po dlhom stúpaní ozaj osviežujúci :y:

Vidím, že o zázemí sa tu veľa ľudí zhoduje - lepšia informovanosť na mieste by pomohla. To pendlovanie s lístkami medzi kúpaliskom a hotelom bolo vtipné, navyše križujúc cestu finišujúcim pretekárom :) - nehoda pri vyššej účasti by bola iba otázkou času, aj keď tam zo dvaja organizátori upozorňovali na pretekárov.

No ale pre mňa ako dochádzajúceho účastníka bez auta je podávanie jedla v hoteli vyslovene nevhodné, aj keď je pohodlnejšie. Ale chcel by som vidieť tú terasu hotela v prípade dažďa a blata na trati :D
03.09.2012 - 07:45:10
00
jni
ved prave, strmy zjazd by asi mal byt na MTB pretekoch v terene ;)
ten asfaltovy usek je jedinna cast trate ktoru som v zivote nesiel a dobrovolne ani nepojdem
makadam som opisal na jednom useku, ale ten sa da prezit, aj ked s nadavkami :D
tie skaly mi absolutne nevadia, ved ich tam ani nejak nebolo - mam s cim porovnat, take jarne vyjazdy tam boli na sutre ovela bohatsie
a ten singlik - ak myslime to iste za Kordikmi (dedina kde bola tam prva obcerstvovacka), tak som ho aj pochvalil, pravdupovediac som nan aj v beznom jazdeni pozabudol (uz je to par rokov, co som po nom siel), teraz ho uz neobidem :y:
03.09.2012 - 09:33:48
00
áno, myslel som ten singel. Ja som bol na tomto maratóne úplne prvý krát a predtým som v okolí BB ešte nikdy nejazdil, ale prostredie sa mi teda pozdávalo :y: A je pravda, že tie výškové metre stratené na asfaltke mohli byť využité trošku terénnejšie, ale aj tak to bolo fajn...
03.09.2012 - 09:46:30
00
Bol som Zelenu stopu SNP prvykrat a maraton sa mi pacil hlavne prostredim - vyhlady okolo Kralikov su paradne a naozaj zavidim bystricanom taketo prostredie na MTB kusok od mesta.
Trat sa mi pacila trocha menej, v podstate prva polovica okruhu bola takmer stale hore po sotoline, druha bola takmer stale dole po sotoline/rozbitom asfalte. Technicky to nebolo ani tak tazke ako skor nebezpecne, lebo pady v zjazde na takomto povrchu bolia najviac. Osobne mam radsej ked su tie stupania a klesania trocha rovnomernejsie rozlozene po celej trati.
Spestrenie boli tie zjazdy dole lukami a single, ale bolo ich dost malo.. :(
Tiez sa mi nepacil ten dojazd do ciela - cez sidlisko v plnej premavke kluckovat medzi auta, ale to je dan za to ze sa startuje priamo v meste.
Co sa tyka jedla a sprch, tak s tym hotelom to bolo riesene velmi nestastne. Jednak to bolo od ruky, nechapem preco organizator nedovliekol jedlo na tu velku plochu pred kupalisko, takisto sprchy mohli byt pouzite tie co su tam (ved ide o kupalisko). Na spagety som cakal zbytocne nakoniec sa mi neuslo a uz som nemal silu cakat kym dovaria dalsiu porciu a sprchy boli totalne preplnene. Za za toto davam minus.
Inak ostatna organizacia a znacenie fajn, dorieste to jedlo a sprchy a o rok asi pridem znova.. ;)
A vdaka fotografom za fotky!
03.09.2012 - 12:16:58
00
ja som tu bol aj minuly rok. trat sa mi v podstate pacila. start hobby spolu so strednou bol nestastny, zase sa v stupaniach zavadzalo 15 minutovy odstup by to kusok vyriesil, ale to je moja chyba mal som sa postavit dopredu. sprchy a jedlo neriesim, bo som hned po dojazde musel padat.z bombastickej tomboly sa mi zase nic neuslo :D
03.09.2012 - 13:26:23
00
ja som tu bol aj minuly rok. trat sa mi v podstate pacila. start hobby spolu so strednou bol nestastny, zase sa v stupaniach zavadzalo 15 minutovy odstup by to kusok vyriesil, ale to je moja chyba mal som sa postavit dopredu. sprchy a jedlo neriesim, bo som hned po dojazde musel padat.z bombastickej tomboly sa mi zase nic neuslo :D


mne bolo po minulom roku jasne ze po koniec asfaltu sa musim natlacit dopredu. Pridem 15minut pred startom na start a tam plno.tak som sa este na drzovku natlacil z boku do predu aj tak som bol 150ty, hlavne ze v 3 rade teta z batohom a 30kg nadvahy atd. prosto strasne ma to irituje ze niektori ludia nemaju ani trosku sebareflesie v sebe a neni im jasne ze tam nemaju co hladat. Takze nakoniec som sa ako tak stihol pretlacit do konca asfaltu dopredu ale to som mal pochybnosti ci vydriapem tu prvu stojku bo tam som mal max.pulz z celeho preteku :D
03.09.2012 - 20:49:18
00
nuz ale zase na druhej strane je to aj o tolerancii a respekte, vsetci by mali mat rovnake moznosti. zaroven vsak to plati aj opacne treba respektovat aj tych rychlejsich, hlavne ked sa pretek zacina hned stupanim. nuz tie napady ostatnych, aby sa startovalo trebars podla vysledkov minulej sezony nie je az taka blbost...
04.09.2012 - 11:07:33
00
keyboard_arrow_up