Chystáte sa niekto do BB na tento maratón? resp. poznáte čo je to za trasa? Či sa oplatí ísť "pokochať sa prírodou". :lol:
17.08.2007 - 14:14:08
00
Ja som špekuloval medzi týmto a koncom septembra šarišským. Na zelenej stope som bol 2001 a to sa vtedy jazdilo po hrebeni. Teraz som kukal mapu a motá sa to po doline. Aspoň mi to tak pripadá. Okrem toho je tento maratón spojený s dosť výraznou dlhodoubou nespokojnosťou štartujúcich, nehovoriac o jednom vážnom prúseri spred 2 rokov. Takže spoločensky štrajkujem a pôjdem do Prešova.
17.08.2007 - 14:28:28
00
pisosip: čo za "priekak" sa udial ? ja špekulujem nad tým polmaratónom 39,5km/1260m rozhodne však nemám nejaké ambície, iba si vychutnať atmosféru pretekov, a trochu pobikovať. O nespokojnosti som čo to čítal, ale minulý ročník to zobral do rúk iný organizátor tak sa to vraj o dosť polepšilo.
17.08.2007 - 14:45:13
00
pisosip: čo za "priekak" sa udial ? ja špekulujem nad tým polmaratónom 39,5km/1260m rozhodne však nemám nejaké ambície, iba si vychutnať atmosféru pretekov, a trochu pobikovať. O nespokojnosti som čo to čítal, ale minulý ročník to zobral do rúk iný organizátor tak sa to vraj o dosť polepšilo.
http://the.mtbiker.sk/index.php?modul=c ... 1126010930

ja tam budem asi,,, prvý pretek :-D.. aj s kamošom... a neviem ešte sarozhodneme či poltrate alebo full....
17.08.2007 - 14:49:28
00
Sa tam dosť fest rozbil chalan pri zjazde. Trafil zamknutú rampu.
17.08.2007 - 14:51:19
00
Krátky report z trate:
prešiel som si celý okruh a trať sa mi páči. Od štartu v BB ide trať v dvoch súvislých stúpaniach s malou "medzihrou" okolo Kordík (až sem trať roku 2005) do najvyššieho bodu.

Dá sa to vytiahnuť v sedle ale sú tam 2-3 kratšie stúpania cez 23% - na dlhej trati tu asi budem šetriť sily.

Zjazdy relatívne (až na 1 asfaltový úsek) pomalšie, kamenisté, miestami čerstvý štrk- pozor na to.

Prakticky po celej trati sa dá predbiehať , je dostatočne široká.

Pre tých menej ambicióznych sú z hrebeňa pekné "kochacie"výhľady do kotliny.

Dĺžka i prevýšenie sedia s propozíciami.
Odporúčam pretek.
17.08.2007 - 14:55:24
00
po precitani clanku sa mi objavila husia koza..
no asi sa zucastnim(e)
17.08.2007 - 15:00:47
00
Ahoj Jano,

tak sa zase v BB ponaháňame...? Na Krejzi som nemal virtuálneho súpera a podľa toho vyzerá aj výsledok :-)

Takže sa teším... :-)
17.08.2007 - 15:51:51
00
tak pridam ja svoj zažitok z trati /čo som išiel iba tak tadial/ aký taký kopček celkom do pohody bude na riečanské sedlo /križovatka 6/... potom bude väčšie stúpanie až na dedkovo v pomerne úzkou cestou /od začatia dedkova, bude cesta rozšírená, križ. 7/ pojde sa po lukach po vstupe do lesa bude zjazd kamennou cestou /pri konci zjazdu a napajani na asfaltku bude závora, hadam bude otvorená 8) križ. 9/ bude nasledovať cesta asfaltkou prv do mierneho kopčeka, neskôr sa pojde jemne dole a zasa do jemneho kopčeka a to už začína dedina /ide sa stale po asfaltke, i ked rozbitej/, po prvej dopravne značenej križovatky sa pojde do kopca popri kostole/kilometer 14,5/ a zase dole kopcom, po tých 300 m cestneho zjazdu nasleduje križovatka doprava, kde sa pojde stále po asfalte po tých 200-300m začína terenna cesta prechádzame popri vleku a šup cez potôčik do lesa, nasleduje jemny stupak /pozor na mravce, je ich tam na máriu :P / nasleduje križovatka lesných ciest, podla mapy sa pojde do prava tzn. do kopca, lesna cesta sa zuži, a neskôr zase rozšíri, stale do kopca, neskôr sa pojde do pomerne strmo dolu z kopca, až sa napojime na hadam najpohodovejšiu cestu /križ. 11/ a to smerom na kralicku chatu, väčšina lesnej cesty /až po kralicku chatu, kde je zase zavora, bacha :-D / bude po rovinke poprípade jemnuličké stupanie.... od kralickej chaty 21,7km až po napajanie na modru značku t.j. 27,5 km nemam prejdeny... ale pojdem určite kuknúť,

po napojení na modru značku /27,5 km/ bude nasledovať zjazd dole prv po lesnej ceste a neskôr po asfaltke až dojdeme na križovatku č.18 /tu končí asfaltka/ a do kopca, neskor zase z kopca /križ. 18/ aby sme sa dostali na jazero mutno /trstie/, nasleduje dalsi stupak na rekreačne stredisko suchy vrch /križ 19/ od tadialto ideme po rozbitej asfaltke dole kopcom až k ranču /križovatka 20/ dalej tuto cestu som ešte nešiel až po skubin..... vyjdeme v skubíne a už sa iba zvezieme do ciela

priroda bude pekna, ale vyhlady asi nebudu možno iba od 21,7 km po 27,5 km... tento usek nemam prejdeny...
17.08.2007 - 16:05:08
00
Ak mi to pracovne vyjde, rád do Bystrice prídem aj tohto roku, hoci som od Horala na bicykli nesedel. Páčilo sa mi tam. Vlastne mne sa páčilo všade.
17.08.2007 - 17:04:35
00
zdravim seckych. ja mam tuto trat myslim dostatocne najazdenu a myslim ze je uplne v pohode. no tento rok sa uz bohuzial ziadneho maratonu nezucastnim, lebo sa mi podarilo sa kvalitne rozbit prave v zjazde zo suchecho vrchu. poznam to tam ako svoje boty, vedel som o tom skoku, ale aj tak som na nom zazmatkoval a nasledoval "polet s tvrdym dopadom :D". Ale povzbudit vas urcite pridem :twisted:
17.08.2007 - 17:11:51
00
fuuu...a coze sa ti stalo? si cely? bike je na tom ako? ci ste obaja marodi?
17.08.2007 - 20:49:27
00
to mirecbb: v zjazde? v smere na trstie ? či jak?
17.08.2007 - 20:51:01
00
urcite sa zucastnim, tento vikend si to idem aj prejst tak dufam ze tam nepobludim (vraj su v tych horach premnozene medvede :shock: )
17.08.2007 - 21:47:58
00
ved ked sa vratis z pojazdu, daj vediet ci si stretol nejakeho maca...ked vediet nedas, bude nam jasne ze su premnozene...a hladne :wink:
17.08.2007 - 22:04:05
00
keyboard_arrow_up