....to ako vyplyva z coho? :roll:


..
Kazdy si za svoju bezpecnost zodpoveda predsa sam ..
06.08.2008 - 12:49:27
00
K duracerovym pripomienkam sa nebudem vyjadrovat - :!: prilba je povinna a hotovo. :!:
ale zaujala ma tato cast z podmienok Oravskeho maratonu:
Pretekári, ktorí predčasne odštartujú, neprejdú všetkými kontrolami, nešportovo sa správajú počas preteku, alebo si zložia ochrannú prilbu, budú diskvalifikovyní so stratou všetkých práv.

Cize, ked si napr. zlozim prilbu pretoze mi bude teplo na hlavu v strmom vyslape ktory budem tlacit, - budem diskvalifikovany?
Pytam sa preto, lebo som si vsimol, ze na niektorych maratonoch si ludia v takychto pasazach davali prilby dole ale nezda sa mi, ze by kvoli tomu boli diskvalifikovani.
06.08.2008 - 12:54:29
00
Kaslat na zdravie cloveka co si neda prilbu, je to jeho rozhodnutie. Ale organizator nemoze kaslat na to, ze mu po trati beha niekto, kto sa moze zranit a musia kvoli nemu potom volat sanitku.


....nemal by som problem podpisat vyhlasenie, v ktrom suhlasim s uhradenim vsetkych nakladov, ktore by suviseli s mojim zranenim v dosledku toho, ze som na hlave nemal prilbu. :wink:
06.08.2008 - 12:58:13
00
K duracerovym pripomienkam sa nebudem vyjadrovat - :!: prilba je povinna a hotovo. :!:
ale zaujala ma tato cast z podmienok Oravskeho maratonu:
Pretekári, ktorí predčasne odštartujú, neprejdú všetkými kontrolami, nešportovo sa správajú počas preteku, alebo si zložia ochrannú prilbu, budú diskvalifikovyní so stratou všetkých práv.

Cize, ked si napr. zlozim prilbu pretoze mi bude teplo na hlavu v strmom vyslape ktory budem tlacit, - budem diskvalifikovany?
Pytam sa preto, lebo som si vsimol, ze na niektorych maratonoch si ludia v takychto pasazach davali prilby dole ale nezda sa mi, ze by kvoli tomu boli diskvalifikovani.

ano hrozi ti dsq, je to aj v pravidlach CMS.
V každom prípade sa vyžaduje od pretekárov používať počas celej doby pobytu na trati ochrannú prilbu. V opačnom prípade bude pretekár diskvalifikovaný.
06.08.2008 - 13:05:04
00
Cize, ked si napr. zlozim prilbu pretoze mi bude teplo na hlavu v strmom vyslape ktory budem tlacit, - budem diskvalifikovany?
Pytam sa preto, lebo som si vsimol, ze na niektorych maratonoch si ludia v takychto pasazach davali prilby dole ale nezda sa mi, ze by kvoli tomu boli diskvalifikovani.

myslim, ze by ta teoreticky diskvalifikovat mohli ale tiez si myslim, ze by to neurobili...podla mna je to hlavne aby si si nedaval dole prilbu ked jazdis

duracer: zober si to takto...ked nevidis dovod nosit prilbu tak ju nenos...tvoj problem..ale na maratone jednoducho take pravidla su a basta...nema zmysel o nich polemizovat lebo by sme sa nedostali k nicomu rozumnemu...
06.08.2008 - 13:07:44
00
duracer, len je tam este jedna vec, v okamihu keby ta odvazala sanitka by sa mohlo stat nieco tomu kto splnil vsetko co mal,... a nemal by sa ako dostat do nemocnice...
no a neviem ci je to az taky problem ten klembak mat na hlave stale. ja o tom ani neviem ze ho mam, priznavam, ked sme sa kupali s whitebossom na salzke tak sme si dali dole aj dres aj prilbu, ale to je ina story :D
v tych pravidlach to je , a ked sa trepes niekam daleko na ten maraton na co zbytocne ryskovat, je to na tebe, ak natrafis na niakeho slidila, cvakne ta ako nemas prilbu a si vonku z hry


Naposledy upravil Tomas14 dňa 06.08.2008 - 13:14:47, celkovo upravené 2 krát.

06.08.2008 - 13:11:54
00
myslim, ze by ta teoreticky diskvalifikovat mohli ale tiez si myslim, ze by to neurobili...podla mna je to hlavne aby si si nedaval dole prilbu ked jazdis

Ja to tiez tak chapem - ze prilba na hlave iba ked sedis na biku a tocis pedalmi, nie ked tlacis, na obcerstvovackach, alebo lepis defekt niekde v kricku, v kazdom pripade asi sa neoplati moc vymyslat ked hrozi DSQ
06.08.2008 - 13:14:06
00
no a pri vymene defektu to tiez nieje 3x bezpecne, niekto ta zatne len tak
06.08.2008 - 13:16:45
00
no a pri vymene defektu to tiez nieje 3x bezpecne, niekto ta zatne len tak

servisovat bike ci seba treba mimo trate kde nikomu nezavadzias
06.08.2008 - 13:29:48
00
...aj vo zvolene tak jazdili a neviem o tom, ze by niekoho dnq...pritom gadzi je aj na fotke...ako jazdi
inak suhlasim s nazorom GF...kto nechce nosti prilbu, nech ju nenosi, ale ak su nejake pravidla, tak bud ich respektujem alebo nie, je to jednoduche...
06.08.2008 - 13:35:52
00
mimo trate, to je tazke, povies si ze dva metre vedla stopy je uz dost, ale vzdy to tam moze niekto frcat, mozeme o tom kecat do mrtva, to riziko tam je vzdy, a je jednoduchsie prikazat prilby ako riesit rozbitu lebku, pre organizatora, a v konecnom dosledku hlavne pre nas je to lepsie
06.08.2008 - 13:35:58
00
servisovat bike ci seba treba mimo trate kde nikomu nezavadzias


ano no nie vsetci to tak robia... a aj mimo ta môže niekto prevalcovať...
bez prilby ani na krok :!: (zas to netreba brať doslovne)
06.08.2008 - 13:38:19
00

...no dobre, ale na druhej strane sa distacuju od vsetky zraneni teda aj pripadnych smrtelnych...nehrozia im ziadne postihy, tak preco potom "tolka" starostlivost. Kazdy si za svoju bezpecnost zodpoveda predsa sam, ci uz technickym stavom biku alebo rychlostou jazdy v nebezpecnejsich usekoch a tak by to teda malo byt aj s prilbami. A prilba predsa nezarucuje, ze pretekar nespadne, nezarani sa resp. sa nezabije. Ak organizatorovi ide naozaj o moju bezpecnost, tak nech mi okrem nariadenia nosit prilbu, kontroluje ci ma dobre utiahnuty predstavec a raidy, ci mi funguju brzdy resp. nech vyvesi znacky s maximalnymi rychlostami na jednotlivych usekoch, oznaci najbezpecnejsiu jazdnu stopu atd. Ak by som pretekal na biku s nefungujucimi brzdami a nebodaj by som este aj vyhral, kazdemu by to bolo uplne jedno...kua ale ked nastupim bez prilby hned maju vsetci zainteresovani "penu na ustach".
....kedze su podmienky take ake su, stale sa nemozem zbavit pocitu, ze prilba je len zbytocna buzeracia zo strany organizatora voci pretekarovi, ktory o nu nema zaujem. HOWK :!:



Tys to vykoumal.. :lol:
06.08.2008 - 13:51:16
00
tak to by si sa ťažko doplatil lebo aj tú operáciu v nemocnici by som ti dal uharadiť aby si neplytval danami nás ostatných čo sa aspoň takýmto sposobom (nosením prilby) snažime max.zamedziť riziku. nemáš na zaplatenie skapeš tvoja volba
06.08.2008 - 15:32:03
00
duracer, ale ked to tak citam, myslim ze tam byva aj bod, "bike v dobrom technickom stave" takze aj na to myslia :-)
06.08.2008 - 15:40:42
00
keyboard_arrow_up