Jakub JENČUŠ a Simona KUCHYŇKOVÁ novými majstrami SR v endure
Jakub je XC jazdec, šiel na XC bajku, akurát nahodil trailové gumy 8)
Simona je "naša", mladá žaba z Lozorna
https://www.sportsofttiming.sk/en/race/overview/7771

Prílohy:

Jakub Jencus enduro majster SR na XC bajku.jpg
Jakub Jencus enduro majster SR na XC bajku.jpg 178.92 KiB thumb_up0thumb_down

31.07.2023 - 10:59:32
05
Super výkon, myslíš, že ho potvrdí celkovým víťazstvom Slovenského Pohára v enduro?
31.07.2023 - 12:20:29
00
Akurat som to pisal aj na FB. Ze momentalne Martin Knapec ma celkom dobé vysledky na svetvovom pohari (v top 50) čo nieje samozrejmost a potom príde na Slovenský šampionát a tam mu xc jazdec na xc bicykli nadeli 26 sekund. Ja toho chalana teda nepoznam ale je možné že to je nejaký talent alebo nevhodne zvolený závod pre enduro. To sa ale uvidí v dalších pretekoch.
31.07.2023 - 12:43:33
00
Jakub Jenčuš skončil v MS v XCO pred týždňom v Poráči na druhom mieste v elite kategórii.
Skôr je otázka či to bola najvhodnejčia trať na enduro. Ale aj tak klobúk dole.
31.07.2023 - 13:03:47
01
z clanku na biker.sk :
Trate v Košiciach sú rýchle a je na nich minimum ťažkých a strmých technických úsekov. Tento predpoklad hral do kariet tým jazdcom, ktorí boli fyzicky najlepšie pripravení.

To sa potvrdilo v mužskej elitnej kategórii, ktorú sa podarilo vyhrať domácemu jazdcovi tímu PROefekt Across UCI MTB Team Jakubovi Jenčušovi, ktorý sa venoval cyklokrosu a v súčasnosti hlavne pretekom v disciplíne cross-country. Vyhrať majstrovstvá Slovenska sa mu podarilo na XC bicykli, čo podčiarkuje nižšiu technickú náročnosť tratí.


uz je len otazne,ze preco organizuju EN preteky tam kde na to nieje teren
31.07.2023 - 13:21:41
00
ono ked siel Kalnicky maraton este hrebenom Inovca tak kusok trate bol totozny s jednou (alebo castou) RS-kou - maratonci tam na segmente na strave boli na poprednych miestach.
31.07.2023 - 13:31:39
00
Samalama lebo vrba povedal.
4 zo 6 pretekov slovenskeho pohara v XCM by mali byt gravel maratony, nie preteky pre horske bicykle, minulorocne gravel majstrovstva SR boli na rovinatej asfaltovo travnatej trati.. sme majstri v podliezani urovne, s prikladmi by som mohol pokracovat do rana a toto je toho vysledok. (toto=pretek, nie Jakubov vysledok. Na XC bicykli drzal krok s "enduristami" aj v technicky narocnej rychlostnej skuske)
31.07.2023 - 13:48:47
05
Na svetaku majú tie najnáročnejšie rýchlostné skúšky do 1000m prevýšenia a 6km, u nás mal celý závod 1100m . Nehovorím,že by aj na Slovensku mali mat preteky podobné parametre kedže nemáme nato terén resp možno by aj niekde bol ale legislatívne nerealne ale tak aspon priblížiť sa troška ale možno ani to nieje realne na Slovensku kedže treba na všetko povolenia. . Nielen tu ale určite aj v xco alebo maratónoch. Keby spravíš taký pretek na Slovensku ako Hero alebo teraz Transalp tak ti tam nikto nepríde alebo ta ukamenuju za obtiažnosť:)
31.07.2023 - 14:37:46
02
Jullo Kolko z tych RS sa ide sucasne aj na Kosickom maratone? Alebo to su ine traily vramci vasho lesoparku?
31.07.2023 - 15:13:46
00
na maratone sa ide cast RS1 - hriesny flow a predtym sa ide aj hriesny natural, ktory by som skor cakal na enduro preteku ako flow trail, ale tak... cast RS2 sa ide na maratone hore kopcom :D RS4 sa ide v podstate komplet cela na maratone, jedine stredna cast sa doteraz na maratone obchadzala (dodnes netusim preco).
ako perlicku, RS3 sa isla v trochu kratsej, ale rovnako technicky narocnej verzii minuleho roku na MSR XCO
31.07.2023 - 15:30:26
00
Ja som tento rok bol s kamosom na ME v maratone. Konalo sa to v Laissacu vo Francuzsku. Sucasne sa tam konali ME v Endure. 2 RS boli totozne s tratou maratonu. Cize to bude nejaky trend. Keby nevyhral XC jazdec tak sa nad tym nikto nepozastavuje. A dalsia vec je, ze neviem kolki z vas videli aku ma Kubo techniku. Ako ma bicykel v ruke. Takze nic nieje cierno biele.
31.07.2023 - 21:14:48
00
Viete preco Poliak nikdy nevyhra slovenske majstrovstva v endure? Pretoze po prvej RSke ma v bruchu krce od smiechu… :) Tymto nijako neznevazujem vykon vitaza, ale organizator by sa imho v buducnosti mal zamysliet nad volbou lokality resp. jednotlivych RS
31.07.2023 - 21:31:26
02
no, smeju sa z toho poliaci, ze xduro
thumb_up1thumb_down

Prílohy:

Screenshot_20230731_232017_Instagram.png
Screenshot_20230731_232017_Instagram.png 125.75 KiB thumb_up0thumb_down

31.07.2023 - 23:21:09
00
Tak zase ja sa celkom tesim na ten maraton. Ked budu taketo trate na XCM, tak bude konecne nieco zaujimave.
01.08.2023 - 00:06:27
00
ocividne to ma nejake nasledky:

Ahojte, tak ako som ja Tomáš Vrbovský avizoval v KE, preteky 3. kola Garmin SPEN a Biker Enduro Challenge sú zrušené. Má to viacej dôvodov, o ktorých sa tu nebudem rozpisovať. Zároveň aj oznamujem, že s organizáciou Slovenského pohára v Endure končím, s tým, že dotiahnem túto sezónu, to znamená, že celkový víťazi ako aj celkové vyhlásenie výsledkov prebehne na 4. kole SPEN v BA. Z tohto miesta chcem poďakovať všetkým partnerom, lokalitám a organizátorom za ich 5 ročnú snahu vybudovať produkt Slovenského pohára v Endure. Ak sa nájde človek, ktorý má záujem o pokračovanie v 5 ročnej tradícii, nech nás kontaktuje.
01.08.2023 - 15:04:29
00
keyboard_arrow_up