Gusto0 napísal:
predpokladam ze defekty na malinci ani pripinackach nedostal. takze typujem ze sekol - preco nejazdia bezdusaky na takychto tratiach?


a čo, bezdušák je neseknutelný? :tmi:
21.08.2016 - 20:36:16
00
urcite nie tak lahko ako dusa - aspon tu som cakal nejake rozumne argumenty
21.08.2016 - 20:39:39
00
tam kde prerežeš plášť s dušou prerežeš aj bezdušák.... nehovoriac o tom že ak sekneš až po ráfik(ani nemusíš prerezať plášť) stačí že pokrivíš hranu ráfiku a zž tesniť nebude....
21.08.2016 - 20:58:18
00
Gusto0 napísal:
.... aspon tu som cakal nejake rozumne argumenty

kedze tu nikto nema realne paru co mal kto obute, tak mozu iba teoretizvat :)
Napriklad spominam si z maratonu debatu s (asi) chrtom o obuti, mal nahodenu najpapierovejsiu verziu plasta bez duse a vraj tam nema ani tmel....
21.08.2016 - 21:45:11
00
andrej25 myslel som to skor vseobecne preco sa v profi vozia duse. kamarat ma stale nahovara na bezduse - nasiel pri vymene plasta zapichnutych niekolko trnov, par krat dobre poklepal rafik o sutre a vsetko bez defektu. uz sa aj peto vyjadril ze prvy defekt bola jeho chyba - sekol na sutri - neverim ze bezdusak by sekol tak ze by vyfucal. je mi jasne ze ho mozes rozrezat - to mozes aj klasiku s dusou - uz mi 2 krat dusa liezla z plasta, vyzut - tak snad mu to nefuka laik ale clovek ktory vie aky tlak tam ma dat. atd.
21.08.2016 - 22:48:34
00
Musíš si hlavne uvedomiť, že oni sa po tej trati nevozili. Každé kolo naplno. V technických pasážach, zjazdoch a po tých kameňoch to dávali čo to dá. V takom prípade každá chyba jazdca ako napr. špatne vybratá stopa, špatne doskočený dopad sa rovná klepnutiu ráfka až na doraz. Tie plášte to pár krát vydržia, ale keď dobre trafíš tak precvakneš aj bezdušový plášť. Hlavne poškodíš boky plášťa alebo patky. Poškodený bok plášťa ti mlieko nezalepí.
22.08.2016 - 07:34:46
02
tak tak jedna chybička proi prejazde šutrami chytíš v rýchlosti, hranu a už je plastik cvaknutý, roztrhnutý ....alebo vyzutý, tlaky mali male kedže bolo mokro, bolo vidieť ako im to občas plava a deformuje...po skalách....
22.08.2016 - 07:40:44
00
Kvalita XC pretekára nie je len v jeho sile a rýchlosti, ale aj schopnosti sústredenia sa počas celých pretekov, aby nepoškodil bajk. Peťo sa krásne dostal dopredu a v celku pohodlne jazdil s najlepšími. Avšak jeho nedostatok skúseností zo pretekania a plného nasadenia na takto technickej trati si vybrala svoju daň. Ale Peťo IMHO ukázal všetkým, že na to má fyzicky a ani v technike nestrácal a jazdil vpredu pred inými hviezdami tohto krásneho športu.
22.08.2016 - 08:20:29
08
Zánický sa vyjadril, že najviac sa obával štartu, v tréningoch vraj Sagan 2x roztrhol reťaz. Toľko sa debatovalo o tom, že z tej pozície nemá šancu, až sa napokon fatálny problém ukázal úplne inde.
Uvažujem len, prečo to ešte nazývajú XC, keď to má toľko enduro prvkov.
22.08.2016 - 08:36:35
00
Enduro prvkov? :) Toto je pravé XC. Príď si vyskúšať nejaké XC do ČR. Už roky sa tu stavajú úplne iné trate ako na Slovensku :)
22.08.2016 - 08:52:26
06
Pali65 napísal:
Zánický sa vyjadril, že najviac sa obával štartu, v tréningoch vraj Sagan 2x roztrhol reťaz. Toľko sa debatovalo o tom, že z tej pozície nemá šancu, až sa napokon fatálny problém ukázal úplne inde.
Uvažujem len, prečo to ešte nazývajú XC, keď to má toľko enduro prvkov.



Aky enduroprvok? Krasna trat tak ako by XC malo vyzerat

Ziadna ujazdena dialnica od startu po ciel ale pekna rozmanita trat s technickymi pasazami ;)
22.08.2016 - 09:17:10
00
Nehovorím o tom, čo v súčasnosti nazývajú XC na pretekoch. Hovorím o tom, ako by to nazval normálny človek. Niektoré úseky by už aj vcelku vyjazdený hobík radšej jazdil s integrálou a na DH bajku. Tie rockgardeny by väčšina osadenstva takéhoto fóra nešla bez enduro bajku. 98% populácie horských cyklistov si pod XC predstavuje úplne niečo iné, zvlášť ak niekto vraví, že chce kúpiť XC bajk. Tým chcem povedať len toľko, že pretekárske podujatia sa v svojej terminológii úplne odtrhli od toho, čo pod tým chápu normálni ľudia. Ale však OK, však aj Spartan race môžeme kľudne evidovať ako "cezpoľný beh". :D
22.08.2016 - 09:23:52
05
Kulhavemu bolo zle a aj tak ma striebro
https://sport.aktualne.cz/olympijske-hry/kulhavemu-bylo-zle-myslel-jsem-ze-vyhazu-vsechno-jidlo-rekl/r~cda20cfc67d211e683920025900fea04/
22.08.2016 - 10:10:28
00
Pali65 napísal:
Nehovorím o tom, čo v súčasnosti nazývajú XC na pretekoch. Hovorím o tom, ako by to nazval normálny človek. Niektoré úseky by už aj vcelku vyjazdený hobík radšej jazdil s integrálou a na DH bajku. Tie rockgardeny by väčšina osadenstva takéhoto fóra nešla bez enduro bajku. 98% populácie horských cyklistov si pod XC predstavuje úplne niečo iné, zvlášť ak niekto vraví, že chce kúpiť XC bajk. Tým chcem povedať len toľko, že pretekárske podujatia sa v svojej terminológii úplne odtrhli od toho, čo pod tým chápu normálni ľudia. Ale však OK, však aj Spartan race môžeme kľudne evidovať ako "cezpoľný beh". :D


sorry ale ja na tej trati nevidím nič tak náročné aby som to musel nazvať enrudom.....
takúto trať by som si práveže velmi rád zajazdil....zábavná rozmanitá....technická :) proste super

bežný hobík ti bude po preteku pindať aj na to že v strede širokánskej dialnice bol malý jarok od vody a nebol na začiatku zjazdu oznam že "pozor ťažký zjazd" takže pozastavovať sa nad tým čo príde hobbíkovy v pohode a čo nie je trošku od veci ;)

a disciplína je stále nazvaná správne.. to je práveže naopak.. hobbíci začali XC-čkom nazývať víkendové jazdenie po zvážniciach..a tým pádom už pri takejto špecifikácii toto pre nich nemôže byť XC keď xc je ich zvážnicovanie....
22.08.2016 - 10:35:37
04
Ak mi ty protirečíš, tak som definitívne utvrdený v tom, že normálny človek chápe pod XC niečo úplne iné. (Už si prešiel tú DH trať na cesťáku?) Pokračovať v tejto debate by bolo OT.
22.08.2016 - 10:49:10
02
keyboard_arrow_up