Davorin XCM Slovenský raj

18.09.2010
15. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Hrabušice - Podlesok (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (29)
CraObsdrotarGreywolfjasopetojfabJožoŠjurajko1975KockaKotolnikBBkubaslegimagic7Maniacmaparmartin81martinko76MaTThomilsumisenooboronkoKuborichardlestevolcthomashko2Tomas2707tritolvankes
Aká trasa je pre mňa vhodná?
jazdím ako šialenec a pri jazde sa kvôli muškám zásadne neusmievam 34% [ 31 ]
som pohodový jazdec a včas dám prednosť okolo idúcemu medveďovi 49% [ 45 ]
som mimozemšťan a v pohode zvládnem trasu ET 16% [ 15 ]
Celkový počet hlasov : 91
Andobiker nejaké okuliare vyhlasoval dosť dlho moderátor v cieli + iné postrácané veci. Po skončení vyhlasovania som ich tam stále videl neviem značku ale boli šedé. Možno bude niečo vedieť organizátor.
Odkaz pre Oboy - neviem prečo sa sťažuješ na tlačenie dolu potokom. Kto na to mal to prešiel na biku. Ja som to osobne videl keď ma tam predbehol môj celotraťový rival a zvládol to v pohode, a to nie sme nejak extra jazdci - stred výsledovky.
Ináč super maratón na záver CMS
19.09.2010 - 15:36:03
00
Ty co neboli v Sabinove hovoria o turistike. Tam bola turistika, toto bolo v pohode.

U mna to bolo naopak...
19.09.2010 - 15:46:12
00
..... prenasani biku po rebrikoch a pri znasani biku dolu potokom?

Plny suhlas. Aj koli tomuto som sa po absolvovanom prvom rocniku uz dalsich nezucastnil. Bol som, vyskusal som, nepaci sa mi. Viac na tento maraton nechodim, aj ked to mam blizko. Je to cisto moj nazor, nikoho nechcem odradzat.
19.09.2010 - 18:10:51
00
no a o tom to je.ostatne maratony su kopce, zjazdy [nie ksc ;) ] a luky. tento je specificky.ked chcem rebrik a retaaazku tak pojdem na geravy. kralovsky ma slubicu,kosicky je povinnost :lol: . kazdy preferuje nieco ine.
19.09.2010 - 18:48:48
00
Hmm, tak mi prosim objasni, ako mi dobra kondicka, technika a obutie (predpokladam plaste) pomozu pri prenasani biku po rebrikoch a pri znasani biku dolu potokom?

K problemu odpadkov... Preco to nevyriesit ako na Salzke? Jasne oznacit FEED zonu a v propoziciach varovat ucastnikov, ze odhodenie odpadkov mimo zonu bude potrestane diskvalifikaciou. Urcite to neodradi kazdeho neporiadnika, ale vacsinu ano.


Myslim ze okrem obutia je to o tom co som napisal asi si este nikedy netahal bike cez taketo veci. Potom by si nepytal :D aj tahanie biku dole potokom je o technike a kondicka na rebriku sa tiez zide dalo to zabrat
19.09.2010 - 19:04:31
00
Pridám aj ja, bol som na 3ťom ročníku a každý rok bol iný... Trať bola perfektná nie každému sa páčili rebríky a zjazd po potoku... no mne sa práve tieto úseky páčili najviac :ninja: . Najlepšia bola druhá občerstvovačka :D ... aj by som si dal tie dobroty, ale ak by to bolo v cieli tak OK. Zbytok bol super, vďaka organizátorom :muscle: o rok ak to bude možné tak som v Raji zas ;)
19.09.2010 - 21:50:42
00
trať bola skvelá! blato k MTB patrí, tak ako aj sem-tam tlačenie, či prehodiť bajk cez padnutý strom. o výsledkoch XCM sa určite nerozhoduje na rebríkoch.

mám však výhrady k detailom, ktoré mohli organizátori ovplyvniť:
- úplne zlá organizácia registrácie - aj keď som sa zaregistroval cez net, čakal som v pomalom rade s neregistrovanými, ktorí navyše išli na inú trať. dorazil som po mrte dlhej ceste hodinu pred štartom a 20 minút som sa len registroval. že mi omylom dali lístok na klobásu ma ako vegoša tiež celkom pobavilo.
- úplne prázdna druhá občerstovačka v druhom kole - ale že úplne nič, ani kus chleba
- obsah občerstvovačiek - bieda
- toalety v registračnej kolibe pripomínali stredovek

veľmi pekný maratón, len jeho oranizačné zabezpečenie dosť zaostáva.
19.09.2010 - 22:16:53
00
posledny sa necituje...
zacinam mat pocit ze treba zaviest 2rocnu zvs. vsetko sa ofrfle,jedlo,trat,znacenie,zachody,toaletny papier,igelitka,tombola.... :n:
ked to citaju org,nie len tohto maratonu, tak nam naseru...
off :clap:
19.09.2010 - 22:38:48
00
shaman - ty si to zobral uplne zo zleho konca.

na zachode ma byt svetlo a papier. ak tieto atributy tebe nechybaju, mas moj respekt, ale vas rambov je na maratonoch malo a silna vacsina papier ocakava a to treba brat do uvahy.

na obcerstovacke ma byt obcerstvenie a nie zopar postavajucich typkov s blbymi poznamkami, inak obcerstvovacka straca zmysel. nemam problem si jedlo niest, len nech to viem dopredu a nech sa to tiez zohladni v cene startovneho.

organizator sa ma nad normalnymi pripomienkami zamysliet, inak nech robi nieco ine. a to organizatori nielen len tohoto maratonu.
19.09.2010 - 23:14:26
00
To veru dufam, ze to tu citaju organizatori a aj vdaka kritike to nabuduce spravia lepsie.
19.09.2010 - 23:22:29
00
[quote=""]shaman - ty si to zobral uplne zo zleho konca.

na zachode ma byt svetlo a papier. ak tieto atributy tebe nechybaju, mas moj respekt, ale vas rambov je na maratonoch malo
no ty si to zle pochopil.nebolo to priamo na teba :^) , ale celkovo. a nie som ziadny rambo a nezijem v dzungli ale v takej dedinke co sa vola kosice. bolo to myslene ze troska skromnosti.je to maraton a nie chata alebo zurka pre vip kde su svedske stoly. off,naozaj koncim.
19.09.2010 - 23:25:11
00
počasie -teplota bolo aké ?
20.09.2010 - 08:53:58
00
Blato, zaseknutá reťaz, pokazený šalter, rebríky atď, to všetko k maratónu patrí a ani to nezvyknem riešiť v nejakých fórach. Rovnako nečakám "švédske stoly". Človeka však naserie, keď v druhom kole "teta" na tkzv. občerstvovačke, ktorú už balili, zahlási so založenými rukami, že majú horko ťažko vodu a díva sa na mňa ako na mimozemšťana, čo to vlastne chcem. Ozaj by stačil kus chleba, pretože som mal dosť a zrejme aj ďalší, ktorí boli ešte na trati. Podľa výsledkovej listiny to bola ešte približne tretina tých čo išli dlhú. Usporiadatelia tiež zdrhli, ale je môj problém pamätať si trať v druhom kole.
Napriek tomu to bol pekný maratón, hoci ja som sa vytrápil asi najviac v tomto roku.
Howgh.
20.09.2010 - 09:29:37
00
ty si mal este obcerstvovacku v druhom kole uuu to ti zavidim teda :D
20.09.2010 - 09:54:36
00
to ste naozaj nemali nic v 2 kole? uff :whew:
20.09.2010 - 09:57:08
00
keyboard_arrow_up