Davorin XCM Slovenský raj

18.09.2010
15. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Hrabušice - Podlesok (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (29)
CraObsdrotarGreywolfjasopetojfabJožoŠjurajko1975KockaKotolnikBBkubaslegimagic7Maniacmaparmartin81martinko76MaTThomilsumisenooboronkoKuborichardlestevolcthomashko2Tomas2707tritolvankes
Aká trasa je pre mňa vhodná?
jazdím ako šialenec a pri jazde sa kvôli muškám zásadne neusmievam 34% [ 31 ]
som pohodový jazdec a včas dám prednosť okolo idúcemu medveďovi 49% [ 45 ]
som mimozemšťan a v pohode zvládnem trasu ET 16% [ 15 ]
Celkový počet hlasov : 91
No skus sa spytat napr.ochranarov na Šumave kde som bol nedavno čo by si robil keby ta chytili.Alebo vo Švajčiarsku,či Rakusku.Ale mozno mas pravdu kym tam neplava ropna skvrna kašlat ma to...


pozri, nechcem tu nikoho brať za slovíčka, bol som už kade tade po Európe na maratónoch (naposledy v jedinom švajčiarskom národnom parku) a ver tomu, že opláchnutie biku tomu potoku nemôže ublížiť ani náhodou...to môžeš ísť rovno protestovať na každý maratón, že pri wapkách sa po umytí cca 300 a viac bikov dostanú do pôdy naokolo litre oleja...a to už ti nevadí?

jednoducho bike nie je lesný traktor ani podobný mechanizmus...
21.09.2010 - 08:10:35
00
po maratone v nedelu sme boli turistikovat po dolinach raja a na hrebeni nad sokolou dolinou stahuju drevo, cela zvaznica ako jedno veke bahnisko a tie farebne litre oleja ani nehovorim, hl, ze je to 5 ochranny stupen :!:
PS: najde niekto na fotkach tatrlika s bielym cislom 30?
21.09.2010 - 08:30:50
00
No skus sa spytat napr.ochranarov na Šumave kde som bol nedavno čo by si robil keby ta chytili.Alebo vo Švajčiarsku,či Rakusku.Ale mozno mas pravdu kym tam neplava ropna skvrna kašlat ma to...



Prepáč, ale čo myslíš, koľko mastnoty sa uvolní z biku v cca 12 stupňovej vode?
21.09.2010 - 09:49:00
00
Toto tu nema vyznam vobec riesit. Cela pointa je v tom, ze WAPKY boli ale neboli vsetky spojazdnene, preto sa biky umyvali v potoku. Takze niektori sme nemali chut cakat v tom dlhom rade :-) a vyriesili to inac. A nemyslim ze ekologia tym nejako utrpela :!:
21.09.2010 - 11:04:12
00
skúsme zmenu témy - čo tak naj super foto[/quote]

waw, super foto, tak takúto peknú ešte nemám :y:
a dalo by sa poslať aj v plnom rozlíšení
21.09.2010 - 16:31:31
00
skúsme zmenu témy - čo tak naj super foto


waw, super foto, tak takúto peknú ešte nemám :y:
a dalo by sa poslať aj v plnom rozlíšení[/quote]



a aby som nezabudol: ďakujem
21.09.2010 - 16:34:35
00
;Ci sa skracovalo a priemerka vo vysledkoch je vypocitana akoby sa presla cela trat? Neberte mi moj sen! :shake:

Odpovedam za online system. Priemerrna rychlost sa vyratava z casu a dlzky trate automaticky. Nie je to z nameranych rychlosti na trati.
cyklo.sao-tatry.sk
21.09.2010 - 16:59:44
00
Ja som mal na starosti organizaciu prezentacie tak k vasmu prispevku. Neviem Vase meno takze predpokladam z reakcie, ze ste sice prihlaseny bol dopredu ale dost neskoro a nemal ste preto uz ani priradene startovne cislo po uzavierke aut. pridelovania, taktiez ste asi nemal ani zaplatene startovne. A teraz k vysvetleniu jedla. Klobasu mali vsetci aj prihlaseni dopredu kto nemal zaplatene startovne (rozhodnutie organizatora, pokial nebola pladba jedlo sa neobjednavalo - vysoky predpoklad ze pretekar nepride), takze to, ze ste mal kolobasu je v poriadku z hladiska org. K cakaniu na prezentacii. Myslim si, ze ak pridete na prezentaciu tak neskoro a od siedmej hodiny tam nebola ani noha tak musite logicky ratat ze budete cakat, pretoze vacsina pretekarov pride tak hodinu pred startom najme vtedy, ked su starty tesne za sebou od coho organizatorov odhovaram, ze to nie je vhodne riesenie. Vsetci dlhsie dopredu prihlaseni pretekari, z pridelenym st. cislom dopredu bez zmeny trati boli rychlo odprezentovani. Pripustam, ze som nie celkom dobre odhadol, ze napriek nepriazni pocasia pride vyse 100 dopredu neprihlasenych ucastnikov co neumerne zatazilo reg. stanovistia na to urcene (maly pocet stanovist). To sa nasledne prejavilo v dlhsom ako v obvyklom cakani. Taktiez znacne zdrziavali nepredpokladane mnohonasobne zmeny nahlasenych trati pretekarov co tiez znacne zdrziavalo, lebo cisla boli dane dopredu a trebalo ich menit. Napriek vsetkemu sa stihli vsetky casy startov, tak si myslim ze sme prezentaciu dobre zvladli a nie ako tu vy opisujete.
cyklo.sao-tatry.sk



Vďaka za Vašu reakciu a vysvetlenie. Cestoval som takmer 400 km a som rád, že mi podarilo doraziť tak skoro - už hodinu pred štartom. Čas, ktorý som zbytočne stepoval v rade by som vedel lepšie využiť, hoci na prípravu bicáku a seba.

Nie - ako obvykle - štartovné som nemal dopredu zaplatené. Robím to tak vždy - len sa registrujem a platím až osobne, dosiaľ bez problému. Predpoklad organizátora, že kto dopredu nezaplatí nepríde je úplne nesprávny a už ho prosím nepoužívajte. Uzávierka automatického prideľovania čísel sa nikde nespomínala. Posunúť ju? Informovať o nej? Nechávam na Vás. Klobásu mi našťastie ochotne vymenili za pirohy. Súhlasím, prezentáciu ste zvládli, ale len "dobre" - to je v škole trojka. Prečo ju však na budúci rok nezvládnuť na jednotku?
21.09.2010 - 17:04:32
00
jasopeto, pri organizacii podujatia sa organizator musi riadit urcitymi predpokladmi co sa tyka ucasti v zavislosti od predpovede pocasia a pod., inak to nejde. Az sa mi zda divne, ze taketo veci treba vysvetlovat... A kedze si nesplnil vsetky podmienky pre rychlu a bezstarostnu prezentaciu v prvom rade Ty, tak Tvoja kritika a poucovanie organizatorov nie su na mieste. Bud sa zaregistruj a zaplat vcas, alebo ako na poslednu chvilu platiaci ucastnik rataj so zdrzanim (to zdrzanie vytvaras Ty sam spolu s dalsimi "lastminute" startujucimi).
21.09.2010 - 17:43:32
00
Odpovedam za online system. Priemerrna rychlost sa vyratava z casu a dlzky trate automaticky. Nie je to z nameranych rychlosti na trati.
cyklo.sao-tatry.sk

Problém priemernej rýchlosti vo výsledkovej listine je že sa bralo asi 40 km (pri mojej trase)
Garmin mi nameral viac ako 43 km a tým pádom skutočná priemerka je vyššia ako uvádzaná vo výsledkovej listine.
Pri ET záleží na skutočnej dĺžke trate.
21.09.2010 - 18:49:06
00
Vážení, fotilo sa vo veľkom...ako sa k fotkám doklikáme? Zatiaľ som nič nenašiel...Ja som niečo pofotil počas preteku...

Prílohy:

Fotografia 1313.jpg
Fotografia 1313.jpg 322.48 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia 1321.jpg
Fotografia 1321.jpg 406.7 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia 1315.jpg
Fotografia 1315.jpg 285.99 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia 1331.jpg
Fotografia 1331.jpg 349.14 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia 1333.jpg
Fotografia 1333.jpg 438.67 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia 1335.jpg
Fotografia 1335.jpg 427.29 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia 1337.jpg
Fotografia 1337.jpg 429.08 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia 1338.jpg
Fotografia 1338.jpg 428.85 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia 1340.jpg
Fotografia 1340.jpg 390.71 KiB thumb_up0thumb_down

21.09.2010 - 19:35:57
00
jasopeto, pri organizacii podujatia sa organizator musi riadit urcitymi predpokladmi co sa tyka ucasti v zavislosti od predpovede pocasia a pod., inak to nejde. Az sa mi zda divne, ze taketo veci treba vysvetlovat... A kedze si nesplnil vsetky podmienky pre rychlu a bezstarostnu prezentaciu v prvom rade Ty, tak Tvoja kritika a poucovanie organizatorov nie su na mieste. Bud sa zaregistruj a zaplat vcas, alebo ako na poslednu chvilu platiaci ucastnik rataj so zdrzanim (to zdrzanie vytvaras Ty sam spolu s dalsimi "lastminute" startujucimi).


jezus, nie. urobil som pre rychlu a bezstarostnu registraciu dost. REGISTROVAL SOM SA PODLA PROPOZICII VCAS, tak si nevymyslaj. presne tolko som urobil pre pohodovu registraciu na inych maratonoch, u nas ci v zahranici, cyklistickych i inych. vsade to fungovalo bez problemov, nikde som tolko v rade neposkakoval tak ako tu. nikde nepisem, ze sa organizator nema riadit predpokladmi, neviem, kde si to navnimal. upozornujem, ze predpokladat, ak ked sa niekto zaregistruje a nezaplati, tak to znamena, ze nepride je kravina a to aj je. snad sa teraz lepsie chapeme. registroval som sa vcas (vid. propozicie) a aj nadalej vyuzijem sposob platby aky mi vyhovuje - ak dovolis. ak tento organizator ma problem toto zvladnut - prosim info dopredu a prisposobim sa. to s tym zdrzanim mas podla mna popletene, ale pokojne si to tak mysli dalej.
21.09.2010 - 20:15:03
00
ale no, boys.. ;) chill out.
\o/
21.09.2010 - 20:25:14
00
Vážení, fotilo sa vo veľkom...ako sa k fotkám doklikáme? Zatiaľ som nič nenašiel...Ja som niečo pofotil počas preteku...


Aspon nieco, dufam, ze sa niekto aj spozna.
verim ze na tych profesionalnych fotkach sa pracuje :)

Príloha:
DSC_0776_083_01.JPG
DSC_0776_083_01.JPG 370.08 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
DSC_0793_100.JPG
DSC_0793_100.JPG 376.03 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
DSC_0780_087.JPG
DSC_0780_087.JPG 369.46 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
DSC_0779_086.JPG
DSC_0779_086.JPG 326.65 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
DSC_0778_085.JPG
DSC_0778_085.JPG 331.89 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
DSC_0777_084.JPG
DSC_0777_084.JPG 359.18 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
DSC_0775_082.JPG
DSC_0775_082.JPG 348.21 KiB thumb_up0thumb_down

21.09.2010 - 21:40:49
00
jezus, nie. urobil som pre rychlu a bezstarostnu registraciu dost. REGISTROVAL SOM SA PODLA PROPOZICII VCAS, tak si nevymyslaj. presne tolko som urobil pre pohodovu registraciu na inych maratonoch, u nas ci v zahranici, cyklistickych i inych. vsade to fungovalo bez problemov, nikde som tolko v rade neposkakoval tak ako tu. nikde nepisem, ze sa organizator nema riadit predpokladmi, neviem, kde si to navnimal. upozornujem, ze predpokladat, ak ked sa niekto zaregistruje a nezaplati, tak to znamena, ze nepride je kravina a to aj je. snad sa teraz lepsie chapeme. registroval som sa vcas (vid. propozicie) a aj nadalej vyuzijem sposob platby aky mi vyhovuje - ak dovolis. ak tento organizator ma problem toto zvladnut - prosim info dopredu a prisposobim sa. to s tym zdrzanim mas podla mna popletene, ale pokojne si to tak mysli dalej.
Nemas v tom absolutne ziadny prehlad. Jezus ti to napisal zrozumitelne. Zaregistrovat sa a aj vcas zaplatit je zakladnym predpokladom aby organizator vedel vopred zabezpecit XY veci ktore maju suvis s pretekom ( tricka, strava, sponzorske, igelitky, zdrhovacie pasky, pocet registracnych miest, pocet vapiek, hadic, ai. ) Vies vobec o com hovorim ? Ak nezaplatis vopred nikto s tebou nerata ! Ak sa dovalis ale na pretek na poslednu chvilu komplikujes zivot organizatorom a v konecnom dosledku aj sebe. Takze ta tvoja kritika nieje na mieste. Ak mas skusenosti s organizovanim takehoto podujatia a vies to vsetko osetrit tak sem s tym. Vsetci co uz sme niekedy nieco podobne organizovali ti budeme vdacny. Preto ja tak ako XY dalsich platim vzdy vopred aby som si nekomplikoval zivot. Tak sa zamysli este raz nad tym co pises. Podotykam ze s organizaciou tohto preteku nemam nic spolocne.
21.09.2010 - 21:58:48
00
keyboard_arrow_up