SLOVAK WINTER MTB & RUNNING TROPHY

17.01.2015
MTB maratón
Železná Studienka, Bratislava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (53)
4bobadam_saraglaandrejxcxbastylicabombtrackBrano7410cipoDAILdano696deffabkoikar1968ivan.pivousJanoHjelo520jjsanjojo1970jozefko99Jssv79JurajMTVKaskajaKeksiikkikilimajcikmaros1974McDuroMilan_eSmilsumiskopMoccamortalbadmurkochlapecnomadPavol.Grujbarpeco999pepemskpeterbacilpeterppPetogreenRISOZBArob451ertRobert OrieškaRoman74samuel971siso33skokiSNBzuziSTULObikertmaxTomikZATriple-X1

Dík za fotky!!!
20.01.2015 - 06:06:51
00
Neexistuje cesta ako usmernit take mnozstvo bikistov a bezcov na pretekoch na spolocnej trase!!!!!!! Do buducna odporucam dve samostatne trate alebo to rozdelit na doobeda-poobede ci sobota-nedela. Robit preteky cyklistov na trati, kde mam aj bezcov je na psychiatriu!!
20.01.2015 - 07:14:51
03
tmax, že my sme spolu vykecávali cestou hore na Biely Kríž? ;-) bajk je pre mňa doplnkový šport, prevažne kvôli transportným účelom, primárne sa cítim byť bežcom, ale snáď môj pohľad nezavrhnete.
rozdelenie bežeckej a cyklistickej časti: asi áno. buď nechať obe bežecké časti na nedeľu, s tým že dlhá by štartovala o hodinu skôr ako krátka. alebo v sobotu pustiť bežcov na trať 15 (max. 30) min. po bajkoch. z hľadiska logistiky by asi bol výhodnejší druhý variant. a mne osobne by nevadilo predbiehať pomalších cyklistov ;-)
voľba stopy: samozrejme, už aj na ceste som sa stretol s bežcami, ktorí mi radi liezli do stopy, našťastie je ich minimum. väčšina bežcov uhne, najmä v lese, aj za cenu skoku do blata. ak bajker dostatočne skoro zakričí z ktorej strany obieha, bežec rád uhne.
hudba v ušiach: do lesa na spoločnú akciu z bajkermi rozhodne NIE. koniec koncov, atletické pravidlá hudbu počas súťaží zakazujú, je to aj v propozíciách na veľké domáce behy (BA a KE maratón napr.)
organizácia: nemám sa na čo sťažovať, registrácia, prezentácia, stan, šatne, jedlo - mal som aj guľáš aj rizoto - to všetko bolo zabezpečené perfektne. Trať bola pekná, škoda že bez snehu a jedinou chybičkou krásy bola tá nešťastne preznačená križovatka. Dve drobné výhrady: viac čaju do cieľa. A klasicky, sobotné prestoje pri čakaní na výsledky. Ak uvážime že posledný bajker prišiel cca 14:30 a vyhlasovanie začalo 15:45, to čakanie bolo otravné. Iste, treba dať jazdcom čas odložiť bike, umyť sa, ale aj tak to bolo na dlho.
budúcnosť: ak zdravie bude slúžiť, v lete by som rád po druhý raz skúsil kombináciu :-)
20.01.2015 - 08:42:56
03
michalCCR, áno :-)
20.01.2015 - 09:44:42
00
...Celkom výrazne prekážali na trati, a keď išli v skupinách, niekedy to bolo nebezpečné, lebo sami nevedeli na ktorú stranu sa chcú vlastne vyhnúť. Naviac si vyberali ideálne stopy a my bikeri sme ich museli obchádzať cez bahno...


Človeče a čo si čakal, že tí bežci pôjdu dobrovoľne v najhoršej stope, len aby náhodou nejakému bajkerovi nezavadzali? Alebo že sa budú furt obzerať a akonáhle zbadajú cyklistu, div že všetci do priekopy nenaskáču?

Bolo to vyriešené ako to bolo, z bezpečnostného hľadiska asi nie úplne optimálne, ale podmienky mali všetci rovnaké, takže sťažovať sa, že tam boli bežci ktorí ti "obsadzovali stopu," zavadzali a musel si ich obchádzať cez blato mi príde dosť mimo. Zvlásť na takýchto, snáď sa nikto neurazí, "bezvýznamných" pretekoch...
20.01.2015 - 12:48:59
00
Tomas11, prepac, ale nie kazdy moze povedat , ze boli ''bezvyznamne'' vies kolko casu a srdca som do toho dal
ano nie kazdy tam isiel vyhrat, ale urcite nas tam bolo vela co si chceli sami sebe dokazat, ze to daju.
a bol si tam ?
ak ano , tak potom preco ?
nechcem sa ta dotknut, ale tymto nazorom dehonestujes pracu chalanov co sa o to postarali , aby taketo nieco bolo.
20.01.2015 - 12:57:06
00
Vsak napisal "snáď sa nikto neurazí". Z toho sa predsa da pochopit, ze to nemyslel negativne, nie? Treba na to pozerat v suvislostiach - v porovnani s nejakym medzinarodnym etapakom alebo svetovou seriou su vsetky taketo jednorazove lokalne preteky v podstate bezvyznamne. To neznamena, ze nemaju vyznam pre dany region, alebo ze nemaju vyznam pre jednotlivca (hobby jazdca / amatera). Pre profika je uz ten vyznam podstatne mensi. Bol si na prvej akcii v zivote, tak najpr co-to pojazdi a zorientuj sa. A neber veci co sa napisu na fore prilis osobne. ;)
20.01.2015 - 13:18:51
02
jezus, v tomto prípade seba a svoj názor berie priveľmi vážne tomas11 .. by som tak skromne povedal
20.01.2015 - 13:28:40
01
ok jasne, beriem
20.01.2015 - 13:28:55
00
Presne ako píše Jezus. Niekto môže mať samozrejme iný názor, ale myslel som to tak, že sú to preteky na ktorých naozaj o nič nejde a nejaké "nútené spomalenie" alebo zmena stopy z dôvodu predbiehania bežca podľa mňa ani nestojí za reč...
Prácu organizátorov sa v žiadnom prípade nesnažím dehonestovať, sám sa podieľam na organizácii jedného maratónu (ktorý je na tom čo sa tej "bezvýznamnosti" týka podobne ako Zimný, ak ti to pomôže :) ) takže mám pomerne jasnú predstavu, čo všetko to obnáša :)

V sobotu som sa pretekov po dlhšom rozmýšľaní nakoniec nezúčastnil, no účastí na podobných podujatiach mám niekoľko desiatok (z toho 5 Zimných maratónov) takže akú-takú predstavu, ako to na takýchto akciách chodí mám :)
20.01.2015 - 13:29:46
00
Každy biker vedel že má bežcov pred sebou a trebalo tomu prispôsobyť jazdu. Nebol vôbec problem s ich predbiehaním. Väčšinou stačilo povedať kade ideš. Z môjho pohľadu sobota vyšla na jednotku. O rok snáď na snehu. :)
20.01.2015 - 13:31:13
02
Nebol som tam v sobotu,bol som v praci, ale prezival som to s jazdcami. O 11 pozeram na hodiny - uz startuju, 11'30 - vchadzaju na vydricky trail /lepsi opustaju BK/, 12'30 - prisiel by som do ciela /asi este nie :-p /...
No ale vaznejsie - pri vyberani stopy by sme asi mali vychadzat z nejakej logiky. Bezcovi sa asi manevruje v terene jednoduchsie, takze neviem preco by sa nemohol prirodzene vyhnut bikerovi. Takisto je to s chodcom. Netvrdim, ze musia skakat do blata, ale aby biker zliezal z pedalov, len preto, ze bezci so sluchatkami v usiach sa citia ako slachta trialov ?
Nemal som zatial problem a radsej spomalim na 0, prehodim par zdvorilostnych fraz a s usmevom sa miname. Preteky su vsak nieco ine, aj ked "o nic nejde" nikto nechce prist posledny, alebo chce aspon posuvat nejake svoje hranice.
20.01.2015 - 14:54:48
00
"Bežci ktorí štartovali hodinu pred nami sa mi ochotne uhýbali." Tomáš Višňovský
http://www.proefekt.sk/index.php?action=citat&id=127
21.01.2015 - 09:14:04
01
Martin Assouvi Vaško
http://www.bikepoint.sk/spravy/reportaze/slovak-winter-mtb-running-trophy-2015/
21.01.2015 - 09:17:48
00
Juhasky
http://www.biketeamjuhasky.com/clanky/novinky/zimny-mtb-maraton-17.1.2015.html
21.01.2015 - 09:21:35
01
keyboard_arrow_up