A co z toho vyplyva?
Ze nech urobis cokolvek, vzdy sa najde niekto kto ma pristup k internetu.
18.09.2013 - 11:42:01
00
Na niektorych maratonoch je moznost vyberu startovneho bez "darcekov" a vzdy som ju vyzuil, je uplne zbytocne mam 26 triciek, 14 multiklucov, 12 parov ponoziek a 472 letakov.
18.09.2013 - 11:52:26
01
Možno by sa bolo dobre vrátiť k téme a neriešiť "igelitky", ktoré aj tak viac-menej závisia od sponzorov.

Zopakujem: mne sa séria páčila (záverečné hodnotenie, ceny, bodovanie ...)
Samotné maratóny v sérii boli fajn.
:D
18.09.2013 - 13:50:46
00
Nedá mi nenapísať pár slov. Som úplný odporca vecných cien a finančných ohodnotení pre víťazov. Pri štartovnom okolo 15 E a účasti cca 200 pretekárov je možno možné zorganizovať nejaký pretek s partiou nadšencov /nezaplatených/ aj bez sponzora. Skúste si len narátať časomieru pod 2E asi nemáte, občerstvovačky v pohode 1-2E, samozrejme kola a jedlo v cieli 3E, množstvo kilometrov po úradoch a horách, vytyčovacie pásky, spreje, prihlasovací systém, štartovné čísla, ... K tomu ešte povolenie na uzavretie / iné užívanie/ ulíc smele aj 60E za jednu ulicu, zdravotné zabezpečenie, prenosné WC... Môžem vám povedať, že obdivujem ľudí ochotných vôbec niečo robiť. Míňajú svoj drahocenný čas a vlastné autá či priamo finančné prostriedky aby sme sa mi po uhradení 15E povozili, nechali po sebe bordel /nie všetci/ a išli domov. Z tepla domova potom na fóre zanadávame poprípade aj pochválime a tešíme sa na ďalší pretek. Skutočne viem o čom hovorím. Sám organizujem pár pretekov či súťaží a nebiť tolerantnej polovičky a vlastne celej rodiny určite by to nešlo. A to ani netuší /alebo len tuší/ koľko to stálo náš rodinný rozpočet. V úvode som napísal, že som proti finančným cenám. Nahraďme ich poukážkami na nákup tovaru v cykloshopoch pre juniorov, ktorí len s problémom doma ocinovi vysvetlia, že potrebuje nové plášte za 50E či reťaz a podobne. Urobme dohodu, že sa vzdáme akýchkoľvek benefitov a igelitiek v prospech mládeže. To by bolo gesto. Máme na to gu..?
18.09.2013 - 18:51:17
07
Kozenka urcite nie :-)
18.09.2013 - 18:54:21
00
No niektori "borci" tam chodia iba prave kvoli tym cenam a prestizi.
19.09.2013 - 12:14:12
00
Urobme dohodu, že sa vzdáme akýchkoľvek benefitov a igelitiek v prospech mládeže. To by bolo gesto. Máme na to gu..?

Obsah igelitiek ide väčšinou od sponzorov a nie zo štartovného. Časomiere sa platí časť sumy bez ohľadu na počet pretekárov. Sanitky a ďalšie náklady detto.
Čiže vôbec to nezávisí od: "Máme na to gu..?" :)
19.09.2013 - 12:24:49
00
"Obsah igelitiek ide väčšinou od sponzorov a nie zo štartovného. Časomiere sa platí časť sumy bez ohľadu na počet pretekárov. Sanitky a ďalšie náklady detto."
Veď presne o tom som písal. Ak bude štartovné na pretek, tak sponzor môže zadotovať mládež a nie igelitkuchtivého a možno aj celkom dobre zarábajúceho pretekára.
A časomiera stojí cca 2E za požičanie čipu plus režijné náklady.
19.09.2013 - 20:01:20
00
zdravim,
len tak zo zvedavosti urobi sa celkove hodnotenie XCM serie ci si to musi kazdy pracne vypocitat sam? odvolavam sa na
Do celkového hodnotenia sa každému účastníkovi započítava 6 najlepších
výsledkov z absolvovaných pretekov z celkového počtu 9 pretekov v ročníku 2013.

Dalej mi nie je jasne pridelovanie bodov na salzke a author sele maratone. Preco napriklad fojtik nema zaratane body do XCM za salzku? Preco sa vyratavaju dosiahnute body na sele a salzke iba na zaklade najlepsieho slovaka (najlepsi slovak = plny pocet bodov), a pri slovenskych maratonoch tomu tak nie je? inak ako celok seriu chvalim a dakujem vsetkym co sa o to pricinili. boli to moje prve maratony a velmi sa pacili. dufam ze nieco podobne bude aj o rok :)
26.09.2013 - 10:52:34
00
Ved celkove vysledky su zo 6tich, co by si chcel este pocitat?
26.09.2013 - 11:54:22
00
zdravim,
len tak zo zvedavosti urobi sa celkove hodnotenie XCM serie ci si to musi kazdy pracne vypocitat sam? odvolavam sa na
Dalej mi nie je jasne pridelovanie bodov na salzke a author sele maratone. Preco napriklad fojtik nema zaratane body do XCM za salzku? Preco sa vyratavaju dosiahnute body na sele a salzke iba na zaklade najlepsieho slovaka (najlepsi slovak = plny pocet bodov), a pri slovenskych maratonoch tomu tak nie je? inak ako celok seriu chvalim a dakujem vsetkym co sa o to pricinili. boli to moje prve maratony a velmi sa pacili. dufam ze nieco podobne bude aj o rok :)

Celkové výsledky sú na cyklo.sao-tatry.sk so započítanými šiestimi najlepšími bodovými hodnoteniami.
K bodovaniu na Salzke a Šele. (Už to tu bolo v téme písané):
v propozíciách Slovak XCM Tour 2013 je pre Salzku a Šelu: "Cyklista, ktorý sa nezaregistruje do centrálneho registračného systému SLOVAK XCM TOUR nebude mať z daného preteku započítané výsledky do celkových výsledkov seriálu SLOVAK XCM TOUR 2013."
Preto nemal v sérii Fojtík body zo Salzky.
Napríklad do Inter-Mountain-Series sa tiež treba prihlásiť dopredu, aby sa počítali výsledky a nestačí sa iba zúčastniť samotných maratónov.
Vždy si treba pozrieť pravidlá :)
26.09.2013 - 12:33:38
00
aj tak sú tie výsledky na nič...Imro bol na Šele aj na Salzke a nemá za ňu ani bod :D ja som bol na Šele a body mám a nepamätám sa že by som sa niekde registroval...ale možno sa mýlim :)
26.09.2013 - 12:38:21
00
katko, ak máš body za Šelu, tak si sa určite pred maratónom prihlásil na Šelu aj v systéme na cyklo.sao-tatry.sk.
26.09.2013 - 13:15:52
00
Toto som vytkol Ivanovi Zimovi. Resp. položil som mu otázku, aký je rozdiel v tom, keď Fojtík vyhrá v Kremnici, či na Horale a v tom či vyhrá na Salzke. Bodovanie je v tomto smere nekorektné. Slúbil, že to prednesie na schôdzi :-)
26.09.2013 - 13:16:49
01
Pravidlá sú dané dopredu. Tiež nebudeš v hodnotení IMS-ky napriek absolvovaniu troch maratónov série, ak si sa neprihlásil do IMS-ky.
Z tohto pohľadu je bodovanie úplne v poriadku.
26.09.2013 - 13:20:17
00
keyboard_arrow_up