STUPAVA TROPHY 2013

27.07.2013 - 28.07.2013
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Výsledky
Zúčastnených bikerov (49)
AbyraJoNander13danielson9DomestikdoubledynatomhirwilsImromanjamajkajanovargajurajko1975KaskajaKefrinkrossLacoMlesny_skriatokManoCoMarešekmartincaMatho2Maylomiloš.h636milsuMino888moncooborpaligatorPavol.Grujbarpeter1976peterbacilpeterppPolobotkaQuidoRiky_4romano410sandysimon97stawostephmaticSueswordiktervetuolatripeteTurbi123Vanquishvrtak1zuzu3011
K môjmu šoku sa pretekár prehnal vľavo, kde bolo málo miesta, a asi aby ma "vytrestal" zato že som sa mu nevyhol z cesty, tak pri obiehaní do mňa naschvál drgol. (nechcem domýšľať dôsledky keby som to neustál)

keď ste v cieli spolu hovorili určite ste si aj vydiskutovali či ťa chcel "vytrestať" a aj to či to bolo alebo nebolo naschvál.
milsu toto som uz aj ja zazil ze povie ze ide tou stopou kde som ja a caka ze sa mu uhnem..preco preboha by som to mal robit??? tek kto predbieha ma vybehnut z dobrej stopy a obehnut...a nie ze on si ide idealnu stopu a vsetci mu uskakuju... :fubar:

aj si sa s nim porozpraval?? povedal mu ze ta mohol zhodit s bajku?

v zjazde väčšinou do teba rýchlejší jazdec nechce nič! chce len aby si nezazmätkoval keď pôjde cez teba. Vo výjazde je situácia horšia , hlavne ak nie je kade obehnúť. Hlavne treba používať hlavu a nie riadiť sa podobnými pseodoradami. A to teraz píšem aj ako častý obiehač a aj často obiehaný :D . Sorry za OT
29.07.2013 - 23:05:20
00
neboj sa ja tiez casto obieham ale som aj obiehany.....a v zjazde nedokazem pochopit ako moze niekto zakricat ze ide stopou ktora je obsadena????!!!! ten kto obieha ma vybehnut do horsej stopy a obehnut.....co tuto urcite nebolo urobene...v podstate isli obydvaja v tej istej stope lebo henten sa tam zozadu narval.....

a za druhe vo vyslape tak isto .....co znamena ked nieje kade obehnut??? drviva vecsina vyjazdov je dost siroka na to aby sa dalo obiehat(teraz nehovorim ze je to idealna stopa) ano je cez kamene konare papeky listie a co ja viem co vsetko.....no a co?? nechce sa ti cakat za jazdcom pred tebou tak si vbehni do rozmrdanej stopy a obehni ho !! riadim sa tymto a ver tomu ze sa to v pohode da :) ked chces tak obehnes a nemusi sa ti ten pred tebou uhybat.....:)

nezabudaj ze obaja sutazite....cakas ze ten co je pred tebou a je pomalsi uskoci do blbej stopy ked uz aj v tej dobrej ide ledva ledva ??
29.07.2013 - 23:14:04
02
http://img5.rajce.idnes.cz/d0507/8/8527/8527083_b70b0a29ea0ae11c74df7fce9ea4cda8/images/Stupava2013-1058.jpg?ver=0
:lol:
29.07.2013 - 23:26:08
03
nech teda vieme o koho ide....
dúfam,že jeho zverenci majú viac inteligencie.

Prílohy:

karas.jpg
karas.jpg 506.88 KiB thumb_up0thumb_down

29.07.2013 - 23:45:49
00
Ak je to tak, ako píše Milan, nečudujem sa, že chcel podať protest, dokonca ma to prekvapilo, samozrejme nie v dobrom. Na trati musí vládnuť tolerancia a je jedno, či je/nie je tréner. Áno, o to "viac" keď je profesionálny tréner a má ísť ostatným príkladom. Nemôžem tu súdiť, nebol som tam, ale volal som s Milanom asi 20minút a riešili sme aj tento incident, snáď to bude pre Jura poučenie a vôbec pre všetkých, aby sa takéto veci na pretekoch nestávali. Veď Juro by stratil maximálne 2 sekundy, keby obiehal normálne. Tolerancia je jeden z najväčších darov človeka a je jedno, či na preteku, alebo nie. Veď preboha jazdíme pre radosť a nie pre sácanie a robenie zle druhým bikerom.
30.07.2013 - 00:37:02
02
vidím chlapče,že dospievaš dokonca aj správne písať si sa už naučil. 8)
30.07.2013 - 00:48:44
01
Naučil správne písať? Neviem o tom, že by som písaval nesprávne.
Ak narážaš na tému Popredné MTB súťaže vo svete tak za tým si stojím. Viem, že si tam mal iné názory, ale to už je OT.
30.07.2013 - 01:07:49
00
http://img5.rajce.idnes.cz/d0507/8/8527/8527083_b70b0a29ea0ae11c74df7fce9ea4cda8/images/Stupava2013-1058.jpg?ver=0
:lol:

iron.hide díky, bratranec sa poteší :)
mal tej horúčavy plné zuby :whew:
30.07.2013 - 07:07:25
00
Tomáš,naučil si sa správne písať gramaticky.To bolo myslené.
30.07.2013 - 11:29:02
00
btw...preco mal druhy na 105km, co uz je asi riadny dupac odrazky na prednom kolese, a mozno su to karbonove odrazky :!:
30.07.2013 - 12:21:19
00
no to je fakt hrozné .. ako si dovolí niekto nespĺňať predstavy tohto fóra o správnom biekrovi a zároveň mať výkonnosť
30.07.2013 - 12:28:29
00
99.99% zavodnikov odrazky na kolese nema, ps.toto forum nepoznam, ps2. majme sa radi
30.07.2013 - 12:32:35
00
Mne sa stalo presne to isté, o čom písal milsu. Len ja som doprevádzal má 25 km svojho 13 r. syna. Pred pretekom som ho "poučil" čo a ako. Ale na premotivovaných somárov som akosi zabudol. Stalo sa nám to pri zjazde. Syn vpredu, ja za ním po ĺavej strane dosť širokého chodníka. Neboli sme zrovna pomalí. /mladý bol celkovo39. za 1:28 h,bol to jeho 1.pretek/ Krik zozadu že zĺava. Včas mu ukážem rukou napravo. Nie ! Natlačil sa zĺava a nevadili mu ani kríky. Syn pri tom schytal možno neúmyselný bodíček. Ustál ho! Našťastie! Aj jeho. Neviem, kto to bol.
30.07.2013 - 13:05:26
00
k milsu-ovmu zazitku by som rad dodal, ze verim, ze tento atak bol jednorazovy skrat jedneho exota, ktory sa nastastie zaobisiel bez nasledkov. mtb nie je kontaktny sport, ale keby sa v mojom dohmate takto zamyslal chovat nejaky tlk, garantujem, ze by na konktakt prislo. bez srandy to sem pisem.

Stupavského mtb maratónu som sa zúčastnil po dvoch rokoch. Bikerky zo Stupavy povedali, že sa tu jazdí 75-ka. Keď som si predstavil množstvo pretekárov na 42-ke, tak bolo rozhodnuté. Dal som sa na 75-ku. :D
Maratón bol zorganizovaný veľmi dobre, organizátorom patrí pochvala.
Značenie bolo dobré, fáborky, naťahané pásky, šípky na zemi, tabuľky s výkričníkmi a upozornenia na nebezpečné zjazdy - super.
Občerstvovačky :y: , bolo všetko čo malo byť (aj pre nás čo sme boli na trati dlhšie)
Trať bola pripravená dobre, miestami sa prášilo. Čo viem, tak okolo Prepadlého asi dalo dosť práce dať trať do zjazdného stavu.
Regulovčíkov bolo na trati dosť a patrí im vďaka za ich čas, aby sme sa my mohli naháňať po lese.
Cisterna s pitnou vodou od BVS-ky v areáli štartu a cieľa - výborný nápad.
Guláš bol fajn, moderovanie na úrovni.
Počasie nakoniec nebolo tak tragické, ako boli predpovede. V lese teplota pri preteku nevystúpila nad 30 stupňov.
Išlo sa mi nad očakávanie dobre, čas som mal lepší ako som čakal. Zmeny trate oproti minulým rokom sa mi pozdávali.
Jediná nepríjemnosť, ktorú som mal na trati nemala nič spoločné s organizátormi,
Od piateho km som išiel prakticky sám, okrem úseku okolo Bieleho kríža, kde ma obiehali pretekári z 25-ky a asi šesť prvých zo 42-ky. Za Prepadlým som občas stretal 100-károv.
Od Borinky do cieľa som išiel úplne sám.
Za Bielym krížom pred rozdelením tratí na "dlhé" a "krátke" som mal nepríjemný incident s Jurajom Karasom z PROefkt tímu:
Išiel som na klesajúcej lesnej ceste v ľavej stope. Cesta bola hladká, mala dve stopy, bez rigolu v strede. Z diaľky sa ozval krik: idem vľavo. Keďže som išiel ľavú stopu, tak som zakričal: idem svoju stopu, choď vpravo (kde bolo voľno).
K môjmu šoku sa pretekár prehnal vľavo, kde bolo málo miesta, a asi aby ma "vytrestal" zato že som sa mu nevyhol z cesty, tak pri obiehaní do mňa naschvál drgol. (nechcem domýšľať dôsledky keby som to neustál)
Zapamätal som si dres a v cieli som zistil a overil si, že to bol Juraj Karas (4 tý na 42-ke vo svojej kategórii)
Najsmutnejšie na tom je, že je to profesionálny tréner. Neviem či je ako tréner dobrý, alebo zlý. Tréner by asi mal byť aj morálnou autoritou pre zverencov mal by ich učiť športovej cti, úcte k súperom.
V tomto prípade to tak určite nie je. :n:
Stupava bol môj 47 mtb maratón, ktorý som dokončil, ale takéto správanie na trati som ešte nezažil.
30.07.2013 - 13:05:50
00
Diskusii sa nezucastnujem a necitam ich, ale tato mi bola upriamena aby som pre vyvazenost reagoval, tak reagujem:
Na spominanom useku trate som predbiehal viacerych cyklistov, ktorym ked
som zakrical z ktorej strany idem, sa automaticky prirozdene mierne uhli alebo ratali s tym ze z tej strany ich prebehnem, tak ako
to byva zvykom. Pan Schurger (vtedy som nevedel, kto to je) radikalne
zakrical, ze on sa neuhne. Tak som ho i napriek tomu predbehol z tej
strany, ktorej som planoval a predtym mu to zakrical. Kedze nevykonal ziadne vyhnutie, laktom som
sa okolo neho obsuchol. V cieli to zacal riesit ako by som ho schvalne
zhodil z bicykla. Slusne som mu vysvetlil, ze je normalne ked sa jazdci
pri vyzvani mierne uhnu.. a aby som ho ukludnil 3-krat sa mu za to, ze sa
zlakol a suchol sa o neho, ospravedlnil. Tym pre mna tato zalezitost
skoncila. Skoda, ze moje ospravedlnenie zamlcal. Aj mojich zverencov ucim, aby sa snazili jazdcov pred nimi co najbezpecnejsie a zaroven najrychlejsie obehnut. Avsak v niektorych pripadoch to byva velmi tazke, z dovodu nie len narocneho terenu..
P.s. Ak ma niekto zaruceny tip/pravidlo/postup/nariadenie akou presnou metodou obiehat na maratonoch, sem s nim. Pokojne ho zverejnime a odprezentujeme nielen mojim zverencom.

Juraj Karas/PROefekt
30.07.2013 - 14:19:57
01
keyboard_arrow_up