STUPAVA TROPHY 2013

27.07.2013 - 28.07.2013
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Výsledky
Zúčastnených bikerov (49)
AbyraJoNander13danielson9DomestikdoubledynatomhirwilsImromanjamajkajanovargajurajko1975KaskajaKefrinkrossLacoMlesny_skriatokManoCoMarešekmartincaMatho2Maylomiloš.h636milsuMino888moncooborpaligatorPavol.Grujbarpeter1976peterbacilpeterppPolobotkaQuidoRiky_4romano410sandysimon97stawostephmaticSueswordiktervetuolatripeteTurbi123Vanquishvrtak1zuzu3011
tiez som sa nasiel par x...dokonca mam aj prvu fotku zozadu... vdaka :)


Rado sa stalo.
30.07.2013 - 18:16:13
00
PROefekt to kde si pocul aby sa kricala strana ktoru chces ist???!!!!!!

clovece dvihas mi tlak!

taku blbost som este nepocul!!!

ty ides zozadu mas ovela lepsi prehlad o situacii ako pretekar ktoreho ides obiehat.....a ako som uz hovoril ten kto PREDBIEHA ma vyst z idealnej stopy a obiehat

urcite sa ti nema uhynat PREDBIEHANY !!!


VZDY sa krici strana ktorou budes predbiehat.....cize OPACNA ako ta ktorou ide jazdec!!!!!


a nechtiac si sa osuchol??? ked si sa nechtiac osuchol tak preco si sa NASCHVAL musel tlacit stranou ktorou isiel milsu????
30.07.2013 - 18:40:49
05
ty si nejaký domotaný počúvaj.. kričí sa strana ktoru chcem ísť, t.j. strana ktorou jazdca obehnem.. zakričím zľava tak ho obehnem po jeho lavej ruke, kričím zprava tak ho obieham po jeho pravej ruke..
30.07.2013 - 18:49:40
02
Mišo má úplnú pravdu,ten kto je rýchlejší musí vedieť vybočiť z dobrej stopy a nie,že sa mu všetci uhnú.
30.07.2013 - 19:29:49
01
no veď to áno, ale nechápem čo tam on motá nejakú opačnú stranu.. zlava je proste zlava a zprava je zprava..
30.07.2013 - 19:33:57
00
no a vela ludi si este mysli, ze z lava, tak sa uhnu dolava a tak isto z prava, tak doprava
30.07.2013 - 19:48:24
00
on to myslel ze opacna ako ta ktorou ide jazdec, cize on ide lavou stranou a ty kricis vpravo a obiehas pravou volnou stopou. tak to myslel
30.07.2013 - 19:55:30
00
Dobre Mišo píše, kričí sa vždy strana, ktorou sa predbieha. Myslené to bolo pravdepodobne tak, že ak ide pomalší po pravej strane cesty, tak treba predbiehať zľava (a zároveň aj kričať zľava - teda opačnú stranu ako tú, na ktorej ide ten pomalší) Neexistuje (a duplom nie na "dvojprúdovej ceste"), aby si rýchlejší vynucoval vypratanie stopy (uhnutie). Musí toho pomalšieho rešpektovať a predbehnúť ho buď horšou stopou, alebo ak sa to v danom úseku nedá, musí holt spomaliť a počkať na vhodnú príležitosť.

Pan Schurger (vtedy som nevedel, kto to je) radikalne
zakrical, ze on sa neuhne.Tak som ho i napriek tomu predbehol z tej
strany, ktorej som planoval a predtym mu to zakrical. Kedze nevykonal ziadne vyhnutie, laktom som
sa okolo neho obsuchol.

Nehnevaj sa na mňa, ale po prvé nemáš absolútne žiadne právo požadovať od pomalších uhýbanie, a po druhé, keď ti ten pomalší neuhne (na čo naopak plné právo má) tak ho just predbehneš na tesno a takmer ho zhodíš, napriek tomu, že vo "vedľajšom pruhu" máš more miesta. To je zhovadilosť najvyššieho stupňa a s nejakou športovou cťou nemá absolútne nič spoločné.

Tip na predbiehanie je jasný: Ak človeka nemôžeš predbehnúť bezpečne, nepredbiehaj vôbec.
30.07.2013 - 20:06:57
05
Mišo má úplnú pravdu,ten kto je rýchlejší musí vedieť vybočiť z dobrej stopy a nie,že sa mu všetci uhnú.

Presne tak.Platí pravidlo prednosť má ten vpredu. Nech je to aj stará mama na kolobežke. To však niekto nepochopí,lebo nechce. Existuje kodex horskeho bikera odsúhlasený IMBA. Kodex prečítal málokto a ešte menej ľudí sa podľa neho riadi. http://www.bajkomktajchom.sk/pravidla.
Myslím,že kto obieha musí rešpektovať správanie bikera idúceho pred ním,ktorý buď urobí čo od neho chce idúci za ním,alebo neurobí. To sa deje prevažne v zjazde,kedy dobiehaný može byť rád,že je rád,alebo sa bojí že keď sa uhne do prípadne horšej stopy može mať problém s udržaním sa na biku,alebo jednoducho nechce. Možno na tep.frekv. takú,že sa nevie sústrediť na to čo kriči ten za ním.Na akýkoľvek sposob reakcie ma právo.(nepredpokladám,že je to magor ktorý chce niekoho schválne zblokovať,čo sa ešte snáď nikdy nestalo). napr.už len preto že nemá oči vzdadu a prehľad o situácií ma ten vzadu.
Celé by sa to dalo napísať aj tak,že jazdime ako ľudia nie ako hlupáci.
30.07.2013 - 20:20:09
04
Presne tak, ja som dakedy jazdil tiež maratóny, cca 5-6 rokov dozadu, a vtedy bol zvyk kričať : "POZOR, IDEM ZLAVA alebo ZPRAVA", alebo "PREDBIEHAM ZLAVA, ZPRAVA", proste som dal najavo kadial JA pojdem, aby ten pomalsi jazdec zrazu nespravil misicku alebo sa nerozhodol zmenit kolaj alebo nezosadol. Ale NIKDY som jemu nehovoril co ma spravit! Moze mat problemy, ledva drzi stopu, uz nevladze, ma kopu inych starosti a nie ho este stresovat uhnutim. Nech si pekne ide svoju stopu ale nech o mne vie. A ked som ho obehol tak som mu PODAKOVAL. A podobne som reagoval, ked ma niekto predbiehal, vedel som ze ak niekto krici na mna, mam si drzat svoju stranu a svoje tempo a ak napr. v kopci uz nevladzem a dakto ma predbieha a zakrici z ktorej strany ma predbieha tak viem na ktoru stranu sa mozem zvalit od unavy a nezlozim sa mu rovno pod koleso.
Vidim ze sa toto vsetko zmenilo ...
30.07.2013 - 21:47:22
01
Pravidla sa nezmenili. Len sa tento sport stal popularnym a tak sa tam dostavaju ludia ktori to jazdia ako ich napadne.
Ja napr ked niekoho dobieham a je to v zjazde tak si pockam na kopec alebo rovinku. Ked ma niekto vidi a zacne sa uhynat rovno kricim ze v klude. Fakt nepotrebujem zranit este niekoho ineho. Staci ze mam droty v kolene ja. Ale to si clovek uvedomi az po zraneni ;)
30.07.2013 - 21:55:20
01
Bol to moj prvy maraton, ale nemozem na nikoho nic povedat. Ked ma niekto dobehol, snazil som sa mu trebars aj uhnut ako bola len jedna stopa, nejdem na bednu. A tiez som nemal problem povedat dakujem, ked som niekoho mrskol ja, ale aspon kusok povzbudit. Dokonca este aj z tych sarkanov na 75 mi niektory usetril modriny, ked sa za mnou plazil v zjazde a pozulo ma mimo kolaj, kludne ma mohol dat a ja by som sa vyplieskal, ale bol mily a v pohodke zakrical, ze mozem ist spat. Cislo neviem, ale dakujem!

A kusok som pisal, ak by chcel niekto nahodou citat:
https://www.facebook.com/notes/bicyklom-po-slovensku/d%C3%A1-sa-vozi%C5%A5-pri-blave-a-ako/592385034145698
30.07.2013 - 22:02:09
01
Mne sa tiez stalo nieco podobne :^)
https://vimeo.com/71360635
30.07.2013 - 22:11:17
00
To uz je do smiechu, najvacsi pretekari, hlavne v tom mieste, skoda nieco pisat.
30.07.2013 - 22:20:35
00
tak takto sa to nerobí!!!
30.07.2013 - 22:21:33
00
keyboard_arrow_up